فیلر بینی

کوچک کردن بینی بدون جراحی

میل انسان به زیباتر شدن، امری فطری است و از مفاهیم مورد ستایش تمام انسان هاست. هر شخصی، در اعماق قلب خود، تمایل به زیباتر دیده شدن دارد و چه بسا این زیبایی بر زندگی فردی و اجتماعی افراد بسیار تاثیرگذار است. با صرف نظر کردن از تاثیر زیبایی چشم ها، می‌توان گفت بینی از موثر ترین عناصر در ارزیابی زیبایی افراد است و از این رو  جراحی بینی محبوب ترین جراحی زیبایی برای بسیاری از افراد فارق از ملیت، سن و جنسیت آن هاست. البته جراحی بینی، کار ساده ای نیست و نیاز به مراقبت های زیادی دارد.

جراحی بینی و ترس های مربوط به آن

پیدا کردن پزشک مورد نظر، مطمئن شدن از نتیجه دلخواه، مراقبت های طولای مدت بعد از  جراحی بینی و گاهی عوارض آن باعث دو دل شدن افراد در انجام این جراحی می‌شود. جراحی بینی نیز، مانند هر جراحی دیگری، خطرات خود را دارد و همین خطرات در بعضی افراد باعث ایجاد ترس می‌شود.

  • ترس از بیهوشی و یا بیدار شدن هنگام عمل
  • ترس از درد بعد از عمل
  • ترس از عدم حصول نتیجه دلخواه
  • ترس از ایجاد مشکلات تنفسی

روش های اصلاح فرم بینی

اگر نمی‌توانید بر این ترس ها غلبه کنید، نگران نباشید. راه های دیگری به جز جراحی وجود دارند که می‌توانند بر روی ظاهر بینی شما تاثیر بسیار خوبی بگذارند. اگر بینی شما نیاز به تغییرات عمده ندارد می توانید از روش های متفاوتی مثل تزریق فیلر، پلاسماجت و لیفت برای اصلاح فرم بینی خود استفاده کنید.

فیلر بینی

لیفت بینی با تزریق فیلر

در این روش با بی حسی موضعی انجام  می‌شود و سپس ژل مناسب بینی شما که با نظر پزشک انتخاب شده با کمک سوزن در محل های دارای نقص مثل فرورفتگی ها و برآمدگی ها و قوز بینی تزریق می‌شود و به پل بینی ظاهری صاف و یکدست می‌دهد و علاوه بر این، باعث لیفت نوک بینی نیز می‌شود. بیشترین کاربرد فیلر در پشت و کناره های بینی می‌باشد و پس از تزریق فیلر، بدن شروع به سخت بافت می‌کند و حالت بینی یکدست می‌شود.

 این کار کمتر از ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و روند بهبودی حالت بینی بسیار سریع می‌باشد. تزریق فیلر عارضه ی کمی دارد و به مراقبت های ویژه‌ای بعد از تزریق نیاز ندارد.

از انواع فیلر های مورد استفاده در تزریق، می توان به ژوویدرم و هیالورونیک اشاره کرد که پرکاربرد ترین فیلر مورد استفاده در حال حاضر، فیلر هیالورونیک می‌باشد و عوارض بسیار کمی دارد.

تورم، کبودی و خونریزی بعد از انجام تزریق طبیعی است و بعد از مدت کمی از بین خواهد رفت.

توجه داشته باشید که تزریق فیل بینی بسیار روش حساسی بوده زیرا در صورت تزریق نامناسب، ممکن است که فرم نامناسبی به بینی داده شود. شما می‌توانید برای تزریق فیلر به بینی به بهترین مرکز زیبایی در کامرانیه مراجعه نمایید.

بهبود فرم بینی با پلاسماجت

پلاسما ماده ای است که شبیه به گاز است و در برخورد با پوست سرد می‌شود. در این روش، ابتدا بینی تمیز و ضدعفونی می‌شود. در مرحله بعد با کمک دستگاه، هوای بین اپلیکاتور و پوست بینی یونیزه می شود و سطح پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود که این کار با احساس گرما و سوزش همراه است. این دستگاه لیفت بینی و پوست بینی را انجام می‌دهد و از طریق تبخیر آب و چربی باعث کوچکتر شدن بینی می‌گردد. سوختگی ناشی از این کار به مدت چند روز برطرف خواهد شد و تعداد جلسات انجام آن بستگی به نظر پزشک شما دارد.

فیلر بینی چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟

  • قوز بینی
  • افتادگی بینی
  • فرورفتگی و برآمدگی سطح بینی
  • عدم قرینگی
  • کجی بینی
  • گوشت اضافه

📢 بیشتر بخوانید: بهترین قیمت فیلر چانه

مزوتراپی بینی و اصلاح فرم بینی چه تفاوتی باهم دارند؟

مزوتراپی بینی مختص افراد با بینی های گوشتی است. این افراد می توانند با روش مزوتراپی بینی خود را در مدت کوتاهی، کوچک کنند.

اصلاح فرم بینی مختص بینی های استخوانی است. این روش برای افرادی که قوز بینی، افتادگی بینی و انحراف بینی دارند، مناسب است.

برخی افراد هم هستند که بینی آن ها نیمه گوشتی یا نیمه استخوانی است. این افراد می توانند ابتدا با روش مزوتراپی، قسمت گوشتی بینی را کوچک تر کنند و پس از گذشت ۳ هفته، اصلاح فرم را انجام دهند.

جمع بندی مقاله

به طور کلی برای مطمئن شدن از اینکه گزینه مناسبی برای اصلاح فرم بینی بدون جراحی هستید یا خیر، لازم است توسط متخصصین در این زمینه معاینه شوید. در صورتی که امکان فرمدهی بینی بدون جراحی برای شما فراهم باشد، دیگر ترسی مانند ترس از جراحی بینی برای شما معنا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط