فیلر چانه

تزریق فیلر به چانه و فیلم قبل و بعد

امروزه همه افراد تا حدودی با تزریق ژل و روش های مختلف با فیلر آشنا هستند و می‌دانند که برای برجسته سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق فیلر اکنون به اندازه تزریق بوتاکس دارای طرفدار بوده و میان خانم ها و حتی آقایان بسیار رواج دارد. چانه یکی از بخش های صورت است که با برجسته سازی و ایجاد زاویه در آن می‌توان، جذابیت چهره را چندین برابر کرد. در صورتی که در هر زاویه از صورت شما، چانه فرم تیز تری داشته باشد نتیجه بسیار خوبی در چهره به وجود می‌آید. در این مقاله در مورد تزریق فیلر به چانه و مزایا و معایب آن و همچنین هزینه های مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد.

تزریق فیلر به چانه

تزریق فیلر به چانه، یکی از تکنیک هایی است که هم خانم ها و هم آقایان از آن استفاده می‌کنند. در گذشته خانم ها بیشتر به فرم صورت گرد علاقه داشتن اما امروزه چنین نیست و به اینمورد پی برده اند که هر چه چانه تیز تر باشد و صورت دارای زوایه باشد نیز جذابیت و زیبایی چهره بیشتر است. تزریق فیلر چانه روشی اصلاحی برای برطرف سازی عیوب و نواقص فرم صورت بوده که همزمان با تکنیک زاویه سازی صورت نیز قابل انجام است. معمولا متخصص تا حدی به چانه فیلر تزریق می‌کند که تا حدودی زاویه و کشیدگی برقرار شود اما فرم طبیعی آن به هم نریزد. البته میزان تزریق فیلر به این ناحیه به سلیقه شخص نیز بستگی دارد و ممکن است شخص بخواهد که از حالت طبیعی تر، زاویه بیشتری برای چانه خود ایجاد کند.

تزریق فیلر به چانه

مراحل تزریق ژل به چانه

همیشه توصیه بر این است که ابتدا برای انجام تکنیک های زیبایی خوب فکر کنید و از مراحل آن آگاه باشید. تصمیم به انجام فرآیند های زیبایی از جمله تزریق ژل به لب، تزریق بوتاکس و سایر موارد را در زمان ناراحتی و یا شادی و یا هیجانات نگیرید زیرا ممکن است که بعد از بازگشت به حالت طبیعی، از فرم ایجاد شده صورت خود خوشتان نیاید و ناراضی باشید. در این قسمت مراحل تزریق فیلر به چانه را ذکر خواهیم کرد:

 • ابتدا شما باید بعد از مراجعه به متخصص پوست و زیبایی، هدف خود را از انجام این تکنیک بیان کنید تا انتظارات شما را بشناسد.
 • در مرحله دوم تمامی نقاط ضعف و قوت چهره شما مورد بررسی قرار داده می‌شود. در صورتیکه در نواحی مورد نظر دارای نقاط قوت باشید، پزشک سعی می‌کند حین انجام کار، آن مورد را برای شما حفظ کند.
 • در مرحله بعدی قبل از انجام این تکنیک، محل مورد نظر را استریل می‌کنند و بعد از آن بی حسی موضعی را استفاده می‌کنند. در صورتی که آستانه تحمل درد فرد کم باشد، از بی حسی های تزریقی استفاده می‌کنند.
 • با توجه به چهره هر فرد، تصمیم گیری برای میزان تزریق فیلر انجام و تزریق فیلر انجام می‌شود.

عوارض تزریق فیلر به چانه

به طور کلی تمامی تکنیک های زیبایی و درمانی دارای معایبی هستند که برخی از آن ها بسیار شدید و برخی دیگر ناچیز می‌باشند. البته ناگفته نماند که مهارت پزشک در روند انجام کار می‌تواند این عوارض را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. تزریق فیلر به چانه یکی از روش های کم تهاجم بشمار رفته که عوارض آن بعد از گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت. مواردی چون قرمزی، سوزش، کبودی، تورم و التهاب و کمی درد از عوارض تکنیک تزریق فیلر به چانه است که هر یک از این ها بعد از گذشت چند ساعت و با مراقبت ها به سرعت از بین خواهند رفت. توجه داشته باشید که از فیلر های نامرغوب و بی کیفیت استفاده نکنید زیرا عوارضی چون گلوله گلوله شدن و سفت شدن را به همراه دارند.

مزایای تزریق فیلر به چانه

 • تغییرات سریع در چهره
 • عوارض بسیار محدود و ناچیز
 • بدون داشتن دوره نقاهت
 • مدت زمان زیادی برای انجام روند نیاز ندارد.
 • بازگشت به حالت اولیه بعد از مدت ماندگاری

میزان فیلر تزریقی به چانه چقدر است؟

در واقع این کار از محدوده یک سی سی فیلر به بالا قابل انجام است. ناحیه چانه وسیع است و کمتر از یک سی سی هیچ نقصی را برطرف نخواهد کرد. افرادی که فرم چانه بسیار گرد یا فرورفته دارند، باید میزان بیشتری فیلر به چانه تزریق کنند.

ماندگاری تزریق فیلر به چانه چقدر است؟

فیلر های تزریقی به چانه دارا یماندگاری دائمی نیستند و بعد از مدت زمان متغیر تا حدودی از بین می‌روند و چهره تقریبا به فرم اولیه باز می‌گردد که در این صورت باید ترمیم انجام گیرد. افرادی که برای دوره های طولانی تزریق فیلر را تکرار می‌کنند، بدن آن ها بیشتر با این ماده خو گرفته و برای مدت طولانی تری باقی می‌ماند و سریع جذب نمی‌شود. در گذشته افراد بیشتر از ژل های دائمی استفاده می‌کردند اما امروزه اینگونه رواج یافته است که از فیلر موقت استفاده کنند تا در مرتبه بعدی و هنگام ترمیم بتوانند در صورت تمایل، فرم ناحیه مورد نظر را نسبت به قبل تغییر دهند. به طور معمول فیلر ها نسبت به کیفیت برند خود دارای ماندگاری متفاوتی بوده و اغلب بین 7 الی 18 ماه ماندگاری خواهند داشت.

مراقبت های بعد از فیلر چانه

 • برای کاهش التهابات و تورم در نواحی تزریق، از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی در همان لحظه تزریق ممنوع است.
 • بعد از تزریق مواظب باشید که دست خود را به زیر چانه نکذارید و به آن فشار وارد نکنید.
 • به مدت چندین روز از ورزش کردن و فعالیت در باشگاه های ورزشی و فعالیت سنگین خودداری کنید.

در ویدئو رو به رو تزریق فیلر به چانه در گروه زیبایی ترمه را مشاهده کنید.

تزریق فیلر به چانه چقدر زمان لازم دارد؟

این تکنیک تقریبا مدت زمان 15 الی 25 دقیقه زمان لازم دارد تا به اتمام برسد.

هزینه تزریق فیلر به چانه چقدر است؟

میزان هزینه تزریقه چانه به برند و کیفیت و مقدار حجم ژل تزریقی بستگی دارد و در واقع برای هر فرد باید بعد از بررسی میزان قیمت تعیین گردد. البته هر سی سی فیلر از هر نوع برند دارای مبلغی مشخص است که می‌توانید با تماس با شماره ها از آن ها جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط