بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟ آیا لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی (واژن) با دستگاه‌های جدید لیزر درد دارد؟ عوارض لیزر موهای زائد با دستگاه‌های مختلف کدامند؟ اینها از جمله دغدغه‌هایی است که خانم‌ها در هنگام اقدام برای رفع دائمی موهای خود دارند.

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که لیزر موهای زائدتان را مدام به تاخیر می‌اندازید، وقتش رسیده که اقدام کنید. دیر یا زود باید روش‌های موقت شیو موها  را کنار گذاشته و یکبار برای همیشه از شر این موهای ناخوشایند راحت شوید. چراکه دستگاه‌های مدرن لیزر، قابلیت‌های زیادی داشته و کمترین عوارض ممکن را برای شما به دنبال دارند.

دستگاه‌های اولیه برای انواع گونه‌های پوستی قابل استفاده بود، اما برای پوست‌های روشن با موهای تیره عالی عمل می‌کرد. اما دستگاه‌های جدید مجهز به نوعی فناوری هستند، که پرتو نوری مطابق با رنگ پوست می‌تاباند.

بنابراین در جلسات از بین بردن موهای زائد، ابتدا رنگ و ویژگی‌های پوستی شما شناسایی شده و دستگاه مورد نظر مطابق با آن تنظیم می‌شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

سازوکار لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک تکنیک پزشکی است که با استفاده از پرتو نور متمرکز موهای نامطلوب را از بین می‌برد. در طی این فرآیند، دستگاه لیزر نوری را منتشر می‌کند، که توسط رنگدانه یا همان ملانین موجود در مو جذب می‌شود. سپس انرژی نور به گرما تبدیل شده و به کیسه‌های لوله‌ای شکل موجود در پوست یا همان فولیکول‌های مو، آسیب می‌رساند.  این فولیکول‌ها در واقع وظیفه تولید مو را بر عهده دارند. بنابراین آسیب به فولیکول‌ها، رشد موها را در آینده مهار کرده و یا به تأخیر می‌اندازد.

لیزر موهای زائد چه مزایا و معایبی دارد؟

این تکنیک اگرچه از دیگر روش‌های حذف موهای زائد بهتر است، اما معایبی نیز دارد. در ادامه به مزایا و معایب این تکنیک اشاره می‌کنیم:

مزایا

  • لیزر موهای زائد اگر چه در یک جلسه انجام نمی‌گیرد، اما نسبت به روش‌های دیگر، وقت خیلی کمتری از شما می‌گیرد. این تکنیک در شش تا هشت جلسه یک ساعته موهای شما را تقریباً برای همیشه از بین می‌برد.
  • انرژی و هزینه‌های لیزر موهای بدن نیز در مقایسه با هر روش دیگری گزینه مقرون به صرفه‌ای محسوب می‌شود.
  • نتیجه لیزر نسبت به روش‌های دیگر بهتر است. در این روش پوست بدن بعد از انجام لیزر نرم، صاف و حتی روشن‌تر از قبل می‌شود.
  • ایمن بودن این روش یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای بدن است. در این روش با اینکه موها از ریشه کنده می‌شوند، اما خبری از بریدگی، زخم یا جوش نیست.
  • لیزر موهای زائد پا که ریشه‌های مستحکم‌تری دارند و در روش‌های دیگر باعث ایجاد موهای زیرپوستی می‌شوند، یک گزینه ایده‌آل است.

 

معایب

اگرچه از بین بردن موهای زائد بر اساس تبلیغات یک تکنیک با نتایج دائمی محسوب می‌شود، اما در واقعیت اینطور نیست. خیلی از اوقات بعد از اتمام جلسات لیزر، شما نیاز دارید که این تکنیک را تکرار کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

معرفی بهترین دستگاه لیزر برای برطرف کردن موهای زائد

دستگاه‌های لیزر مانند هر تکنولوژی دیگری فرآیند رو به پیشرفتی را طی کرده‌اند. حالا دیگر دستگاه‌های جدید لیزر نسبت به نسخه‌های اولیه، امکانات و قابلیت‌های خیلی زیادی دارند. دستگاه‌های جدید دارای سیستم خنک کننده هستند. همین موضوع باعث می‌شود که شما کوچکترین درد و سوزش در حین جلسات احساس نکنید. این سیستم همچنین کمک می‌کند که پوست شما دچار تاول و سوختگی نشود.

در ادامه جدیدترین و مجهزترین دستگاه‌های لیزر را به شما معرفی می‌کنیم:

  • لیزر دیود: این دستگاه مجهز به چند قابلیت است که آن را به یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر تبدیل کرده است. این قابلیت‌ها عبارتند از:

o       تکنولوژی سازگاری پرتو نوری با رنگ پوست

o       فناوری تنظیم قطر تابش مناسب

o       فناوری ایجاد وقفه‌های تابشی ایمن

o       سیستم خنک کننده‌

 

  • لیزر ان دی یاگ

این دستگاه با حذف موهای انواع گونه‌های پوستی سازگار است. فناوری‌های موجود در لیزر دیود از قبیل سیستم خنک کننده، فناوری سازگاری پرتو نوری با رنگ پوست، فناوری تنظیم قطر تابش و همچنین فناوری ایجاد وقفه‌های تابشی ایمن در این دستگاه نیز تعبیه شده است.

یکی از قابلیت‌های لیزر ان دی یاگ نتیجه بخشی آن بر روی انواع پوست‌ها است. بر خلاف دستگاه‌های قدیمی که بیشتر بر روی موهای روشن جواب می‌دادند، این دستگاه بر روی پوست‌های تیره نیز عالی عمل می‌کند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

  • لیزر الکساندریت

الکساندریت یکی از امن‌ترین  دستگاه‌های لیزر موجود محسوب می‌شود. این دستگاه سرعت قابل قبولی دارد و مجهز به فناوری‌های جدید دستگاه‌های لیزر است. طول موج پرتوهای ایجاد شده توسط این دستگاه ۷۵۵ نانومتر بوده و به خوبی از پس موهای بخش‌های مختلف بدن برمی‌آید. الکساندریت به عنوان محبوب‌ترین دستگاه لیزر حذف موهای زائد بدن شناخته می‌شود. این دستگاه نیز مجهز به سیستم خنک کننده، فناوری سازگاری پرتو نوری با رنگ پوست، فناوری تنظیم قطر تابش و همچنین فناوری ایجاد وقفه‌های تابشی ایمن می‌باشد.

آنچه که باید در مورد لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی بدانید

لیزر موهای ناحیه بیکینی تنها در چند جلسه هشت تا ده دقیقه‌ای انجام می‌گیرد. در این جلسات تا هشتاد و پپج درصد موها به طور کامل از بین می‌رود.

یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها در به کارگیری لیزر برای حذف موهای ناحیه بیکینی، احساس درد و حساسیت است. خوشبختانه بر خلاف تصور خیلی‌ از خانم‌ها، درد و سوزش در اثر این روش به شما وارد نمی‌شود. این موضوع در مورد لیزر زیر بغل نیز صدق می‌کند.

به علاوه هیچگونه عوارض سلامتی و عدم امنیتی در این روش، ناحیه مورد نظر را تهدید نمی‌کند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

ارزیابی هزینه لیزر موهای زائد

هزینه از بین بردن موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر، شاید در ابتدای کار مبلغ زیادی به نظر برسد. اما اگر نتیجه‌ای که از این روش حاصل می‌شود را با نتایج استفاده از دیگر روش‌ها مقایسه کنیم، مبلغ مورد نظر اصلاً به چشم نمی‌آید و خواهید دید که یکی از بهترین راه های از بین بردن موهای زائد همین روش است. به علاوه هزینه‌ای که شما در طولانی مدت برای خرید ابزار شیو مو یا جلسات اپیلاسیون هزینه می‌کنید، در مقایسه با هزینه لیزر برابر و یا حتی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط