تفاوت تزريق بوتاكس و تزريق ژل

تفاوت تزريق بوتاكس و تزريق ژل

در حال حاضر تنها شما نیستید که به دنبال دانستن تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل هستید. افراد بسیار زیادی تمایل دارند که از طریق تکنیک های تزریقی بتوانند پوست خود را جوانتر و ظاهری زیبا برای خود داشته باشند. از بین تمامی روش هایی که تا کنون استفاده شده تزریق ژل و بوتاکس در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده‌اند با توجه به اینکه تعدادی از آن‌ها از هر کدام استفاده می‌کنند سردرگمی در بین افراد ایجاد می‌شود که کدام یک بهتر است و برای رسیدن به ظاهری زیبا و جذاب تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ اگر شما هم می خواهید به خوبی این موضوع را بدانید می توانید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید و از تمامی تفاوت های آن ها آگاه شوید.

همان‌طور که می‌دانید این دو تفاوت هایی با هم دارند اما در واقع هر دو برای برطرف کردن برخی مشکلات پوستی به وجود آمده اند که می تواند راهکاری مناسب در اختیار تمامی افراد قرار دهند. همه افرادی که تصمیم دارند برای جوانسازی پوست از هر کدام از این روش ها استفاده کنند نیاز است که اطلاعات کامل در مورد هر کدام کسب کنند و سپس با مراجعه به پزشک متخصص تصمیم نهایی اتخاذ شود. چون پزشک می تواند با درنظر گرفتن مشکل شما تصمیم بگیرد که استفاده کردن از کدام یک از این روش ها می تواند بازدهی بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. ابتدا با ما همراه باشید تا تفاوت بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل را متوجه شوید و پس از آن با مراجعه به پزشک متخصص قدم مهمی در جهت زیبا سازی پوست خود بردارید.

تفاوت کاربرد های ژل و بوتاکس

کاربرد بوتاکس برای محو کردن یا کمرنگ کردن چین و چروک ها است. اما نیاز است بدانید که این چین و چروک ها به دلیل تغییر شکل دادن عضلات صورت به وجود می‌آیند که یکی از عواملی که باعث می شود این عضلات تغییر شکل دهند افزایش سن است. بوتاکس کمک می‌کند که این عضلات به نوعی در حالت استراحت قرار گیرند. به این طریق پوست صاف شده و چهره جوان تر به نظر می رسد. برای اطلاعات بیشتر نیاز است بدانید که بوتاکس نوعی سم است که با استفاده کردن از باکتری بوتولینوم به دست آمده که می‌تواند مسیر پیام های عصبی را مسدود کنند. انجام این کار باعث می شود که فعالیت عضلات در ناحیه تزریق شده کمتر شود و همین باعث کمرنگ شدن و از بین رفتن چین و چروک های آن ناحیه می شود. بیشترین کاربرد بوتاکس برای از بین بردن خط های پیشانی استفاده می شود و چین و چروک هایی که دور چشم به وجود می آید.

در بحث ژل های پرکننده تفاوت ویژه ای با بوتاکس وجود دارد. ژل ها علاوه بر اینکه می توانند چین و چروک ها را برطرف کنند، به ناحیه تزریق شده مقداری حجم هم اضافه می کنند. احتمالا تا به اینجا متوجه شده اید که بیشتر از ژل ها برای برای حجیم تر کردن گونه و لب ها استفاده می شود. اما ژل ها این توانایی را دارند که سلول های پوست را تحریک به تولید کلاژن کنند. کلاژن به پوست کمک می کند تا حالت کشسانی و استحکام داشته باشد. همان گونه که گفته شد پیری یکی از عواملی است که باعث می شود تولید کلاژن در پوست به ندرت انجام شود و در نتیجه آن چین و چروک هایی به وجود می آید که صورت را پیرتر نشان می دهد.

تفاوت تزريق بوتاكس و تزريق ژل

مراحل و مزایای تزریق ژل و بوتاکس

همان طور که گفته شد هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند که در ادامه به بررسی تمامی آن ها می پردازیم و مراحل تزریق هر کدام را مرور کنیم.

مراحل تزریق ژل

 • ابتدای جلسه مشاوره بین پزشک و مراجعه کننده برگزار می شود. بررسی های لازم صورت می گیرد و شخص از تمامی مراحل آگاه می شود.
 • در مرحله دوم در ناحیه تزریق بی حسی موضعی و استریلیزاسیون اعمال می شود.
 • با استفاده کردن از سرنگ هایی ظریف ژل در نواحی مورد نیاز تزریق می شود.
 • در این مرحله کار با موفقیت انجام شده و تنها نیاز است که توصیه ها و نکات گفته شده را رعایت کنید.

مزایا

 • با استفاده از پر کردن خطوط چین و چروک ها برطرف می شوند.
 • ناحیه تزریق ژل حجیم تر می شود.
 • سلول های پوست را تحریک می کند تا کلاژن تولید کنند.
 • درمان افتادگی پوست
 • نتیجه: در این روش شما بلافاصله بعد از تزریق ژل می توانید نتیجه به دست آمده را مشاهده کنید. ضمن اینکه این روش دوران نقاهت ندارد.

مزایا و مراحل تزریق بوتاکس

 • جلسه اول با دادن مشاوره و آماده سازی شخص آغاز می شود.
 • بی حسی موضعی و استریلیزاسیون به محل مورد نظر اعمال می شود.
 • باز هم با استفاده کردن از سرنگ هایی ظریف بوتاکس تزریق می شود.
 • در این مرحله با اتمام فرآیند می توانید کلینیک را ترک کنید و تنها توصیه های مربوطه را رعایت کنید.

مزایا

 • در این روش فلجی موقتی در ماهیچه ها صورت می گیرد که باعث می شود چین و چروک ها کمرنگ یا محو شوند.
 • نتیجه: این روش دوران نقاهت ندارد و نتیجه آن را می توان بعد از گذشت 7 تا 10 روز مشاهده کرد.

ماندگاری اثر ژل و بوتاکس چقدر متفاوت است؟

در بین افراد زیادی که تزریق بوتاکس انجام دادند نتایج مطلوبی مشاهده شده و می توان گفت که این روش برای بسیاری از افراد موفقیت آمیز بوده است. در این تکنیک شما در همان هفته اول می توان نتایجی که روی پوست اثر گذار است را مشاهده کنید. همچنین عوارضی که این روش دارد موقتی بوده و در برخی مواقع ممکن است که شما آن ها را هم احساس نکنید، اما بهتر است کسانی که از قبل بیماری‌های خاصی دارند با انجام آزمایشاتی مطمئن شوند که در صورت تزریق بوتاکس می توان نتیجه مطلوبی را دریافت کنند.

همان گونه که گفته شد در این روش دوران‌ نقاهتی وجود ندارد و شخص می تواند بلافاصله به روال عادی زندگی خود برگردد. در خصوص مدت ماندگاری این تکنیک بین ۴ تا ۶ ماه این روش ماندگاری دارد که با این وجود بعد از مدت زمان مشخص شده شما باید برای تمدید آن مراجعه کنید تا بتوانید در مدت زمان بیشتری نتیجه حاصله را روی پوست خود داشته باشید.

اما قضیه در ژل ها کمی متفاوت‌تر است و آن ها ماندگاری طولانی تری نسبت به بوتاکس دارند. هر چند که در ظاهر کارایی آن ها به یک شکل است اما همین تفاوت می تواند برای بسیاری از افراد دلیلی برای انتخاب ژل‌های پرکننده یا همان فیلرها باشد. اگر بخواهید از فیلر های پوستی استفاده کنید، بدانید که آن ها انواع مختلفی دارند  و برای هر قسمت بدن از یک فیلر متفاوت استفاده می‌شود که در حالت کلی ماندگاری آن ها بین نه ماه تا دو سال است. طبیعتاً بعد از این مدت برای اینکه بتوانید تغییرات به دست آمده را مجدد داشته باشید نیاز است که دوباره به ناحیه ژل تزریق شود. اما زمان دقیقی را نمی‌توان برای ماندگاری فیلرها معرفی کرد و این بستگی به تکنیک های انتخابی پزشک و یا نوع فیلرها دارد که می‌توان گفت چه مدت زمان ماندگاری دارد. تا به اینجای مقاله با تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل به خوبی آشنا شدید و تا حدودی می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک مناسب شما است. اما اگر می خواهید در این رابطه مشاوره بیشتری کسب کنید می توانید از طریق شماره‌هایی که در اختیارتان قرار دارد از قسمت تماس با ما سایت با مشاورین ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم صورت گیرد و بتوانید انتخابی درست تر داشته باشید.

تفاوت تزريق بوتاكس و تزريق ژل

آیا می‌توانید همزمان تزریق ژل و بوتاکس را انجام دهیم؟

در بخش تفاوت های تزریق بوتاکس و تزریق ژل گفتیم که بوتاکس می تواند تنها چین و چروک هایی که به صورت سطحی روی پوست قرار دارند را از بین ببرد، اما ژل می‌تواند حتی عمیق‌ترین چین و چروک هایی که روی پیشانی یا صورت شما وجود دارد را از بین ببرد و از طرف دیگر مقداری حجم هم به ناحیه مربوطه اضافه می‌کند پس ابتدا باید به صورت خود نگاه کنید و اگر چین و چروک های سطحی دارید، شاید بهترین راه برای شما بوتاکس باشد. اما می توانید از ژل هم استفاده کنید. اما در برخی از افراد ممکن است این گونه نباشد و هم چین و چروک های عمیق داشته باشند و هم سطحی، این افراد می توانند همزمان از هر دو تکنیک استفاده کنند که از ماندگاری بالاتری نسبت به تزریق یکی از روش ها دارد در این روش هر دو تکنیک به عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند.

عوارض تزریق ژل کمتر است یا بوتاکس؟

همانند تمامی فرایندهای پزشکی یا زیبایی این دو روش هم می توانند عوارضی داشته باشند که حتی پیش‌بینی هم نشدند. اما در بررسی هایی که انجام شده این روش ها نسبت به عمل های جراحی که برای زیبایی و جوانسازی پوست انجام می شود ایمن تر هستند و در بیشتر موارد هیچ گونه عوارضی مشاهده نشده است و در برخی موارد تنها عوامل خفیفی مانند کبودی و قرمزی پوست به وجود می آید که طبیعی بوده و پس از مدتی از بین خواهند رفت. افراد دیگری هم هستند که با توجه به شرایط بدنی آن ها ممکن است واکنش های منفی از سوی بدنشان ایجاد شود و دچار سردرد یا واکنش های آلرژیک شوند. در کل بهتر است قبل از انجام هر گونه کاری سوابق پزشکی شما بررسی شود تا احتمال اینکه دچار مشکل شوید به حداقل ممکن برسد.

تفاوت هزینه تزریق بوتاکس و تزریق ژل

باز هم همه چیز به شرایط برمیگردد و ناحیه ای که شما می‌خواهید تزریق را برای آن انجام دهید. در کل باید بدانید هزینه تزریق بوتاکس نسبت به ژل ارزان تر است. ژل ها در انواع گوناگونی وجود دارند که می‌توان در ناحیه های مختلف بدن تزریق شوند به همین دلیل قیمت مشخصی برای آن ها نمی توان در نظر گرفت چون ممکن است با توجه به نیاز شما قیمت هر کدام متفاوت باشد.

بهترین راهکار برای از بین بردن خط اخم عمیق چیست؟

برای این کار بهتر است از بوتاکس استفاده کنید چون با استفاده از آن می توانید ماهیچه ها را شل کنید که نتیجه آن پوستی صاف را برای شما به ارمغان می آورد. اگر خطوط آنقدر عمیق است که نمی توان تنها با بوتاکس آن ها را برطرف کرد می توانید بعد از مدتی که از بوتاکس استفاده کردید. تزریق ژل را هم انجام دهید چون همان طور که می دانید با استفاده کردن از ژل می‌توانید خطوط عمیق را هم برطرف کنید.

یکی دیگر از کاربردهای تزریق ژل و بوتاکس زاویه سازی فک است متخصصین برای اینکه بتوانند فک را زاویه دار کنند، با استفاده کردن از بوتاکس ماهیچه های خط فک را شل و سست می کنند و با استفاده کردن از این روش ناحیه مربوطه صاف تر به نظر می‌رسد و متمایل به سمت بالا می شود. همچنین برای این که بتوانید فک خود را باریک تر کنید و زاویه آن را افزایش دهید میتوان از ژل استفاده کرد.

در این بخش بهتر است کمی در مورد تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل برای چانه صحبت کنیم برای آن هایی که چانه ای گود افتاده یا دارای چین و چروک دارند. می توان با تزریق بوتاکس و شل کردن ماهیچه های آن این مشکل را برطرف کرد. اما زمانی که از ژل برای این کار استفاده کنید شما می توانید چانه ای واضح تر داشت. این مورد بیشتر برای افرادی استفاده می‌شود که با توجه به افزایش سن چانه، شکل خود را از دست داده به همین دلیل با تزریق ژل می توان مشکل را برطرف کرد.

اما برای برطرف کردن خط خنده بهترین روش تزریق ژل است که می‌توان خط یا خطوطی که در کنار دهان ایجاد می شود را بهتر کرد. ژل به گونه ای عمل می کند که با حجیم کردن این نواحی پوست را شاداب تر و جوان تر نشان می دهد. همچنین از بوتاکس هم می‌توان برای این نواحی استفاده کرد اما بیشتر برای این کار از ژل ها استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط