سازوکار پلکسر چگونه است؟

پلکسر

آنچه می خوانید...

پلکسر چیست؟

پلکسر که به یک روش درمانی قدرتمند برای جوانسازی پوست ناحیه اطراف چشم اطلاق می‌شود، در واقع نام دستگاهی است که وظیفه رفع چین و چروک و افتادگی پلک را به عهده دارد. در این روش که یک جلسه به طول می‌انجامد، تغییرات مشهودی در ناحیه اطراف چشم و پلک‌‌ اتفاق می‌افتد.

این روش به عنوان یک تکنیک درمانی، مختص جوان‌سازی دور چشم نیست، بلکه در فرآیندهای زیبایی دیگری نیز کاربرد دارد. در واقع بخش عمده‌ای از عارضه‌های پوستی پیشانی، بینی، دور دهان و گردن بوسیله این دستگاه ترمیم و جوان‌سازی می‌شود. همچنین لیفت پلک یکی از کاربردهای آن است، که با استقبال زیادی روبرو شده‌است.پلکسر یک روش درمانی است که بدون نیاز به بیهوشی، برش و خونریزی نتایج خوبی را در زیبایی به همراه دارد. در صورتی که به مراقبت های بعد از درمان پلکسر توجه گردد، نتایج خیلی بهتری حاصل می شود و دوره نقاهت هم کاهش میابد. پلکسر پوست را گرم می کند و باعث انقباض آن می شود. در نتیجه بازسازی سلول ها تحریک می شود و تولید کلاژن طبیعی در پوست افزایش میابد.

وجه تمایز  این روش با جراحی‌های زیبایی این است که  بدون عارضه و بی دردسر بوده و هزینه و وقت خیلی کمی از شما صرف می‌کند.

پلکسر چشم چیست؟

پلکسر چشم بنا بر اینکه نوعی درمان بدون عارضه و کم دردسر محسوب می‌شود، طرفداران زیادی دارد. پلکسر افتادگی پلک و همچنین پلکسر رفع چین و چروک ناحیه اطراف چشم متقاضیان زیادی در میان مراجعه کنندگان دارند. در این روش بدون اینکه اثری از بخیه و جای زخم بر روی صورت شما باقی بماند، افتادگی پلک بالا و پایین، خط و خطوط اطراف چشم مانند خطوط پنجه کلاغی و همچنین تیرگی زیر چشم برطرف می‌شود.

پلکسر پلک چند جلسه است؟

این درمان تنها در یک جلسه انجام می‌شود. در واقع همه عارضه‌ها شامل چین و چروک دور چشم و همچنین افتادگی پلک بالا و پایین هر دو چشم، در یک جلسه سی تا شصت دقیقه‌ای انجام می‌گیرد. 

سازوکار پلکسر

پلکسر درواقع یک ابزار جراحی مدرن است، که فرآیندهای زیبایی را بدون اعمال هیچ‌گونه برشی انجام می‌دهد. در نتیجه جلسات آن بدون خونریزی و عارضه‌ی جانبی انجام می‌شود.

این دستگاه با استفاده از ذرات گاز موجود در هوا، بین نوک دستگاه و پوست بیمار پلاسما ایجاد می‌کند. بدین ترتیب پلاسما سبب تصعید بافت یعنی تبدیل مستقیم جامد به گاز شده و پوست اضافه بدون ایجاد هیچ برشی برداشته می‌شود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، این دستگاه با فرآیند یونیزاسیون، گازهای موجود در هوا را برای ایجاد قوس‌های الکتریکی کوچک استفاده می‌کند. این قوس‌های الکتریکی بدون ایجاد کوچکترین آسیبی، بافت ناحیه موردنظر را ترمیم می‌کنند.

پلکسر چیستکاربرد

جدای از ترمیم و جوان‌سازی پوست ناحیه دور چشم، کاربردهای دیگری نیز برای این دستگاه تعریف شده که مهم‌ترینشان عبارتند از:

 • رفع چین و چروک پلک بالا و پایین
 • رفع خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
 • رفع چروک و خطوط اطراف دهان
 • درمان استرچ مارک (ترک‌های پوستی)
 • فرآیندهای دندان‌پزشکی
 • برداشتن خال‌های عروقی
 • برداشتن اسکین، تک، زگیل
 • بهبود اسکار جراحی
 • بهبود کلویید
 • رفع برخی انواع لکهای پوستی

پلکسر بینی

این روش در از بین بردن کک و مک روی پوست بینی، خطوط و ترک‌های اطراف بینی کاربرد دارد. البته اخیراً ادعاهایی مبنی بر تأثیر آن در کاهش حجم آن به وجود آمده‌است. این موضوع صحت نداشته و تا کنون هیچ تأثیر اثبات‌شده‌ای از آن مشاهده نشده‌است.

پلکسر برای برداشت خال و زگیل و اسکین تگ

رفع عیوب پوستی و ضایعات خوش خیم مثل خال، زگیل و اسکین تگ (خال گوشتی) یک مورد از کاربردهای فراوان پلکسر است. این ضایعات پوستی گاهی در یک جلسه درمان می شوند و گاهی نیاز به جلسات بیشتر دارند. پزشکی که کار درمان شما را انجام می دهد بیش از هر چیز مراقب این است که کار با دقت انجام شود و پوستتان آسیب نبیند حتی اگر درمان به جلسه دوم بینجامد.

مزایا

مهم‌ترین مزیت‌های پلکسر که باعث شده روز به روز رواج بیشتری در میان مردم پیدا کند به شرح زیر است:

 • نیاز به جراحی، بیهوشی، بستری، برش و بخیه ندارد؛
 • این روش موجب سفت و محکم شدن پوست می‌شود:
 • هزینه‌ای خیلی کمتر از هزینه جراحی دارد؛
 • کل فرآیند در یک یا دو جلسه انجام می‌گیرد؛ (در عارضه‌های خیلی حاد ممکن است یک یا دو جلسه دیگر به درمان اضافه شود)
 • کاربرد گسترده در ترمیم عارضه‌های پوستی مختلف در نواحی متفاوت بدن؛
 • اثرات آن ماندگار است و حداقل تا دو سال نیازی به انجام مجدد جلسات یا انواع دیگر جراحی‌های زیبایی پوست نیست؛

عوارض

این  روش تقریباً هیچ عارضه‌ای ندارد. فقط ممکن است اطراف چشم بیمار یا ناحیه‌ای که بر روی آن کار شده تا سه روز ورم داشته و زخم‌های کوچکی بر روی آن قسمت به وجود بیاید. البته این زخم‌ها بعد از سه روز کاسته شده و خود به خود می‌ریزند. همچنین ناحیه درمان‌شده ممکن است قرمز شود. که البته بین دو تا چهار هفته بعد از بین می‌رود.

آنچه که در جلسات پلکسر بر شما می‌گذرد؟

قبل از جلسه اصلی، معمولاً یک جلسه توجیهی یا مشاوره با شما انجام می‌گیرد. سپس از شما خواسته می‌شود که بدون داشتن آرایش در جلسه حضور پیدا کنید.

اولین اقدامی که به محض ورود شما به این جلسه و توسط درمان‌گر صورت می‌گیرد، استفاده از کرم بی‌حسی در نواحی موردنظر است. پس از نیم ساعت، ناحیه مورد نظر کاملاً از کرم پاک شده و کار با دستگاه شروع می‌شود.

این دستگاه با مکانیزمی که شرح دادیم، پوست‌های اضافی نواحی دارای چین و چروک را برمی‌دارد. چنانچه ناحیه موردنظر دارای ترک‌های پوستی یا همان استرچ مارک باشد، پوست اضافی در بخش میانی ترک برداشته شده و بدین ترتیب ترک به شدت باریک می‌شود. همچنین پوست ناحیه ترک کاملاً سفت شده و اثرات خطوط از بین می‌رود.

چنانچه عارضه پوستی شما خفیف باشد، یک جلسه برای درمان آن کافی است. اما اگر شما دارای افتادگی شدید پلک یا ترک‌های عمیق پوستی باشید، یک تا دو جلسه دیگر به درمان شما اضافه می‌شود.

نتایج پلکسر چقدر ماندگاری دارند؟

نتایج قطعی درمان با این دستگاه یک ماه پس از انجام کار کاملأ مشخص شده و بین یک تا چند سال باقی می‌ماند. البته ناگفته نماند که ژنتیک، سبک زندگی، روند افزایش سن و قرار داشتن در معرض تابش طولانی مدت نور خورشید می‌تواند در کاهش ماندگاری این فرآیند مؤثر باشد.

مراقبت‌های بعد از جلسات

بهتر است پس از انجام این فرآیند، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • عدم شست‌وشوی ناحیه درمان‌شده تا چهل و هشت ساعت پس از جلسه؛
 • استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده بر روی ناحیه‌ای که بر روی آن درمان صورت گرفته‌است؛
 • استفاده از کرم‌های آرایشی مثل کرم پودر برای پوشاندن موضع کارشده؛
 • پرهیز از ساییدن و کندن زخم‌های کراسته‌شده؛
 • پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب؛
 • پرهیز از استعمال دخانیات؛
 • توجه؛ استفاده از لوازم آرایشی مخصوص چشم و رفتن به استخر بعد از رفع التهاب و تقریبأ چهارده روز پس از جلسه اشکالی ندارد.

 

هزینه پلکسر چقدر است؟

تعیین قیمت در این روش بسته به اینکه عارضه پوستی شما چقدر حاد بوده و به چند جلسه درمانی نیاز داشته‌باشد، متفاوت است. اما چیزی که مشخص است، هزینه این روش نسب به روش‌های درمانی لیفت پلک و حذف چین و چروک‌های پوستی گزینه مقرون به صرفه‌ای محسوب می‌شود.

با توجه به تأثیرگذاری این روش درمانی و نوع فرآیند راحت و بی دردسر آن، هزینه‌ای که برای این جلسات درخواست می‌شود، معقولانه بوده و کاملاً ارزشش را دارد.

خوشبختانه گروه پزشکی ترمه به منظور رفاه حال مشتریان و جلب رضایت شما عزیزان، مبلغ منصفانه‌ای برای جلسات درمانی خود در نظر گرفته‌است. به علاوه متخصصان و پزشکان زبده‌ای که با ما در گروه پزشکی ترمه همکاری می‌کنند، با  کیفیت‌ترین خدمات را ارائه داده و صد در صد رضایت شما را جلب می‌کنند.

شما می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، از کم و کیف جلسات درمانی ما آگاه شده و نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنید.

سوالات متداول

ماندگاری پلکسر چقدر است؟

نتایج پلکسر در شرایط ایده‌آل نتایج پلکسر در شرایط ایده آل یک تا سه سال ماندگاری دارد. اما سبک غلط زندگی و عدم مراقبت از پوست می‌تواند به مرور زمان از کیفیت این نتایج بکاهد.

 آیا پلکسر عوارض جانبی دارد؟

پلکسر یک فرآیند کم تهاجمی محسوب می‌شود. با این حال انجام این فرآیند در بعضی از افراد با عارضه‌هایی مانند قرمزی و تورم پوست ناحیه تحت درمان همراه است. همچنین در صورت عدم استفاده از دستگاه استاندارد توسط درمانگر و نداشتن مراقبت مناسب توسط بیمار احتمال ایجاد لک بعد از انجام این روش وجود دارد.

البته تمام این عوارض طی چند روز پس از درمان با پلکسر خود به خود برطرف می‌شود.

پلکسر برای کدام نواحی صورت کاربرد دارد؟

به صورت اصولی پلکسر برای درمان چین و چروک اطراف پلک ،جوانسازی پلک بالا و پایین،رفع افتادگی های خفیف پلک فوقانی،برداشتن خال و اسکین تگ و برخی خالهای عروقی و رفع بعضی از انواع لک کاربرد دارد

گروه زیبایی ترمه

ارائه دهنده خدمات پوست، زیبایی و تناسب اندام، دندانپزشکی، زنان و زایمان

یک پاسخ

 1. سلام من پلکسر انجام دادم خیلی راضی بودم خواستم تشکر کنم ازتون🌺🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.