اسکوم‌تراپی

اسکوم‌تراپی، بهترین درمان جوان‌سازی پوست

اگر شما هم از جراحی‌های زیبایی پوست واهمه دارید، یا نمی‌توانید برخورد سوزن و اشعه‌های لیزر را بر روی پوستتان تحمل کنید، برای برقراری جوانسازی واژن به شما روش اسکوم تراپی را معرفی می‌کنیم. این فرآیند، پروسه جوان‌ و زیباسازی پوست شما را به ساده‌ترین شکل ممکن به انجام می‌رساند. در این روش هیچ خبری از سوزن، اشعه، تیغ، برش، بخیه و لیزر نیست. اما تا دلتان بخواهد پروسه‌های لذت‌بخشی مانند ماساژ و اعمال ژل‌های تقویتی بر روی شما انجام می‌گیرد.

درمان با اسکوم

اسکوم تراپی چیست؟

اسکوم تراپی یک فناوری به منظور درمان پوست است که در آلمان ابداع شده است و با استفاده از امواج اولتراسوند و ژل‌های مخصوص در جهت فعال کردن بافت‌های عضلانی، تقویت بازسازی و انعطاف پذیری سلوبلهای پوست کاربرد دارد. این دستگاه‌ها ژل‌های مخصوص را به عمق پوست می‌رساند تا پوستی شفاف‌تر، روشن‌تر و درخشان‌تر ایجاد شود.

استفاده از دستگاه اسکوم سال‌های زیادی است که در میان دوستداران زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما همچنان یکی از پرطرفدارترین روش‌های جوان‌ کننده پوست در کنار اندولیفت، مزوتراپی و هایفو تراپی به حساب می‌آید. در واقع هنوز هیچ دستگاهی پیدا نشده که بتواند جایگزین برحق این فرآیند منحصر به فرد باشد. کلینیک‌های زیبایی به طور گسترده از این دستگاه برای درمان بیماران خود استفاده می‌کنند.

مکانیسم دستگاه اسکوم تراپی

اسکوم‌تراپی از طریق دستگاهی به نام SQOOM انجام می‌شود. در این فرآیند، دستگاه از طریق فراصوت و امواج یونی بر روی لایه بیرونی و میانی پوست تأثیر می‌گذارد. در واقع این حرکت دستگاه، لرزش‌های خفیفی را بر روی پوست شما ایجاد می‌کند. این لرزش‌ها موجب می‌شوند، که دریچه‌های ریز و درشتی بر روی پوستتان باز شود. دریچه‌هایی که راهی می‌شوند برای ورود اکسیژن به لایه میانی پوست. در واقع پوست شما از طریق این فرآیند خیلی بهتر از قبل نفس می‌کشد. البته کارایی لرزش‌های خفیف ولی اثرگذار به همین جا ختم نمی‌شود. حالا نوبت ورود انواع مواد مغذی و جوان‌کننده به پوست است.

دستگاه اسکوم

در این مرحله با اعمال ژل و سرم‌های جوان‌سازی پوست، فرآیند زیباسازی تکمیل می‌شود. این ژل و سرم‌ها، به منزله موادغذایی مورد نیاز پوست هستند که در آن نیروی تازه‌ای برای سوخت‌وساز و کلاژن‌سازی ایجاد می‌کنند. به این ترتیب بافت‌های مرده پوست از سطح و لایه میانی کنار رفته، و فضایی برای فعالیت جوان‌ترها ایجاد می‌شود.

ژل های کاربردی در تکنیک اسکوم تراپی

طیف وسیعی از ژل‌ها با خواص مختلف را می‌توان با استفاده از این دستگاه روی پوست اعمال کرد. به عنوان مثال:

 •  ژل‌های ضدپیری که به فضاهای خالی پوست نفوذ می کنند و سطوح طبیعی اسیدهیالورونیک را مجددا پر می‌نمایند تا جوانی و شادابی به پوست باز گردد.
 • ژل‌های جنستئين و سولفورافان جهت درمان لکه‌هایی که با افزایش سن به وجود می‌آیند و انواع ژل های دیگر که به طور اختصاصی در درمان انواع بیماری‌های پوستی کاربرد دارند.

دستگاه اسکوم (SQOOM) را می‌توان یک موفقیت برجسته در دنیای زیبایی و جوان‌سازی پوست دانست، دستگاهی پزشکی که مبتنی بر تعامل فناوری‌های نوین می‌باشد. در واقع دستگاه اسکوم اثرات نور، امواج اولتراسوند با شدت کم و میدان مغناطیسی دی سی را طی یک جلسه درمانی با یکدیگر ترکیب می‌کند تا نتایج این هم افزایی در پایان هر جلسه به طرز شگرفی نمایان شود.

این دستگاه توسط پزشکان زیبایی در مطب، توسط فیزیوتراپیست‌ها و متخصصان زیبایی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی و جوان سازی پوست قابل استفاده می‌باشد.

پس از تحقیقات گسترده‌ای که در زمینه استفاده از امواج اولتراسوند و مغناطیس تراپی در درمان‌های پزشکی صورت گرفته است، دستگاه اسکوم به بازار عرضه شد و در واقع یکی از دستگاه‌های پیشرو در زمینه فیزیوتراپی و زیبایی می‌باشد. طی این روش مولکول‌های زیستی ارزشمند با فناوری حرارتی، مکانیکی و طی یک مکانیسم فیزیکوشیمیایی پیچیده می‌تواند اثرات فوق العاده‌ای را روی پوست به همراه داشته باشد.

در جلسات اسکوم‌تراپی چه می‌گذرد؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم، در این جلسات پوست صورت شما ماساژ داده می‌شود و لایه‌های زیرین سرشار از مواد ارگانیک مفید می‌شود. چیزی که این جلسات را نسبت به دیگر جلسات جوان و زیباسازی پوست متفاوت می‌کند، بی عارضه و حتی خوشایند بودن فرآیند است.

اسکوم تراپی

در ابتدا جلسه‌ای برای مشاوره پوست با حضور شما و درمانگرتان برگزار می‌شود. در این جلسه علاوه بر تشخیص نوع پوست شما و همچنین عارضه‌های احتمالی، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل مشخص می‌شود. در جلسه اصلی که حدود نیم ساعت به طول می‌انجامد، مراحل زیر به ترتیب انجام می‌گیرد:

 1. ابتدا مقدار قابل‌توجهی از تقویت‌کننده پوست بر روی مبدل یا سری دستگاه قرار می‌گیرد.
 2. سپس دستگاه روشن شده و حالت یا برنامه موردنظر انتخاب می‌شود.
 3. دستگاه به طور محکم توسط درمانگر نگه داشته می‌شود.
 4. بخش مبدل دستگاه در محلی از پوست که قرار است درمان شود، قرار می‌گیرد.
 5. سپس درمانگر این دستگاه را بر روی پوست شما و در ناحیه مورد درمان حرکت می‌دهد.

این دستگاه برنامه‌های مختلفی برای درمان پوست شما دارد که بسته به تشخیص درمانگر یک یا چند مورد از آنها انتخاب می‌شود.

جلسات درمانی این دستگاه هر هفته یا دو هفته یکبار و تا هر زمانی که عارضه پوستی به طور کامل رفع شود، برای شما برگزار می‌شود. از همان جلسات اول، شما شاهد تغییرات قابل‌توجهی در پوستتان خواهید بود. پس از آن با تشخیص درمانگر و به منظور تداوم نتایج، جلسات تکرار می‌شوند.

مراحل دقیق انجام اسکوم تراپی

 • ابتدا باید پوست خود را کامل تمییز نمایید (هیچ گونه مواد آرایشی، بهداشتی یا عطر روی پوست خود نداشته باشید).
 • مقدار مناسبی از ژل روی پوست ناحیه تحت درمان اعمال خواهد شد، انتخاب ژل با توجه به نوع درمان شما انتخاب خواهد شد.
 • سپس تکنسین، مبدل دستگاه با را حرکات گردشی نرم و آرام روی پوست شما حرکت خواهد داد.
 • کل فرآیند حدود 20 دقیقه زمان نیاز دارد.
 • بعد از اتمام اسکوم تراپی ابتدا پوست خود را با دستمال به طور کامل پاک نمایید و سپس با مقدار فراوانی آب شستشو دهید.

اسکوم‌تراپی چطور بر روی پوست اثر می‌گذارد؟

فرآیندی که نقش اصلی را در این تکنیک زیبایی بازی می‌کند، یونیزاسیون است. یوانیزاسیون موجب انبساط و انقباض منافذ پوست می‌شود. کاتد و آند به منظور ایجاد جریان و انتقال یونی مطلوب، در داخل بافت پوست نفوذ می‌کند.

دستگاه اسکوم به عنوان یک وسیله دستی کامپیوتری پیشرفته، علاوه بر به کارگیری فناوری یونی، از اولتراسوند نیز به منظور تأثیرگذاری بیشتر بهره می‌برد. این دستگاه تنها وسیله دستی در جهان است که چنین عملکردی دارد.

یون‌ها و اولترا سوند در کنار هم نقش قابل‌توجهی در زیبایی پوست و تحریک تقسیمات سلولی آن دارند. این تکنیک توسط دانشمندان به عنوان یک روش قدرتمند و در عین حال بسیار ملایم برای درمان مشکلات پوستی و عارضه‌های زیبایی مطرح می‎‌شود. تحقیقات علمی در دانشگاه معتبر هیروشیمای ژاپن نیز این موضوع را تأیید می‌کند.

SQOOM به عنوان یک میکروماساژور با عملکرد چندگانه و نوآورانه خود، به موفقیت چشمگیری در میان فرآیندهای زیبایی رسیده‌است. استفاده از ترکیبات فعال در این دستگاه، تأثیرگذاری آن را تضمین می‌کند. مورد دیگری که تأثیرگذاری این فرآیند را دوچندان می‌کند، استفاده ترکیبی از روش‌های فیزیکی با حامل‌های دستی کوچک است. به این طریق نفوذ موادمغذی به پوست بهبود پیدا می‌کند.

بر اساس مقاله‌ای که در یک مجله خارجی معتبر منتشر شده، روش‌های مختلفی برای نفوذ به لایه‌های زیرین پوست و بهبود نفوذپذیری مواد مغذی از طریق پوست وجود دارد. اما در میان همه این روش‌ها، حامل‌های دستی کوچک پتانسیل منحصر به فردی در رساندن مواد به منفذهای پوستی و سلول‌ها دارند. این دستگاه‌ها برای تسکین بسیاری از بیماری‌های پوستی نیز به کار گرفته می‌شوند.

مزایای روش اسکوم تراپی

مزایای این فرآیند برای پوست و عارضه‌هایی که می‌توان با آن درمان کرد، عبارتند از:

 • بهبود تنفس پوست
 • درمان خشکی و اگزما
 • بهبود حالت ارتجاعی پوست
 • بهبود سوخت و ساز پوست
 • بهبود تقسیمات سلولی در پوست
 • بهبود حالت سفتی و استحکام پوست
 • برگرداننده لطافت، نرمی و رطوبت به پوست
 • پاکسازی پوست
 • ترمیم جای زخم، جوش و بریدگی
 • رفع چین و چروک، خطوط لبخند و اخم
 • ترمیم ترک‌های ناشی از زایمان و چاقی و لاغری
 • رفع افتادگی و شل‌شدگی پوست دست، سینه، چشم، پلک، لب، گردن و گونه

معایب

از آنجایی که این فرآیند یک تکنیک غیرتهاجمی و بسیار ملایم است، هیچ عارضه‌ای ندارد. حتی در پوست‌های خیلی حساس، نه تنها آسیب‌زننده نیست، بلکه جنبه درمانی نیز دارد.

نتایج اسکوم تراپی

 • بازسازی سلول‌ها
 • بازسازی اولیه پوست
 • روشن‌تر کردن پوست
 • تحریک سیستم لنفاوی
 • جوان سازی و شادابی پوست
 • تولید کلاژن و الاستین پوست
 • از بین بردن مشکلات پوستی
 • تامین مواد مغذی و اکسیژن پوست
 • تحریک تقسیم سلولی و ایجاد سلول‌های جدید
 • ماساژ اپیدرم (لایه فوقانی پوست) و درم (لایه تحتانی پوست)
 • بهبود ساختار پوست (از بین بردن شلی پوست و بازگرداندن استحکام آن)
 • افزایش گردش خون در ناحیه تحت درمان که به نوبه خود موجب جوان سازی پوست می‌شود.

نکات قبل از اسکوم تراپی  باید به آن دقت نمایید:

 • اسکوم تراپی را در مراکز معتبر که دارای مجوز وزارت بهداشت و زیر نظر پزشک متخصص اداره می‌شود انجام دهید، استفاده از دستگاه‌ها و ژل‌های تقلبی و یا تکنسینی که آموزش کافی ندیده است می‌تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد.
 • اگر جهت درمان بیماری قلبی خود از ضربان ساز استفاده می‌نمایید، از این روش درمانی نمی‌توانید بهره ببرید.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری پرکاری تیروئيد هستید، از این دستگاه در ناحیه گلو یا قفسه سینه استفاده نکنید.
 • نواحی اطراف ایمپلنت‌های مفصلی را نیز نمی‌توانید تحت درمان اسکوم‌تراپی قرار دهید زیرا منجر به ایجاد درد خواهد شد.
 • در دوران بارداری ناحیه سینه و شکم نباید در مجاورت دستگاه اسکوم تراپی قرار بگیرند.

هزینه اسکوم‌تراپی در سال 1401

جوان‌سازی پوست با دستگاه اسکوم، علاوه بر اینکه غیرتهاجمی و بسیار لطیف است، به شدت تأثیرگذار، قوی و کاربردی نیز هست. با توجه به همه این ویژگی‌ها، هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده‌است، مبلغ ناچیزی به حساب می‌آید.

گروه پزشکی ترمه پیشنهادات جذابی در زمینه جلسات درمان با اسکوم ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مشاوران مجموعه ترمه تماس گرفته و از کم و کیف این جلسات درمانی مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط