اسکوم‌تراپی

اسکوم‌تراپی، درمانی برای جوان‌سازی پوست

آنچه می خوانید...

اگر شما هم مثل من از جراحی‌های زیبایی پوست واهمه دارید، یا نمی‌توانید برخورد سوزن و اشعه‌های لیزر را بر روی پوستتان تحمل کنید، و البته همچنان به زیبایی علاقمندید، اسکوم‌تراپی مخصوص شماست.

این فرآیند، پروسه جوان‌ و زیباسازی پوست شما را به ساده‌ترین شکل ممکن به انجام می‌رساند. در این روش هیچ خبری از سوزن، اشعه، تیغ، برش، بخیه و لیزر نیست. اما تا دلتان بخواهد پروسه‌های لذت‌بخشی مانند ماساژ و اعمال ژل‌های تقویتی بر روی شما انجام می‌گیرد.

با اینکه استفاده از  دستگاه اسکوم سال‌های زیادی است که در میان دوستداران زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما همچنان یکی از پرطرفدارترین روش‌های جوان‌کننده پوست در کنار اندولیفت ، مزوتراپی و هایفو تراپی به حساب می‌آید. در واقع هنوز هیچ دستگاهی پیدا نشده که بتواند جایگزین برحق این فرآیند منحصر به فرد باشد.

مطب‌‌ها‌ و کلینیک‌های زیبایی به طور گسترده از این دستگاه برای درمان بیماران خود استفاده می‌کنند. حتی بعضی از خانم‌ها این دستگاه را تهیه کرده و هرچندوقت یکبار از آن استفاده می‌کنند.

اسکوم‌تراپیمکانیسم

اسکوم‌تراپی از طریق دستگاهی به نام SQOOM انجام می‌شود. در این فرآیند، دستگاه از طریق فراصوت و امواج یونی بر روی لایه بیرونی و میانی پوست تأثیر می‌گذارد.

در واقع این حرکت دستگاه، لرزش‌های خفیفی را بر روی پوست شما ایجاد می‌کند. این لرزش‌ها موجب می‌شوند، که دریچه‌های ریز و درشتی بر روی پوستتان باز شود.

دریچه‌هایی که راهی می‌شوند برای ورود اکسیژن به لایه میانی پوست. در واقع پوست شما از طریق این فرآیند خیلی بهتر از قبل نفس می‌کشد.

البته کارایی لرزش‌های خفیف ولی اثرگذار به همین جا ختم نمی‌شود. حالا نوبت ورود انواع مواد مغذی و جوان‌کننده به پوست است.

در این مرحله با اعمال ژل و سرم‌های جوان‌ساز پوست، فرآیند زیباسازی تکمیل می‌شود. این ژل و سرم‌ها، به منزله موادغذایی مورد نیاز پوست هستند که در آن نیروی تازه‌ای برای سوخت‌وساز و کلاژن‌سازی ایجاد می‌کنند. به این ترتیب بافت‌های مرده پوست از سطح و لایه میانی کنار رفته، و فضایی برای فعالیت جوان‌ترها ایجاد می‌شود.

در جلسات اسکوم‌تراپی چه می‌گذرد؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم، در این جلسات پوست صورت شما ماساژ داده می‌شود و لایه‌های زیرین سرشار از مواد ارگانیک مفید می‌شود. چیزی که این جلسات را نسبت به دیگر جلسات جوان و زیباسازی پوست متفاوت می‌کند، بی عارضه و حتی خوشایند بودن فرآیند است.

در ابتدا جلسه‌ای برای مشاوره پوست با حضور شما و درمانگرتان برگزار می‌شود. در این جلسه علاوه بر تشخیص نوع پوست شما و همچنین عارضه‌های احتمالی، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل مشخص می‌شود. در جلسه اصلی که حدود نیم ساعت به طول می‌انجامد، مراحل زیر به ترتیب انجام می‌گیرد:

 1. ابتدا مقدار قابل‌توجهی از تقویت‌کننده پوست بر روی مبدل یا سری دستگاه قرار می‌گیرد.
 2. سپس دستگاه روشن شده و حالت یا برنامه موردنظر انتخاب می‌شود.
 3. دستگاه به طور محکم توسط درمانگر نگه داشته می‌شود.
 4. بخش مبدل دستگاه در محلی از پوست که قرار است درمان شود، قرار می‌گیرد.
 5. سپس درمانگر این دستگاه را بر روی پوست شما و در ناحیه مورد درمان حرکت می‌دهد.

این دستگاه برنامه‌های مختلفی برای درمان پوست شما دارد که بسته به تشخیص درمانگر یک یا چند مورد از آنها انتخاب می‌شود.

جلسات درمانی این دستگاه هر هفته یا دو هفته یکبار و تا هر زمانی که عارضه پوستی به طور کامل رفع شود، برای شما برگزار می‌شود. از همان جلسات اول، شما شاهد تغییرات قابل‌توجهی در پوستتان خواهید بود. پس از آن با تشخیص درمانگر و به منظور تداوم نتایج، جلسات تکرار می‌شوند.

اسکوم‌تراپی چطور بر روی پوست اثر می‌گذارد؟اسکوم‌تراپی چطور بر روی پوست اثر می‌گذارد؟

فرآیندی که نقش اصلی را در این تکنیک زیبایی بازی می‌کند، یونیزاسیون است. یوانیزاسیون موجب انبساط و انقباض منافذ پوست می‌شود. کاتد و آند به منظور ایجاد جریان و انتقال یونی مطلوب، در داخل بافت پوست نفوذ می‌کند.

دستگاه اسکوم به عنوان یک وسیله دستی کامپیوتری پیشرفته، علاوه بر به کارگیری فناوری یونی، از اولتراسوند نیز به منظور تأثیرگذاری بیشتر بهره می‌برد. این دستگاه تنها وسیله دستی در جهان است که چنین عملکردی دارد.

یون‌ها و اولترا سوند در کنار هم نقش قابل‌توجهی در زیبایی پوست و تحریک تقسیمات سلولی آن دارند. این تکنیک توسط دانشمندان به عنوان یک روش قدرتمند و در عین حال بسیار ملایم برای درمان مشکلات پوستی و عارضه‌های زیبایی مطرح می‎‌شود. تحقیقات علمی در دانشگاه معتبر هیروشیمای ژاپن نیز این موضوع را تأیید می‌کند.

SQOOM به عنوان یک میکروماساژور با عملکرد چندگانه و نوآورانه خود، به موفقیت چشمگیری در میان فرآیندهای زیبایی رسیده‌است. استفاده از ترکیبات فعال در این دستگاه، تأثیرگذاری آن را تضمین می‌کند. مورد دیگری که تأثیرگذاری این فرآیند را دوچندان می‌کند، استفاده ترکیبی از روش‌های فیزیکی با حامل‌های دستی کوچک است. به این طریق نفوذ موادمغذی به پوست بهبود پیدا می‌کند.

بر اساس مقاله‌ای که در یک مجله خارجی معتبر منتشر شده، روش‌های مختلفی برای نفوذ به لایه‌های زیرین پوست و بهبود نفوذپذیری مواد مغذی از طریق پوست وجود دارد. اما در میان همه این روش‌ها، حامل‌های دستی کوچک پتانسیل منحصر به فردی در رساندن مواد به منفذهای پوستی و سلول‌ها دارند. این دستگاه‌ها برای تسکین بسیاری از بیماری‌های پوستی نیز به کار گرفته می‌شوند.

کاربرد و مزایا

مزایای این فرآیند برای پوست و عارضه‌هایی که می‌توان با آن درمان کرد، عبارتند از:

 • پاکسازی پوست
 • رفع افتادگی و شل‌شدگی پوست دست، سینه، چشم، پلک، لب، گردن و گونه
 • ترمیم جای زخم، جوش و بریدگی
 • ترمیم ترک‌های ناشی از زایمان و چاقی و لاغری
 • رفع چین و چروک، خطوط لبخند و اخم
 • بهبود تنفس پوست
 • بهبود سوخت و ساز پوست
 • بهبود تقسیمات سلولی در پوست
 • بهبود حالت ارتجاعی پوست
 • بهبود حالت سفتی و استحکام پوست
 • برگرداننده لطافت، نرمی و رطوبت به پوست
 • درمان خشکی و اگزما

 

معایب

از آنجاییکه این فرآیند یک تکنیک غیرتهاجمی و بسیار ملایم است، هیچ عارضه‌ای ندارد. حتی در پوست‌های خیلی حساس، نه تنها آسیب‌زننده نیست، بلکه جنبه درمانی نیز دارد.

 

هزینه اسکوم‌تراپی

جوان‌سازی پوست با دستگاه اسکوم، علاوه بر اینکه غیرتهاجمی و بسیار لطیف است، به شدت تأثیرگذار، قوی و کاربردی نیز هست. با توجه به همه این ویژگی‌ها، هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده‌است، مبلغ ناچیزی به حساب می‌آید.

گروه پزشکی ترمه پیشنهادات جذابی در زمینه جلسات درمان با اسکوم ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مشاوران مجموعه ترمه تماس گرفته و از کم و کیف این جلسات درمانی مطلع شوید.

گروه زیبایی ترمه

ارائه دهنده خدمات پوست، زیبایی و تناسب اندام، دندانپزشکی، زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.