به این ۴ دلیل باید لابیاپلاستی را امتحان کنید!

لابیاپلاستی بر طبق آمار منتشر شده، از جمله فرآیندهای زیبایی و درمانی پرطرفدار است که روز به روز به متقاضیان آن افزوده می‌شود. شاید تصور کنید مهم‌ترین دلیل این افزایش تقاضا، میل خانم‌ها به زیباتر شدن اندام جنسیشان است. اما اینطور نیست. در خیلی از مواقع، این عمل صرفاً جنبه درمانی دارد.

اما شاید جالب باشد بدانید که شکل لابیا در واژن هر زنی، مانند رنگ چشم‌ها منحصر به فرد است. زمانیکه این اندام جنسی بزرگ‌تر از حد معمول خود شود، علاوه بر اینکه باعث ایجاد درد و ناراحتی در آن ناحیه می‌شود، عملکرد طبیعی آن را نیز مختل می‌کند.

 

لابیا پلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی از جمله عمل‌های زیبایی و جوان‌سازی در ناحیه واژن خانم‌ها است. در این فرآیند، لبه‌های بیرون زده از واژن یا همان لابیا تغییر شکل می‌دهند. در واقع کاهش سایز لابیا مینور، برطرف کردن عدم تقارن در ژنیتالیا و همچنین اصلاح فرم آن از جمله اقداماتی است که در این عمل انجام می‌شود.  بدین ترتیب ظاهر ناخوشایند واژن اصلاح می‌شود. همچنین در این جراحی به درخواست بیمار گشادی جزئی واژن هم برطرف می‌شود.

این‌ عمل با به کارگیری دو تکنیک مختلف که به تشخیص پزشک یا مطابق خواسته بیمار انتخاب می‌شود، انجام‌ می‌گیرد:

تکنیک central Wedge Resection Technique: این روش برای برطرف کردن عدم تقارن لابیاها بسیار مناسب است. در این تکنیک بافت اضافه لابیا برداشته شده و چین‌های کلیتوریس نیز از بین می‌روند. لبه‌ها در این عمل با نخ قابل جذب به یکدیگر نزدیک می‌شوند.

 

تکنیک Trim: در این روش در امتداد طول لابیا برشی به صورت عمودی ایجاد می‌شود. این برش می‌تواند با استفاده از تیغ جراحی و یا لیزر صورت گیرد. استفاده از تکنیک Trim رنگ ناحیه مورد نظر را نیز روشن‌تر می‌کند.

 

اگر می‌خواهید بدانید چرا به این عمل نیاز دارید، همراهی با ما را ادامه دهید.

 

 

لابیا پلاستی

لابیاپلاستی چه فوایدی دارد؟

  1. زیبایی و جوان‌سازی واژن: چه دلیلی مهم‌تر از زیبایی؟ ناحیه تناسلی خانم‌ها بعد از مدتی از فرم طبیعی خود خارج می‌شود و وجود بافت شل و افتاده‌ای که از آن بیرون زده است، شدت این مسئله را بیشتر می‌کند. این عمل جراحی واژن فرم طبیعی این ناحیه را بازسازی کرده و بدین ترتیب زیبایی و جوانی را به آن برمی‌گرداند.

 

  1. بهبود لذت جنسی: خارج شدن لابیا از فرم طبیعی، لذت جنسی را در خانم‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین عمل جراحی زیبایی لابیا با از بین بردن بافت‌های اضافه، دسترسی به نقاط ارگاسم خانم‌ها را بهبود بخشیده و لذت جنسی را در آنها به شدت بالا می‌برد.

 

  1. برطرف شدن عوارض لابیا مینور بزرگ: گاهی بزرگ شدن لابیا مینور (هایپرتروفی) عوارض به دنبال دارد. از جمله این عوارض می‌توان به دیسپارونی یا همان درد در هنگام نزدیکی اشاره کرد. همچنین تحریک پذیری و وجود احساس ناخوشایند در ناحیه ژنیتال، معضلات بهداشتی، بروز عفونت، برخورد لابیاها در هنگام انجام فعالیت‌های سنگین و عفونت مجاری ادراری از دیگر عوارض این مشکل است.
  2. بهبود کیفیت روابط جنسی: این جراحی زیبایی هم اعتماد به نفس خانم‌ها را بالا می‌برد و هم به رابطه جنسی کیفیت می‌بخشد. بنابراین خانم‌هایی که به خاطر فرم ناخوشایند واژن خود میلی به برقراری رابطه جنسی ندارند، بعد از جراحی با اعتماد به نفس کامل رابطه برقرار می‌کنند.

 

حتماً سؤالات زیادی در مورد این عمل جراحی برایتان به وجود آمده است. پس به خواندن ادامه دهید!

 

لابیا پلاستی

قبل از عمل چه اقداماتی باید انجام داد؟

اولین اقدام برای انجام هر عملی مشاوره با متخصص است‌.  عمل لابیاپلاستی نیز ازاین قاعده مستثنی نیست. شما باید در مورد انتظاراتی که از عمل دارید با پزشک صحبت کرده و در این زمینه آگاه شوید.

اقدامات بعدی شامل؛ معاینه‌ی اولیه‌ی ژنیکولوژی جهت ارزیابی عفونت‌های واژن، وولو و دستگاه تناسلی و تست پاپ اسمیر است.

همچنین بهتر است از دو هفته پیش از عمل؛ قرص آسپرین، داروی گیاهی، داروی ضد انعقاد خون، ویتامین ای مصرف نکنید. از سه رو قبل نیز سیگار نکشید.

 

در اتاق عمل چه می‌گذرد؟

در این نوع جراحی، بیمار به جای اینکه بیهوش شود، بی‌حسی موضعی دریافت می‌کند. در نتیجه با وجود حساسیت بالای واژن و رگ‌های عصبی زیادی که در این ناحیه وجود دارد، بیمار هیچ دردی را احساس نمی‌کند. بیش از سه دهه است که این عمل از طریق لیزر انجام می‌شود. بنابراین؛ درد، التهاب و تورم ناچیزی در اثر آن ایجاد می‌شود. به علاوه ترمیم زخم در جراحی با لیزر زودتر اتفاق می‌افتد.

چند ساعت طول می‌کشد؟

نهایت زمانی که برای جراحی لابیاپلاستی تعریف شده، یک ساعت است.

 

بیمار چه زمانی مرخص می‌شود؟

بیمار یک تا دو ساعت بعد از جراحی مرخص شده و می‌تواند به منزل برود.

 

عوارض این جراحی کدامند؟

جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی)چند عارضه دارد که البته تنها در بعضی از افراد بروز پیدا می‌کند. این عارضه‌ها عبارتند از:

  •       احساس سوزش و خارش
  •       متورم شدن
  •       التهاب

این عوارض در هفته اول و در اثر شروع فرآیند ترمیم رخ می‌دهد.اما در هفته‌های بعد همه این عوارض بهبود پیدا می‌کنند. در موارد بسیار نادر نیز عفونت واژن‌ و یا نامتقارن شدن لابیاها رخ می‌دهد. همچنین کیست Epidermoid Inclusion Cys  از عوارض این عمل است که در سال‌های گذشته به ندرت اتفاق افتاده است.

 

دوران نقاهت این جراحی به چه مدت است؟

تقریباً می‌توان گفت که این عمل جراحی دوران نقاهتی ندارد. بنابراین بیمار می‌تواند درست بعد از مرخص شدن امور روزانه خود را از سر بگیرد. البته توصیه می‌شود که بیمار به مدت یک تا دو روز در خانه استراحت کند.

 

توصیه‌های پزشکان برای اقدامات بعد از این جراحی کدامند؟

  •   بهتر است بیمار تا دو هفته پس از جراحی، از انجام ورزش‌های سنگین و دوچرخه سواری و اسب دوانی خودداری کند.
  •       بیمار حداقل برای یک ماه نباید لباس زیر تنگ بپوشد و حتماً باید از تامپون استفاده کند.
  •       بهترین زمان برای انجام این عمل دو‌ ماه پس از زایمان است.

 

آیا پس از جراحی باید به‌ پزشک مراجعه کرد؟

بله، یک هفته پس از انجام این جراحی، بیمار باید توسط پزشک خود معاینه شود. همچنین یک ماه پس از آن در صورت تشخیص پزشک این معاینه تکرار می‌شود.

 

چه زمانی پس از این جراحی برقراری روابط جنسی امکان پذیر است؟

در اولین ساعت بعد از این عمل نتایج کاملاً مشهود است و فرم لابیاها به شکل مورد نظر شما درآمده است. طی چهار هفته بعد تا ۸۵ درصد نتایج قابل مشاهده است و شش ماه بعد صد در صد نتایج حاصل می‌شود. التهاب نیز ظرف دو تا سه روز  رو به بهبود می‌گذارد. اما برقراری رابطه جنسی به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. چهار تا شش هفته پس از این عمل جراحی، می‌توان بدون هیچ مشکلی روابط جنسی را از سر گرفت.

 

لابیاپلاستی برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

اگر یکی از شرایط زیر را دارید، فکر لابیاپلاستی را فعلاً از سرتان خارج کنید:

اگر باردارید

اگر به تازگی زایمان کرده‌اید

اگر کمتر از بیست و یا بیشتر از پنجاه سال سن دارید

اگر به زگیل تناسلی مبتلا هستید

اگر به هر گونه بیماری عفونی در ناحیه واژن و اندام تناسلی خود دچار هستید

اگر در دوران پریود خود قرار دارید

اگر اختلال انعقادی دارید

اگر دچار عفونت فعال وولو و واژن هستید

اگر دیابت کنترل نشده دارید

اگر دچار بیماری‌های بدخیم ژنیتال هستید

دیگر خدمات مرتبط:

زگیل تناسلی

لیدی لیفت

پاپ اسمیر

۱۲ معینه دوره ای و غربالگری زنان که هر خانومی باید انجام دهد

۹ قدم تا رسیدن به یک فرزند سالم

واژینال تایتنینگ

واژینال وایتنینگ

۱۰ بیماری خوش خیم و بد خیم در زنان،روش تشخیص و درمان

کرایو تراپی

/vc_column_text]