نقاط تزریق بوتاکس

بوتاکس صورت در کدام نقاط تزریق می‌شود؟

بوتاکس صورت و نقاطی که تزریق در آن انجام می‌شود

اگر با شنیدن واژه بوتاکس، تنها عبارت جوانسازی پیشانی و رفع چین و چروک این ناحیه به ذهنتان می‌آید، پس کاربرد بوتاکس صورت را دست کم گرفته‌اید. طی فرآیند بوتاکس صورت، حداقل در ۲۰ نقطه از پیشانی تا گردن شما تزریق انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید که بوتاکس صورت در کدام نقاط تزریق می‌شود، بهتر است ابتدا با مکانیسم این تکنیک آشنا شوید.

سازوکار بوتاکس صورت چگونه است؟

افزایش سن در صورت نیز نشانه‌هایی به جا می‌گذارد. البته ژنتیک و سبک زندگی نیز در کم و کیف این نشانه‌ها بی‌تأثیر نیست. به هر حال با گذر عمر حجم عضلات صورت کم شده و کلاژن‌سازی کند می‌شود. همین اتفاق باعث ایجاد خط و خطوط بسیاری در نواحی مختلف صورت می‌شود. اما عامل دیگر ایجاد خط و خطوط، انقباض عضلات صورت است.

عملکرد بوتاکس در صورت، خارج کردن عضلات از حالت انقباض و ریلکس کردن آن است. این فرآیند باعث باز شدن گرفتگی‌های عضلانی و رها شدن پوست می‌شود. بنابراین چین و چروک ناحیه مورد نظر تا حد قابل توجهی رفع می‌شود و موجب جوانسازی پوست می شود.

 

نواحی تزریق بوتاکس در صورت کدام‌اند؟

رایج‌ترین نواحی تزریق بوتاکس در صورت عبارتند از:

 • خطوط افقی پیشانی: ابروهایتان را بالا ببرید تا خطوط افقی روی پیشانی را مشاهده کنید. این خطوط با بالا رفتن سن در پیشانی شما ماندگار شده و تعداد و عمقشان بیشتر می‌شود. چین و چروک‌های پیشانی یکی از نشانه‌های پیری صورت است. نشانه‌ای که با استفاده از تزریق بوتاکس تا حدود زیادی محو می‌شود. برای چروک‌های خیلی عمیق می‌توان همزمان از تزریق فیلر نیز استفاده کرد.
 • ناحیه بین دو ابرو: با افزایش سن مجموعه‌ای از خطوط عمودی بر روی پیشانی و میان ابروها شکل می‌گیرد که شما را خسته و عصبانی نشان می‌دهد. یکی از نقاط تزریق بوتاکس در صورت همین ناحیه است. متخصص کاربلد با تزریق بوتاکس در نقاط دقیق، چهره‌ای آرام و جوان به شما می‌بخشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم در این ناحیه از ترکیب دو تکنیک بوتاکس و تزریق فیلر استفاده کنید تا نتایج بهتری به دست آورید.
 • حد فاصل میان چشم و ابرو: در سنین جوانی، فاصله بین ابرو و چشم شما متناسب است و ابروها در جایگاه درستی از صورت قرار دارند. با بالا رفتن سن ابروها دچار افتادگی شده و خطی شبیه به کلاهک در فاصله میان چشم و ابرو ایجاد می‌شود. تزریق در این ناحیه با عنوان بوتاکس لیفت صورت یا لیفت ابرو شناخته می‌شود. متخصص زیبایی بوسیله تزریق دقیق ابرو را به جای خود برمی‌گرداند و کلاهک ایجاد شده را برطرف می‌کند.
 • چین و چروک اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی: اطراف چشم به خاطر بالا رفتن سن پر از خطوط ریز و درشتی می‌شود که حتی بدون لبخند زدن نیز مشخص است. از این خطوط با عنوان پنجه کلاغی یاد می‌شود. تزریق در نقاط خاصی از این ناحیه، چین و چروک اطراف چشم را تا حدود زیادی از بین می‌برد.

نقاط تزریق بوتاکس

 • ناحیه زیر چشم: تزریق برای برطرف کردن چین و چروک زیر چشم نیز امکان‌پذیر است. اما این فرآیند به احتیاط و دقت زیادی نیاز دارد. اگر قصد تزریق در زیر چشم خود را دارید، باید به یک متخصص با تجربه و معتبر مراجعه کنید.
 • افتادگی بینی: یکی از کاربردهای تزریق بوتاکس علاوه بر صورت رفع افتادگی بینی است. افتادگی معمولاً در نوک بینی ایجاد شده و با صحبت کردن و خندیدن بیشتر مشخص می‌شود.
 • چروک‌های اطراف بینی یا همان خطوط خرگوشی: این خطوط در اثر بو کشیدن و یا بالا کشیدن بینی در دو طرف آن ایجاد می‌شوند. تزریق بوتاکس در برطرف کردن این خطوط کاربرد دارد اما، باید یک متخصص زبده تزریق در این ناحیه را انجام دهد. چرا که کوچکترین عدم مهارت و ناشی بودن درمانگر می‌تواند فرم لبخند شما را تحت تاثیر قرار بدهد.
 • خط لبخند: خطوط اطراف لب که با افزایش سن یا تکرار عادت سیگار کشیدن عمیق‌تر می‌شود، می‌تواند با استفاده از این نوع تزریق برطرف شود. تزریق در این ناحیه لبخند زیباتری برای شما ایجاد می‌کند. رایج‌ است که در درمان چین و چروک این ناحیه همزمان از تزریق ژل یا فیلر نیز استفاده شود.
 • لبخند لثه‌ای: افزایش سن و انقباض عضلات اطراف لب موجب بیرون زدن غیرعادی لثه‌ها می‌شود. این حالت فرم ناخوشایندی به لبخند شما می‌دهد. اما خوشبختانه امکان برطرف کردن این حالت وجود دارد. امروز در تمام دنیا از بوتاکس برای ریلکس کردن عضلاتی که باعث لبخند لثه‌ای هستند و از فیلر برای پر کردن خطوط ایجاد شده در این ناحیه استفاده می‌شود. نتیجه این فرآیند پوشانده شدن لثه‌ها توسط لب‌ها و ایجاد یک لبخند زیبا است.

نقاط تزریق بوتاکس

 • خط لب: نشانه‌های افزایش سن در لب‌ها، از کاهش حجم و محو شدن خط دور آن شروع می‌شود. فرآیند تزریق در این ناحیه و پر کردن لب‌ها را لیپ پاپ می‌نامند.
 • افتادگی اطراف لب: این عارضه باعث می‌شود که چهره شما حتی در شرایطی که خوشحال هستید، غمگین به نظر برسد. افتادگی اطراف لب با استفاده از تزریق برطرف می‌شود. در واقع تزریق باعث ریلکس شدن عضله شده و آن را به جای درستش برمی‌گرداند. اگر عمق چین و چروک در این ناحیه زیاد باشد، همزمان از تزریق فیلر نیز استفاده می‌شود.
 • فرورفتگی چانه: گودی چانه که با تحلیل عضلات و استخوان فک عمیق و عمیق‌تر می‌شود، تا حدود زیادی از طریق تزریق برطرف می‌شود.
 • چروک‌های گردن: این چروک‌‌ها هم به شکل عمودی و هم افقی در زیر چانه و گردن ایجاد می‌شوند. تزریق در این ناحیه به بهبود ظاهر گردن کمک می‌کند.
 • زاویه فک: عارضه‌های دهان و دندان گاهی موجب خارج شدن عضلات فک از حالت طبیعی خود می‌شوند. این عارضه با تزریق و ریلکس کردن عضلات مورد نظر برطرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط