تفاوت مزو ژل و مزوتراپی

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی در چیست؟

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی سوالی است که برای خیلی‌ها پیش می‌آید. در ابتدا لازم است بدانید که هر دوی این عبارات، اشاره به تکنیک‌های زیبایی دارند. اما برای درک تفاوت‌ مزو ژل و مزوتراپی، لازم است ابتدا شناخت شما را نسبت به مکانیسم و کاربرد هر کدام از این دو تکنیک افزایش دهیم.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی همانطور که احتمالاً از اسمش حدس می‌زنید، اشاره به درمان از طریق مزو یا لایه میانی پوست دارد. در این تکنیک مواد معدنی و ویتامین‌های خاصی به لایه میانی پوست تزریق می‌شود. این تزریق از طریق سوزن‌های خیلی نازک و توسط پزشک متخصص انجام می‌گیرد.

یکی از مهم‌ترین موادی که از طریق تکنیک مزوتراپی به لایه میانی پوست تزریق می‌شود، هیالورونیک اسید است. این ماده در پوست هر فردی وجود دارد. البته با افزایش سن و آسیب‌هایی که به علل مختلف در پوست ایجاد می‌شود، حجم هیالورونیک اسید کم و کمتر می‌شود.

این روند روز به روز آسیب‌پذیری پوست را بیشتر کرده و از کیفیت، سلامت و زیبایی آن کم می‌کند. بر همین اساس برای جبران این آسیب‌ها و برگرداندن پوست به دوران جوانی و سلامت خود، لازم است هیالورونیک اسید به داخل لایه میانی تزریق شود.

البته خاصیت هیالورونیک اسید تنها جذب آب نیست. الاستین و کلاژن موجود در پوست با تزریق هیالورونیک اسید افزایش یافته و موجب بهبود کیفیت آن می‌شود. همچنین پوست با وجود این ماده سوخت و ساز خود را در حد قابل توجهی ارتقاء داده و فرآیند جوانسازی را آغاز می‌کند.

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی

مزوتراپی چه کاربردی دارد؟

مزوتراپی کاربرد گسترده‌ای در درمان بیماری‌های پوست و مو و همچنین بهبود سلامت و زیبایی آن دارد. مهم‌ترین کاربردهای مزوتراپی در چند بخش زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  • جوانسازی پوست: فیبروبلاست پوست از طریق تکنیک مزوتراپی کلاژن بیشتری تولید می‌کند. یکی از نتایج این اتفاق به تاخیر انداختن نشانه‌های پیری و البته جوان کردن پوست می‌باشد. همچنین هر چه پوست از منبع غنی‌تر کلاژن و مواد مغذی برخوردار باشد، طراوت و شادابی بیشتری نیز دارد.
  • ایجاد بافت سفت و منسجم در پوست: مزوتراپی این کار را از طریق تحریک پوست به کلاژن سازی بیشتر انجام می‌دهد. کلاژن بیشتر به معنای ایجاد پوستی سفت است که خیلی دیرتر از آنچه که انتظار می‌رود دچار شلی و افتادگی می‌شود.
  • کنترل ریزش مو: مزوتراپی بر روی پوست سر نیز عملکرد قابل توجهی دارد. در انجام این تکنیک فولیکول مو به خوبی تحریک شده و سوخت و ساز طبیعی خود را از سر می‌گیرد. همچنین هر چه که دسترسی فولیکول مو به مواد مغذی بیشتر باشد، فعالیت‌هایش را بهتر انجام می‌دهد. نتیجه این رویداد کنترل ریزش مو و کمک به رویش موها است.

 

مزوژل چیست؟

مزوژل محصولی است که در تکنیک مزوتراپی به لایه میانی پوست تزریق می‌شود. در واقع انواع مختلفی از محصولات تزریقی در تکنیک مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که مزوژل یکی از آنها است.

 

مزوژل چه کاربرد و مزایایی دارد؟

هیالورونیک اسید موجود در مزوژل Non-Crosslinked است. بر همین اساس تزریق مزو ژل در حجم دهی و فرم دادن به صورت و دیگر اندام‌ها نقش ندارد. در عین حال می‌توان از تزریق مزو ژل برای پر کردن پشت لب‌ها، پیشانی و زیر چشم استفاده کرد.

دیگر کاربردهای مزوژل عبارتند از:

  •   از بین بردن چین و چروک صورت: یکی از رایج‌ترین کاربردهای مزو ژل، تزریق در صورت و از بین بردن چین و چروک‌های ریز و درشت این ناحیه است. همچنین از تزریق این ماده برای برطرف کردن خطوط ریز و درشت موجود بر پوست دست استفاده می‌شود.
  •   آبرسانی: پوستی که به لطف مزوژل به خوبی آبرسانی می‌شود، در مقابل پیری و عارضه‌هایی از قبیل اگزما مقاومت می‌کند.
  •   جوانسازی پوست: وجود انواع مواد مغذی در پوست و به خصوص هیالورونیک اسید، آب را به مدت طولانی‌تری در پوست نگه می‌دارد. بنابراین پوست حالت نشاط و شادابی خود را حفظ کرده و جوان می‌ماند.

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی

آیا مزوژل با مزوتراپی فرق دارد؟

اینجاست که تفاوت مزوژل با مزوتراپی مشخص می‌شود. مزوژل در واقع یکی از انواع مواد تزریقی است که در فرآیند جوانسازی پوست با مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  اما آیا می‌دانید که تفاوت مزوژل با محصولات تزریقی دیگر در چیست؟

ترکیبات به کار رفته در این محصول، حسن تفاوت آن است. در مزوژل عناصری از قبیل؛ پپتیدها، کوآنزیم‌ها، اسیدهای آمینه، مواد مینرال، ویتامین‌ها، انواع فاکتورهای رشد و Q10 وجود دارد. همچنین مزوژل دارای هیالورونیک اسید با غلظت بالا است، که همین موضوع به آن قدرت بخشیده است. در واقع عملکرد و اثرگذاری مزوژل به میزان قابل توجهی بالا بوده و دغدغه‌های سلامتی و زیبایی شما را تا حد زیادی پوشش می‌دهد.

 

مزوژل چه مزایایی نسبت به دیگر محصولات تزریقی در مزوتراپی دارد؟

مزو ژل مزایای زیادی نسبت به دیگر متریالی دارد، که در فرآیند مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:

  •   اثرگذاری: اثرگذاری مزوژل یکی از نقاط قوت آن است. این محصول با وجود میزان قابل توجهی هیالورونیک اسید بسیار قدرتمند است. به همین دلیل، کارایی این محصول در تعداد جلسات کمتری نسبت به دیگر موارد نتیجه خواهد داد.
  •   ماندگاری نتایج: ماندگاری مزو ژل به دلیل ترکیب عناصر و غلظت بالای هیالورونیک اسید در آن، بسیار بیشتر از محصولات تزریقی دیگر است. در واقع در تولید مزوژل به خصوص در سال‌های اخیر از ترکیب هیالورونیک اسیدهای درشت مولکول و ریز مولکول استفاده می‌شود. همین موضوع باعث شده که مزوژل کارش را آهسته و پیوسته در پیش بگیرد. بنابراین بهبود ماندگاری نتایج مزوژل، دستاورد هیالورونیک اسید مدرن است!
  •   کم عارضه بودن: در تزریق مزوژل که یک تکنیک کم تهاجمی محسوب می‌شود، عارضه‌های ناچیزی برای شما به وجود می‌آید. تورم و کبودی تنها عارضه‌های احتمالی مزوژل هستند که در ظرف چند روز خود به خود بهبود می‌یابند.

 

کدام روش جوانسازی پوست بهتر است؟

از بین این دو تکنیک تزریق مزو ژل و مزوتراپی که البته در عین حال یک تکنیک واحد محسوب می‌شوند، اولویت با موردی است که با شرایط شما سازگار است. توصیه ما به شما مشورت با یک متخصص در زمینه انجام مزوتراپی و استفاده از مزو ژل با توجه به شرایط جسمانی، میزان آسیب‌های پوستی، دغدغه‌های زیبایی، انتظارات و دیگر شرایط شما است.

حالا که تفاوت مزوتراپی و مزوژل را درک کرده‌اید، بهتر است با آگاهی کافی در این زمینه قدم برداشته و عمل کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط