چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

این سؤال که از چه سنی باید تزریق بوتاکس را شروع کرد، بارها و بارها توسط کسانی که نمی‌خواهند جوانی و زیبایی صورت خود را از دست بدهند پرسیده می‌شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که شما از ۱۸ سالگی می‌توانید تزریق بوتاکس را آغاز کنید، اما به احتمال خیلی زیاد به آن نیاز نخواهید داشت.

به طور کلی در ارزیابی کم و کیف انجام تکنیک‌های زیبایی، هر فرد به طور مجزا بررسی می‌شود. مثلاً ممکن است شما بیست ساله بوده و در ظاهر نیازی به تزریق بوتاکس نداشته باشید. اما اگر در مراجعه به پزشک پوست شما مستعد چین و چروک و یا پیری زودرس تشخیص داده شود، لازم است که در همین سن جلسات تزریق بوتاکس را شروع کنید. این کار نقش پیشگیرانه داشته و بروز نشانه‌های پیری پوست و چین و چروک را به میزان قابل توجهی به تاخیر می‌اندازد.

در اینجا ما کم و کیف انجام تزریق بوتاکس در سنین مختلف و البته عوارض احتمالی را برایتان بازگو می‌کنیم. این کار به شما کمک می‌کند که درست‌ترین تصمیم را در مورد شروع جلسات درمانی تزریق بوتاکس بگیرید.

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

  • تزریق بوتاکس در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی

تزریق بوتاکس در این سن به منظور حفظ جوانی پوست و پیشگیری از نمایان شدن چین و چروک‌ها انجام می‌شود. البته در اواخر دهه بیست زندگی شما، ممکن است خطوط خیلی ریزی بر روی پوست صورتتان ایجاد شود که تنها با حرکت عضلات مشخص خواهد بود. عواملی مانند قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن، باعث پیری زودرس و بروز خط و خطوط در این سنین می‌باشد.

اگر بخواهیم به خطرات تزریق بوتاکس در سنین جوانی اشاره کنیم، آتروفی یکی از مهم‌ترین آنهاست. این عارضه که نوعی ضعف عضلانی است، جزء عوارض جانبی تزریق بوتاکس در دهه بیست زندگی شناخته می‌شود.

  • تزریق بوتاکس در سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی

در این دوره کم کم خط و خطوط ریزی در اطراف چشم یا بین ابروها ایجاد می‌شود. مسلم است که بیدار ماندن تا دیر وقت، سیگار کشیدن، نوشیدن مشروبات الکلی و در معرض آفتاب قرار داشتن در افزایش تعداد و عمق این خطوط نقش دارد.

تزریق بوتاکس در این زمان از عمیق‌تر شدن خطوط پنجه کلاغی و چروک‌های بین ابرو جلوگیری کرده و به کم‌عمق شدن آن کمک می‌کند.

  • تزریق بوتاکس در سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی

در این دوره شما متوجه خطوط عمیق‌تری در اطراف چشم خود می‌شوید. به ویژه چروک‌های پنجه کلاغی، خطوط پیشانی، خط اخم و چروک‌های روی پلک بالا در دهه چهل زندگی نمود بیشتری پیدا می‌کنند.

از طرفی در این دهه از زندگی، پوست شما از منابع کلاژن و الاستین کمتری برخوردار است. به همین خاطر ترمیم خطوط و حفظ جوانی برای پوست دشوار می‌شود.

بوتاکس در سنین بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی، به منظور کاهش عمق چروک‌های ریز و درشت در نواحی مختلف صورت و گردن انجام می‌گیرد.

  • تزریق بوتاکس در سن ۵۰ تا ۶۰ سالگی

خطوط دور چشم و دیگر نواحی صورت در این دوره عمق پیدا کرده و کاملاً مشهود است. همچنین یائسگی باعث خشک شدن پوست شده و به این ترتیب صورت و گردن شما بیش از پیش مستعد بروز چین و چروک خواهد بود.

حالا علاوه بر کاهش چشم‌گیر کلاژن و الاستین، لکه‌های ناشی از آفتاب سوختگی و افزایش سن بر روی پوست ایجاد می‌شود. همچنین اشتباهات سبک زندگی شما در دهه‌های قبلی، خودش را در این دوره به شکل عارضه‌های مختلف بر روی پوست نشان می‌دهد.

  • تزریق بوتاکس در سن ۶۰ تا ۷۰ سالگی

در این سن مطمئناً شما انتظار ندارید که ۳۰ سال جوانتر شوید. اما تزریق بوتاکس به شما کمک می‌کند که شاداب‌ و البته جوانتر از سن واقعی‌تان به نظر برسید.

برای خیلی از مراجعه‌کنندگان بالای ۶۰ سال، استفاده از درمان‌های دیگری نیز در کنار تزریق بوتاکس تجویز می‌شود. برای مثال می‌توان از تزریق فیلر و ژل همزمان با تزریق بوتاکس استفاده کرد.

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

تا چه سنی می‌توان تزریق بوتاکس را ادامه داد؟

تزریق بوتاکس هیچ محدودیت سنی برای افراد بزرگسال ندارد. شما می‌توانید این تکنیک جوانسازی پوست را تا آخر عمرتان انجام دهید. فقط در صورت تشخیص پزشک و یا وجود بیماری یا معضلات سلامتی خاصی ممکن است انجام این تکنیک برای شما غیر مجاز باشد.

همچنین این تکنیک از سن ۱۸ سالگی قابل انجام است. اما به هیچ عنوان انجام آن با هدف زیبایی و جوانی پوست در این سن توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط