نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

تزریق بوتاکس یک تکنیک جوانسازی پوست مطرح در دنیاست، که از پرطرفدارترین راهکارهای زیبایی پوست محسوب می‌شود. درمان چین و چروک‌های پوستی که با بالا رفتن سن به هر حال در صورت و گردن شما ظاهر می‌شوند، مهم‌ترین کاربرد بوتاکس است. این تکنیک و ابزار و مواد به کار رفته در آن، در سال ۲۰۰۲ موفق به کسب مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا شده است. از آن زمان تا کنون میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به طور مداوم این تکنیک زیبایی را مورد استفاده قرار می‌دهند. بعد از گذشت بیش از بیست سال از روی کار آمدن این تکنیک جوانسازی، از آن به عنوان یکی از موثرترین و کم تهاجمی‌ترین اقدامات زیبایی یاد می‌شود.

کوتاه در مورد تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در واقع تزریق مقدار معینی از سم بوتولینوم به عضله‌های صورت و فلج کردن موقت آن عضلات است. این کار به منظور رها و ریلکس شدن پوست روی عضله و باز شدن چین و چروک موجود بر روی آن انجام می‌شود. برندهای مختلف بوتاکس در دنیا وجود دارد که ترکیب منحصر به فرد خود را برای تزریق دارند. اما در هر آنها بوتولینوم توکسین نوع A مشترک است.

تزریق سم بوتولینوم چون بر روی عضله انجام می‌گیرد، خطری برای بیمار ندارد. به همین دلیل مهارت و تخصص درمانگر در این تکنیک بسیار مهم است. رویهم رفته این یک تکنیک کم تهاجمی است که عوارض جانبی خفیفی داشته و نیاز به دوران نقاهت ندارد.

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید!

مانند هر تکنیک جوانسازی دیگری، تزریق بوتاکس نیز ملاحظات و جوانب خودش را دارد. به همین منظور ما در اینجا لیستی از ۹ نکته مهم که لازم است قبل از تزریق بدانید، تهیه کرده‌ایم:

  1. بوتاکس علاوه بر درمان، نقش پیشگیرانه نیز دارد!

درست است که در بیشتر موارد، مراجعه کنندگان برای تزریق بوتاکس افراد میانسال یا مسنی هستند که می‌خواهند چین و چروک پوست خود را برطرف کنند. اما جوانان بیست ساله نیز می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند. در واقع این تکنیک با برطرف کردن انقباض عضلات صورت، از ایجاد چین و چروک جلوگیری کرده و نقش پیشگیرانه دارد.

به همین خاطر در سال‌های اخیر مراجعه کنندگان بیست تا سی سال زیادی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کرده و خواهان استفاده از این فرآیند زیبایی برای جلوگیری از پیری پوست خود هستند.

  1. بوتاکس صددرصد چین و چروک‌ها را از بین نمی‌برد!

تزریق ژل یا بوتاکس نمی‌تواند معجزه کند. پس اگر تبلیغاتی با چنین ادعاهایی مشاهده کردید، مطمئن باشید که یک جای کار ایراد دارد. این تکنیک چین و چروک‌ها را تا مرز محو شدن کمرنگ کرده و از بروز چروک‌های جدید پیشگیری می‌کند. البته می‌توان با استفاده از محصولات ضد چروک و آبرسان‌ها به هرچه کمرنگ تر شدن این چین و چروک‌ها کمک کرد.

  1. بوتاکس برای مردان نیز کاربرد دارد!

بر خلاف نظری که بعضی از مردان دارند، این تکنیک یک روش جوانسازی پوست رایج برای آقایان است. در ضمن مکانیسم، ابزار و متریالی که در بوتاکس آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد، دقیقاً مشابه با همه این موارد در بوتاکس خانم‌ها است.

  1. نتایج بوتاکس دائمی نیست!

ماندگاری بوتاکس بسته به عوامل مختلف از ۳ تا ۸ ماه می‌باشد. بنابراین تکنیک تزریق بوتولینوم یک روش جوانسازی دائمی نیست. برای اینکه نتایج به دست آمده به قوت خود باقی باشد، باید این تکنیک را در فاصله‌های مشخص تکرار کرد. امکان تکرار این تکنیک دو تا شش بار در سال و بر اساس نظر درمانگر وجود دارد.

  1. تزریق بوتاکس درد ندارد!

بر خلاف تصوری که بیشتر افراد دارند، تزریق بوتاکس یک فرآیند کم تهاجمی محسوب می‌شود. دردی که در حین تزریق به بیمار تحمیل می‌شود در بدترین حالت ممکن هم اندازه سوزش نیش پشه است.

  1. هزینه بوتاکس بنا بر عوامل مختلف، بسیار متفاوت است!

هزینه تزریق بر اساس فاکتورهای مختلفی مشخص می‌شود. اعتبار کلینیک تزریق بوتاکس، برند موادی که به کار گرفته می‌شود، میزان و عمق چین و چروک‌ها و ناحیه تحت درمان و مواردی از این دست بر روی هزینه بوتاکس تاثیر دارد.

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

  1. مراجعه به کلینیک و درمانگر معتبر برای بوتاکس مهم‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید!

سردرد و التهاب عوارض جانبی بدون ضرر و طبیعی در این فرآیند هستند. اما در صورت مراجعه به کلینیک نامعتبر و یا درمانگر ناشی، ممکن است عوارضی مانند افتادگی پلک و از دست دادن تکلم شما را درگیر کند. در واقع اگر درمانگر نتواند محل دقیق و مناسب را برای تزریق تشخیص دهد، ممکن است مواد تزریقی به جای عضله وارد رگ‌های خونی شوند. این اتفاق که البته بسیار نادر است، صدمات جبران ناپذیری را به بیمار وارد می‌کند.

  1. مواردی وجود دارد که قبل از تزریق نباید مصرف کنید!

هر نوع دارویی که تاثیر رقیق کنندگی در خون دارد باید از یک هفته قبل از شروع جلسات تزریق قطع شود. آسپرین و ایبوپروفن از جمله این داروها است. همچنین مصرف نوشیدنی‌های الکلی را از بیست و چهار ساعت قبل از جلسات تزریق کنار بگذارید.

  1. اهمیت مشاوره قبل از بوتاکس را نادیده نگیرید!

جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق به درمانگر کمک می‌کند که تشخیص بهتری در مورد محل دقیق و عمق تزریق‌ها و همچنین تعداد واحدی که باید تزریق شود، داشته باشد. همچنین در این جلسه شرایط جسمی و سلامت شما بررسی می‌شود. به این ترتیب به شما اعلام خواهد شد که قبل از طریق چه داروهایی را مصرف نکنید و یا از انجام چه فعالیت‌هایی بپرهیزید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط