واژینال وایتنینگ

واژینال وایتنینگ چیست؟

آنچه می خوانید...

تیرگی پوست ناحیه تناسلی یکی از بزرگترین و شایع ترین مشکلاتی است که با زنان همراه است. سال ها بانوان برای رفع این موضوع از روش های خانگی استفاده می‌کردند اما نتیجه بسیار عالی و قطعی از آن دریافت نمی‌کردند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی و بروز شدن دستگاه ها در مراکز زیبایی از روش های مدرن استفاده می‌کنند که نتایج فوق العاده شگفت انگیزی به همراه دارد. در ادامه اطلاعات کاملی در رابطه با سفید کردن واژن یا واژینال تایتنینگ در اختیار شما قرار می‌دهیم تا ماندگارترین نتیجه را دریافت کنید.

وایتنینگ واژن چیست؟

وایتنینگ واژن از جمله اقدامات درمانی و زیبایی در حوزه زنان است که به منظور رفع تیرگی پوست و هیپر پیگمانتاسیون ناحیه ژنیتالیا انجام می‌شود. تیرگی پوست ناحیه تناسلی و کشاله ران در بانوان مشکلی است که بیشتر تایپ‌های پوستی تیره را متاثر می‌کند، اما پوست‌های روشن نیز به مرور با دلایلی که در زیر توضیح داده می‌شود می‌توانند، دچار این معضل شوند و نسبت به این روش درمانی (وایتنینگ واژن) احساس نیاز کنند.

این امر می‌تواند مشکلاتی در زمینه‌ی زیبایی و خود انگاره مثبت در بانوان ایجاد کند که در نهایت می‌تواند با کاهش اعتماد به نفس و اخلال در کیفیت عملکرد جنسی همراه باشد. جهت روشن کردن پوست ناحیه ژنیتال (وایتنینگ واژن) استفاده ازلیزر، کرم‌های روشن کننده تزریق مزوفیلرها وتزریق چربی  می‌تواند درمان مناسبی باشد. داروهای موضعی (کرم ها) مورد استفاده در وایتنینگ واژن اغلب حاوی هیدروکینون، کورتون، جیوه و ترکیبات مشتق از ویتامین A مانند رتینول یا اسیدهای میوه هستند.

متاسفانه بعضی مواقع خانم‌ها به اشتباه تصور می‌کنند، شستشوی زیاد و استفاده مداوم از کرم های لایه بردار موجب روشن شدن (وایتنینگ) پوست ناحیه ژنیتال و کشاله ران می‌شود، اما ممکن است نتیجه معکوس داده و پوست دچار واکنش افزایش حساسیتی (PIH) و آسیب شده که خود  منجر به تیرگی بیشتر و هیپرپیگمانتاسیون می‌شود.

همچنین استفاده طولانی مدت از ترکیبات روشن کننده یا استفاده از این ترکیبات در سطحی وسیع از بدن به ویژه در شرایط و بخش‌هایی که رطوبت و گرمای بیشتری وجود دارد، باعث جذب بالاتر داروها می‌شود که خود عوارضی مثل تاخیر در بهبود زخم، آسیب کلیه‌ها (نفروپاتی)، افزایش احتمال ابتلا به عفونت‌های قارچی و باکتریال، سندروم فزونی استروئید افزایش سطح کورتیزول در خون و بدنبال آن بروز علایم مربوط به افزایش کورتن و افزایش عوارض اندوکرین مرتبط با مصرف استروئیدها را دنبال دارد.

وایتنینگ واژن با استفاده از لیزر نیز از روش‌های آسان، غیرتهاجمی و بسیار موثر می‌باشد که اثربخشی قابل قبول و رضایت مندی زیادی به همراه دارد.

وایتنینگ واژن  با لیزر به سادگی در مطب قابل انجام بوده و حداکثر حدود 15 دقیقه به طول می‌انجامد و معمولا به سه جلسه درمان نیاز دارد.

دلايل ایجاد تيرگي واژن

دلایل زیادی وجود دارد که موجب تیرگی ناحیه تناسلی می شود. افراد بسیاری تمایل دارند برای بهبود روابط جنسی خود اقدام به زیبا سازی این ناحیه کنند. اما قبل از هرکاری بهتر است بدانند چه عواملی باعث می شود که چنین مشکلاتی به وجود آید. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می کنیم.

 • بالا رفتن سن
 • اختلالات هورمونی
 • مرطوب بودن واژن
 • کم و زیاد شدن وزن
 • داشتن رابطه جنسی زیاد
 • عرق کردن زیاد در این ناحیه
 • رعایت نکردن بهداشت شخصی
 • عفونت های پوستی و قارچی
 • واژن تعداد زیادی ملانوتین تولید می کند.
 • داشتن بیماری هایی مثل سرطان معده، کوشینگ، آکرومگالی
 • ژنتیک
 • بارداری
 • اختلالات پوستی
 • تیروئید کم کار یا پر کار
 • استفاده زیاد از تیغ و ژیلت
 • استفاده از تیغ ها مصرف شده
 • پوشیدن لباس های چسبان و تنگ
 • امکان تهویه نداشتن ناحیه تناسلی
 • ساییده شدن واژن بر اثر پیاده روی کردن زیاد
 • کم بودن ویتامین و مواد معدنی در بدن فرد

سفید کردن واژن برای دختران باکره

باید این نکته را بدانید که سفید کردن واژن هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد، به همین دلیل دختران باکره نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند و هیچگونه مشکلی برای آن ها ایجاد نمی‌شود.

سفید کردن واژن

چه افرادی کاندید سفید کردن واژن هستند؟

قطعا شما هم با خواندن این مقاله درمی‌یابید که کاندید مناسبی برای این تکنیک هستید یا خیر.  نوع پوست بسیاری افراد دارای استعداد زیادی برای تیره شدن در اثر سایش با لباس و … هستند که در این صورت می‌توانند از این روش استفاده کنند. بسیاری از بانوان بعد از مراجعه به گروه پزشکی ترمه اظهار دارند که به دلیل تیرگی واژن خود، حین برقراری رابطه جنسی بسیار شرمسار هستند و باید ذکر کرد که این افراد بهترین کاندید برای تکنیک وایتنینگ واژن هستند. بارداری یکی از فرآیند هایی است که پوست خانم ها در طول این دوران موجب تغییرات زیادی شده و یکی از این تغییرات تیرگی پوست است. استفاده طولانی مدت از ژیلت ها و حتی ژیلت های چندبار مصرف نیز موجب شده تا پوست ناحیه تناسلی دچار تیرگی های پراکنده شود. تمامی این افراد می‌توانند از روش سفید کردن واژن یا وایتنینگ واژن استفاده نمایند.

اقدامات لازم قبل از وایتنینگ واژن

 • بهتر است قبل از انجام وایتنینگ واژن اصلاح و برداشتن موهای ژنیتال با روش‌های shaving و یا waxing از سه روز قبل از درمان انجام نشود.
 • در روز مراجعه از لباس‌های آزاد استفاده شود و از پوشیدن لباس‌های تنگ پس از انجام وایتنینگ واژن خودداری شود.
 • قبل از انجام وایتنینگ واژن معاینه دقیق توسط پزشک جهت ارزیابی بیماری‌های پوستی، عفونت‌ها و بررسی نحوه درمان باید انجام شود.
واژینال وایتنینگ

تعداد جلسات وایتنینگ

موارد مختلفی هستند بر تعداد جلسات وایتنینگ اثر می‌گذارند. اولین مورد این که میزان مطلوب سفید شدن ناحیه تناسلی برای هر شخص متفاوت است. به همین خاطر برخی تنها با یک جلسه به نتیجه مطلوب خود می‌رسند. مورد دیگر این که نوع پوست افراد متفاوت است و تعداد جلسات برای هر کسی فرق دارد. اما معمولا اکثر بیماران بین ۳ تا ۱۰ جلسه درمان می‌شوند.

مراقبت های پس از انجام وایتنینگ واژن

ناحیه تناسلی بعد از انجام تکنیک سفید کردن واژن باید حتما تا مدت 24 ساعت خشک و تمیز نگاه داشته شود. برخی افراد ممکن است کمی سوزش احساس کنند ا ما جای هیچ نگرانی نیست و باید داروی موضعی آنتی بیوتیکی مصرف شود تا سریع تتر برطرف شود. فعالیت های ورزشی را برای مدت دو هفته کنار بگذارید تا ناحیه تناسلی که از این تکنیک برای سفید کردن آن استفاده شده دچار مالش و ساییدگی نشود.

 1. لباس های تنگ موجب ساییدگی بیش از حد پوست می‌شود که در نهایت تیرگی واژن را ایجاد می‌کند.
 2. بعد از لیزر پوست جهت واتنینگ واژن ممکن است مختصر التهاب و احساس سوزش طی چند ساعت اول وجود داشته باشد که اغلب آزار دهنده نیست.
 3. جهت مراقبت لازم است پوست ژتیتال خشک و تمیز نگهداشته شود، بویژه در 2 الی 3 روز اول.
 4. پس از انجام وایتنینگ واژن محدود کردن فعالیت‌های روزانه ضرورتی ندارد و خانم‌ها می‌توانند پس از رفع قرمزی و به محض احساس راحتی فعالیت جنسی را از سر گیرند.
 5. اغلب بین 1 الی 4 جلسه جهت رسیدن به نتیجه درمانی نیاز است و فواصل بین جلسات به منظور فرصت دادن به تغییرات پوستی یک ماه می‌باشد.

لازم به ذکر است پس از انجام وایتنینگ واژن با لیزرهای ابلیتیو (تخریبی) مثل لیزر مونالیزا بخصوص در پوست‌های تیره ریسک افزایش التهاب (PIH) و به دنبال آن پررنگتر شدن ناحیه کار شده وجود دارد اما در مرکز ترمه وایتنینگ و تایتنیگ واژن زیر نظر بهترین متخصصان زنان و با بهره گیری از آخرین متد وایتنینگ در دنیا با استفاده از دستگاه ایتالیایی لیدی لیفت (دارای تاییدیه FDA) بدون هرگونه عارضه جانبی و ریسک سوختگی و هایپرپیگمانتاسیون برای تمام تایپهای پوستی اعم از تیره و روشن طی سه جلسه بدون نیاز به مراقبت و داشتن دوره نقاهت انجام می‌پذیرد.

واژینال وایتنینگ

وایتنینگ واژن با لیزر لیدی لیفت در سایر نواحی تیره مثل ناحیه زیربغل و کشاله ران نیز علاوه بر ناحیه ژنیتال انجام می‌گیرد.

رفع تیرگی واژن با ساده ترین روش خانگی

در گذشته بانوان برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی خود از ساده ترین روش های خانگی استفاده می‌کردند اما سوال این است که چقدر نتیجه می‌گرفتند؟ روش های خانگی زیادی برای رفع تیرگی ناحیه کشاله ران، واژن، زیربغل و … وجود دارد اما باید بدانید که نتایج کاربردی به همراه ندارد. برای مثال خانم ها برای از بین بردن سیاهی زیربغل یا واژن خود از آبلیمو استفاده می‌کنند و برای مدتی طولانی آن را بر سطح پوست خود می‌کشند  و بعد از گذشت مدتی با سوزش شدید رو به رو می‌شوند. چرا؟ زیرا آبلیمو دارای خاصیت اسیدی بوده که علاوه بر اینکه تاثیر چندانی در سفید سازی واژن ندارد بلکه موجب سوختگی پوست در این محل نیز می‌شود.

 مزایای سفید کردن واژن

وایتنینگ تیرگی ناحیه تناسلی و واژن را از بین می‌برد و روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد. بهترین روش، سفید سازی با لیزر است که مزایای وایتنینگ را چند برابر می‌کند. عدم درد، عدم خونریزی، نداشتن دوران نقاهت، مدت کوتاه درمان و امنیت بالا از جمله این ویژگی‌ها هستند.

ماندگاری سفید کردن واژن چقدر است؟

تکنیک وایتنینگ واژن دارای ماندگاری بسیار بالایی بوده و در صورتی که فرد تمامی مراقبت های بعد از این روش را انجام دهد ممکن است به صورت دائمی برای فرد نتیجه به همراه داشته باشد.

وایتنینگ برای چه افرادی مناسب است؟

وایتنینگ برای افرادی که از تیرگی ناحیه تناسلی خود ناراحت هستند انجام می‌شود. این تیرگی ممکن است به هر دلیلی ایجاد شده باشد. ژنتیک، افزایش سن، استفاده بیش از حد از ژیلت، پوشیدن لباس‌های تنگ، ورزش‌هایی مثل دوچرخه سواری و اسب سواری، عدم استفاده از لباس زیر نخی، عفونت، داشتن شرکای جنسی مختلف، و برخی بیماری‌ها به وجود بیاید.

آیا سفید کردن واژن درد دارد؟

پاسخ منفی است. قبل از انجام وایتنینگ واژن از بی حسی موضعی استفاده می‌شود که سبب شده تا فرد حین انجاکم کار هیچگونه درد و سوزشی را حس نکند.

چند جلسه برای سفید کردن واژن لازم است؟

به طور کلی تعداد جلسات برای رفع تیرگی واژن به میزان تیرگی و کیفیت پوست بستگی دارد اما معمولا با دو جلسه درمان، مشکل تیرگی ناحیه تناسلی بانوان برطرف می‌شود.

هزینه سفید کردن واژن سال 1401

سفید کردن واژن نیز همانند روش های زیبایی و جوانسازی واژن برای هزینه به عواملی چون تعداد جلسات و مهارت جراح زیبایی زنان و روش انتخابی بستگی دارد. برای اطلاع دقیق تر از میزان هزینه های انواع روش های جوانسازی واژن و وایتنینگ واژن با شماره های تماس ارتباط برقرار نمایید.

گروه زیبایی ترمه

ارائه دهنده خدمات پوست، زیبایی و تناسب اندام، دندانپزشکی، زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *