تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل یا فیلر

آنچه می خوانید...

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تزریق ژل و فیلر

آیا می‌دانید بسیاری از علائم مشهود پیری را می‌توان در کاهش حجم  عضلات جستجو کرد؟ با نازک شدن بافت‌های صورت، خطوط اطراف بینی و دهان مشخص شده و گونه‌ها کمی تو خالی به نظر می‌رسند.تزریق ژل و فیلر می‌تواند حجم از دست رفته را جبران کرده و چین و چروک صورت را برطرف کنند. نتیجه نهایی که این فرآیند زیبایی به دنبال دارد،جوانتر به نظر رسیدن و زیبایی چهره شما است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نواحی تزریق ژل

تزریق ژل یا فیلر چیست؟

تزریق ژل یا فیلر در حال حاضر یکی از تکنیک های رایج جوانسازی پوست است که در این روش با استفاده از ژل یا فیلرهای پوستی می توان به رفع چین و چروک های پوستی پرداخت و همچنین برای بهبود انحناهای سطحی پوست صورت و بدن پرداخت.

سازوکار تزریق ژل یا فیلر چگونه است؟

فیلر پوستی همان موادی است که در زیر پوست تزریق می‌شود تا حجم از دست رفته، خطوط پوستی و چین و چروک را بهبود ببخشد. این ژل که مورد تأیید سازمان FDA است، همان ماده‌ای است که پزشک‌های متخصص زیبایی در جراحی‌های خود به کار می‌برند. سالانه افراد زیادی از تزریق ژل و فیلر برای جوان‌سازی صورت خود استفاده می‌کنند.  در واقع این یک فرآیند جوان‌سازی بدون نیاز به جراحی و مقرون به صرفه است.

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی

 

تزریق ژل و فیلر چگونه موجب زیباتر شدن می‌شود؟

این سؤالی است که مردم به وفور از پزشکان متخصص زیبایی می‌پرسند. تأثیر عمده‌ای که تزریق ژل بر روی زیبایی صورت می‌گذارد، برطرف کردن چین و چروک است. اما این تنها کاربرد ژل یا فیلر نیست. این فرآیند به طور عمده در موارد زیر کاربرد دارد:

 • خطوط اطراف بینی و دهان را صاف می‌کند (خطوط ماریوت، خط لبخند و خطوط پرانتزی).
 • حجم گونه‌ها را افزایش داده و شقیقه‌های فرو رفته را به حالت عادی برمی‌گرداند.
 • خطوط عمودی لب را کاهش می‌دهد.
 • لب‌ها را حجم می‌دهد.
 • چین چانه را صاف می‌کند.
 • میان اعضای صورت تقارن ایجاد می‌کند.

 

تزریق فیلر و زیبا شدن پوست صورت

 

تزریق ژل مقایسه قبل و بعد

بهترین برند برای تزریق ژل

یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان فرم لب ها را تغییر داد و به یک فرم و اندازه دلخواه رسید، تزریق ژل است. اما برای اینکه بتوان به بهترین نتیجه در این کار رسید، معمولاً از ژل هایی استفاده می‌شود که بیشترین سازگاری را با بافت لب داشته باشند و باعث شوند عوارض بعد از تزریق بسیار کم شود. همان طور که می دانید این ژل ها انواع مختلفی دارند و بسته به میزان ماندگاری آن ها به دسته های موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می شوند.

قطعاً نام بردن و توضیح در مورد این ژل ها را می توان در یک مقاله جداگانه تهیه کرد، اما برای اینکه با نام این برند ها آشنا شوید، در زیر لیستی از بهترین برندهایی که برای تزریق ژل می توان از آن ها استفاده کرد را تهیه کرده ایم.

 • ژل پروفایلو (Profhilo)
 • ژل ژوویدرم (Juvéderm)
 • ژل رووفیل (Revofil)
 • ژل لب تئوسیال (Teosyal)
 • ژل لب رستیلن (Restylane)
 • ژل لب استایلج (Stylage)
 • ژل لب بلترو (Belotero)
 • ژل آلیاکسین (Aliaxine)
 • ژل الانسه (Ellanse)

انواع دسته بندی فیلر ها

فیلر ها در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول فیلترهای آماده هستند که به صورت ژل و با استفاده از سرنگ به پوست تزریق می شوند و اثر گذاری بسیار خوبی هم دارند. اما دسته دیگر چربی ها هستند که این چربی از بدن فرد گرفته می شود و به پوست تزریق می شود. البته که در این روش نمی توان انتظار داشت، چون چربی از بدن خود شخص گرفته شده به صورت صددرصدی بهترین نتیجه را برای او داشته باشد. 

در کل اگر بخواهیم انواع فیلر ها را دسته بندی کنیم، بر 3 اساس می توانیم این دسته بندی را انجام دهیم. ابتدا می‌توانیم کار را با استفاده از مدت زمان ماندگاری آن ها انجام داد، سپس نحوه اثر گذاری و بعد نوع ماده مورد استفاده در ژل، که هر کدام از این دسته بندی ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در زیر می توانید آنها را مشاهده کنید.

انواع فیلرهای آماده بر اساس زمان ماندگاری

 • فیلر های کوتاه اثر
 • فیلرهای طولانی اثر
 • فیلرهای نیمه دائمی
 • فیلرهای دائمی

انواع فیلرها بر اساس نحوه اثر

 • فیلرهای حجم دهنده
 • فیلرهای محرک

انواع فیلرها بر اساس نوع ماده مورد استفاده

 • فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک
 • فیلرهای حاوی هیدروکسی آپاتیت کلسیم
 • فیلرهای حاوی پلی‌متیل متاکریلات

مزایا تزریق ژل

چین و چروک ها زیبایی هر فرد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند و با وجود آن ها پوست جوان به نظر نمی‌رسد و از زیبایی، شادابی و جوانی فرد کم می کند. از این رو بسیاری از این افراد به سمت روش هایی می روند که بتوان از طریق آن ها پوستی زیبا، شاداب و بدون چین و چروک را داشت. قبل از اینکه این کار را انجام دهید بهتر است بدانید ویژگی های بسیاری برای استفاده کردن از این روش ها وجود دارد که شما می توانید با تزریق ژل به آن ها دست یابید. برای مثال ما در زیر به برخی از مزایای تزریق ژل می پردازیم که ممکن است برای شما هم جالب باشد.

 •  نیازی به جراحی ندارد
 •  نتیجه های بدست آمده کاملا طبیعی هستند
 •   دوره نقاهت ندارد
 •  این شیوه در دنیا تایید شده است و مانعی ندارد

تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی، محبوب‌ترین مدل تزریق ژل در لب به حساب می‌آید. این مدل از روی چهره و البته فرم لب‌های زنان روسی شبیه‌سازی شده‌است. تزریق ژل در لب به طور کلی با هدف جبران کاهش حجم لب‌ها انجام می‌شود. اما خیلی از مراجعه کنندگان در سنین جوانی به سراغ این تکنیک زیبایی می‌روند. چرا که حجم و فرم لب‌ها در زیبایی و جذابیت چهره تأثیر قابل توجهی دارد.

چرا ژل لب روسی؟

تزریق ژل به سبک روسی علاوه بر اینکه به لب‌ها حجم می‌دهد، فرم طبیعی آنها را نیز حفظ می‌کند. به همین خاطر تزریق ژل در لب به سبک روسی بسیار زیباست.

در این مدل لب‌ها از فرم استاندارد خود خارج نمی‌شود و به همین دلیل کم پیش می‌آید کسی از انجام این تکنیک پشیمان شود.

استفاده از این روش برای فرم‌دهی به لب‌ها، نواحی اطراف لب را نیز زیباتر می‌کند.

کاربرد ژل لب روسی؟

ژل لب روسی برای هر کسی که از حجم و شکل لب‌های خود راضی نیست، کاربرد دارد. اما افرادی که لب‌های بالایشان کوچک است، بیشتر از دیگران از این مدل تزریق ژل بهره می‌برند. چرا که تغییراتی که این تکنیک زیبایی در چهره این افراد ایجاد می‌کند، کاملاً محسوس و البته تأثیرگذار است.

به علاوه افرادی که قرار است برای اولین بار تزریق ژل در لب‌هایشان را تجربه کنند، بهتر است این مدل را به کار ببرند. چرا که مدل‌های دیگر ممکن است برای اولین تزریق رضایت‌بخش نباشد.

ماندگاری تزریق ژل لب به سبک  روسی چه قدر است؟

مانند هر روش دیگری برای تزریق ژل ماندگاری این روش به متریال استفاده شده بستگی دارد و چون عمدتا از هیالورونیک اسید استفاده میشود ماندکاری معمولا بین ۹ تا ۱۵ ماه میباشد

قیمت ژل لب روسی؟

قیمت تزریق ژل لب روسی تفاوت چندانی با تزریق‌های دیگر ندارند. البته استفاده از ژل و فیلر با کیفیت و برند درجه یک، در قیمت نهایی تزریق تأثیرگذار است که البته ارزشش را دارد.

در جلسات تزریق ژل چه می‌گذرد؟

 جلسه تزریق ژل با مشاوره در مورد دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما برای زیبایی و جوانسازی پوست و همچنین تعیین نوع ژل مناسب با عارضه پوستی شما آغاز می‌شود.

همچنین شما باید قبل از درمان به طور کامل سابقه پزشکیتان را در اختیار پزشکتان بگذارید، زیرا برخی از آلرژی‌ها، بیماری‌های پوستی و عصبی، یا داروها می‌توانند سلامتی یا نتایج مورد انتظار را تحت تأثیر قرار دهند. به علاوه اگر از داروهایی مثل آسپرین، ایبوپروفن یا ناپروکسن و یا داروهای رقیق‌کننده خون استفاده کرده‌اید، باید به جراح زیبایی خود بگویید، زیرا این داروها احتمال عوارض بعد از تزریق ژل را افزایش می‌دهند.

در طول جلسه تزریق ژل و فیلر ابتدا ناحیه مورد نظر تمیز می‌شود و ممکن است از بی‌حس کننده موضعی بر روی شما استفاده شود. بسیاری از فیلرها حاوی لیدوکائین که یک ماده بی حسی خفیف است، می‌باشند. این ماده به کاهش درد و ناراحتی در حین تزریق کمک می‌کند. سپس پزشک شما مقدار دقیقی از فیلر را در زیر پوستتان تزریق می‌کند. بسته به نوع ژل و وضعیت ناحیه تحت درمان، باید بلافاصله پس از تزریق فیلر، نتایج آن را مشاهده کرد.

در ادامه مواد به کار رفته در فیلر را شرح می دهیم:

 • اسید هیالورونیک؛ یکی از موادی است که در تهیه فیلرها به کار گرفته می‌شود. اسید هیالورونیک یا HA ماده‌ای طبیعی است که از قبل در پوست شما وجود دارد. این ماده کمک می‌کند تا پوست شما مرطوب و سالم بماند. فیلرهای HA معمولاً نرم و ژله‌ای هستند. نتیجه تزریق این ماده در پوست موقت است. در واقع این نتایج نه تا دوازده ماه و در برخی مواقع چند ماه بیشتر دوام می‌آورند.

بیشتر اوقات این ماده با لیدوکائین همراه شده تا درد را در ناحیه مورد تزریق به حداقل برساند. 

 • کلسیم هیدروکسی آپاتیت (CaHA)؛  ماده‌ای طبیعی است که عمدتاً در استخوان‌های شما یافت می‌شود. این ماده قوام بیشتری از اسید هیالورونیک داشته و در نتیجه تأثیرگذارتر است. استفاده از کلسیم هیدروکسی آپاتیت به طور معمول ماندگاری بیشتری نیز داشته و در بیشتر بیماران حدود دوازده ماه دوام می‌آورد. اما این تنها مزیت استفاده از CaHA نسبت به فیلرهای دیگر نیست. تزریق این ماده به تحریک تولید کلاژن طبیعی در پوست کمک کرده و خطوط و چین و چروک عمیق‌تر را بهتر درمان می‌کند. انواع فیلرهای CaHA از قبیل  Radiesse مورد تأیید سازمان FDA هستند.

 

 • اسید لاکتیک پلی L ؛ یک ماده مصنوعی زیست سازگار که  استفاده از آن در بدن بی خطر بوده و زیست تخریب پذیر است، که سالهاست در تهیه تجهیزات پزشکی مانند بخیه‌های غیر جذبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. محصولات اسید لاکتیک پلی ال از نظر پزشکی به عنوان محرک‌های کلاژن طبقه‌بندی می شوند، زیرا مکانیسم اصلی آنها در صاف کردن خطوط ریز از طریق کمک به پوست برای بازسازی کلاژن طبیعی است.

از پلی ال لاکتیک اسید به طور معمول برای درمان چین و چروک‌های عمیق صورت استفاده می‌شود و نتایج آن می‌تواند تا بیش از دو سال ماندگاری داشته باشند. فیلرهای اسید لاکتیک تأیید شده توسط FDA شامل Aesthetic و Sculptra  است.

 • پلی متیل متاکریلات (PMMA)؛ ماده‌ای مصنوعی و زیست سازگار است که در قرن گذشته در بخش‌های مختلف علم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته‌است.  فیلرهای PMMA همچنین حاوی کلاژن هستند، همان ماده‌ای که به طور طبیعی توسط پوست تولید شده و ساختار سفتی در آن ایجاد می‌کند. ژل‌ فیلر PMMA مورد تأیید FDA عبارتست از: Bellafill که قبلاً با عنوان Artefill شناخته می‌شد.

 

 • تزریق چربی اتولوگ؛ نتیجه تزریق اتولوگ سال‌ها ماندگاری دارد. در این فرآیند چربی خود شما از یک منطقه دیگر از بدنتان برداشته شده و برای پر کردن منطقه مورد نظر به کار می‌رود. این کار به طور معمول توسط لیپوساکشن صورت می‌گیرد‌. در واقع چربی کشیده شده تصفیه می‌شود و به منظور افزایش حجم، گونه،شقیقه،  پلک،  یا سایر نواحی به صورت فیلر تزریق می‌شود. تزریق چربی برای حفظ سلامت متقاضی و دستیابی به نتایج بهتر نیاز به تخصص داشته و فقط باید توسط یک جراح زیبایی باتجربه و دارای مجوز انجام شود.

 

توجه کنید که هر فیلر دارای بافت و ترکیبات ویژه‌ای بوده و مناسب با پر کردن ناحیه خاصی تهیه شده‌است. بنابراین باید در مورد استفاده از فیلرهای مختلف با پزشک خود مشورت کنید.

 

تزریق فیلر برای پوست صورت

 

عوارض تزریق ژل یا فیلر

بعضی از بیماران کبودی و تورم خفیفی را بعد از جلسات تزریق ژل تجربه می‌کنند، اما این موارد موقتی است و باید طی روزهای بعد فروکش کند. خوشبختانه تزریق ژل و فیلر هیچ دوران نقاهتی نداشته و شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های روزمره خود برگردید. فقط ممکن است از شما خواسته شود روز اول را بدون انجام‌ ورزش و یا فعالیت‌های سنگین سپری کنید.

 

ماندگاری تزریق ژل و فیلر چگونه است؟

پاسخ این سؤال تا حد زیادی به ماده فیلر، ناحیه درمان‌شده و عملکرد پزشکتان بستگی دارد. برای اثربخشی و ماندگاری تزریق ژل و فیلر می‌توان آن را تکرار کرد.

کم کردن ورم صورت بعد از تزریق ژل:

بسیاری از افراد نگران این هستند که ورم بعد از تزریق ژل چگونه برطرف می شود؟ البته که تمامی روش هایی که برای زیبا سازی پوست انجام می شود در کنار مزایای بسیاری که دارند، برخی عوارض جانبی جزئی هم دارند که ورم صورت یکی از آن است. البته باید بدانید که این ورم پس از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت و اصلا جای نگرانی نیست. توصیه می شود برای اینکه بتوانید ورم به وجود  آمده پس از تزریق ژل را کاهش دهید از پزشک خود کمک بگیرید. اما مصرف برخی داروها قبل از تزریق فیلر باعث می شود که احتمال بروز چنین عوارضی را افزایش دهد. حتی در مواقعی مصرف آناناس تازه قبل یا بعد از تزریق فیلر می تواند کمک بسیار زیادی به کاهش تورم به وجود آمده کند.

سوالات متداول

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

تزریق ژل های هیالورونیک اسید در بخشهای مختلف صورت بین ۹ تا ۱۵ ماه ماندگاری دارد اما در مورد بعضی دیگر از انواع ژلها که ترکیباتی غیر از هیالورونیک اسید دارند مانند الانسه این ماندگاری میتواند بین ۲ تا ۴ سال باشد

 

تزریق ژل چه عوارض دارد؟

تزریق ژل اگر در یک‌ کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص و البته با استفاده از متریال استاندارد انجام شود، تقریباً عارضه خاصی ندارد. اما اگر هر یک از این سه مورد رعایت نشده و ژل یا فیلری که مورد تایید سازمانهای معتبر جهانی  از جمله  FDA نیست در صورت شما تزریق شود، ممکن است عوارضی از قبیل عفونت، قرمزی، حساسیت، تورم و یا حتی عدم تقارن را به همراه داشته باشد.

 

تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

تزریق ژل و چربی شباهتهای زیادی دارند .در مواردی که نیاز به حجم بالایی از متریال برای تزریق وجود دارد چربی بیشتر توصیه میشود چون هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و هم خواسته بیمار راحتتر تامین میشود.اما در مواردی که فقط اصلاح دیفکتهای کوچک در صورت بیمار مد نظر باشد یا در مواردی مانند تزریق لب ،ژلهای استاندارد ارجح هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

گروه زیبایی ترمه

ارائه دهنده خدمات پوست، زیبایی و تناسب اندام، دندانپزشکی، زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.