فیشیال

فیشیال

آنچه می خوانید...

فیشیال یا اسکین‌کر به عنوان یکی از اصول و پایه‌های مراقبت و درمان مشکلات پوستی مطرح می‌باشد که می‌تواند به تنهایی یا در کنار سایر روش‌ها بکار رفته و در نهایت ظاهر پوست را زیباتر سازد.

در واقع تعریف اصلی فیشیال عبارت است از انجام کلیه مراقبت‌های پوستی و بهداشتی پوست در جهت ارتقاء کیفی و سلامتی پوست شما که توسط کارشناسان زیبایی در کلینیک زیر نظر پزشکان متخصص زیبایی انجام می‌گیرد.

هر آنچه که باید در مورد فیشیال بدانید!

اگرچه جوانسازی پوست ؛ حفظ سلامت پوست و شست‌وشو و آبرسانی به آن در جهت رسیدن به صورتی زیبا در خانه نیز امکان‌پذیر است، اما خیلی انجام مؤثرتر این امور به متخصص پوست مراجعه می‌کنند. یک روش درمانی که اغلب این متخصصان بر روی مراجعین خود به کار می‌برند، فیشیال است. این فرآیند اگرچه نام فریبنده‌ای ندارد، اما یک روش قدرتمند در زیبایی بخشیدن به پوست محسوب می‌شود. این روش همچنین به خاطر اینکه با انواع گونه‌های پوستی سازگار است، محبوبیت زیادی در میان خانم‌ها دارد.

فیشیال چیست؟

این فرآیند یک پروسه درمانی است که منافذ پوست را تمیز می‌کند، سلول‌های مرده پوست را لایه‌برداری می‌کند و همچنین عارضه‌های شایع پوست را با ماسک سفارشی‌ساز برطرف می‌کند. این فرایند چند مرحله‌ای بیشتر برای جوان‌سازی و تغذیه پوست صورت انجام گرفته و باعث می‌شود پوست شما سالم و جوانتر به نظر برسد. این روش درمانی یک پروسه دلچسب داشته و محبوب کسانی است که به ماساژ علاقه دارند.

در جلسات فیشیال چه اتفاقی می‌افتد؟

هر جلسه با مشاوره شروع می‌شود. این موضوع به متخصص زیبایی کمک می‌کند، که محصولات متناسب با نوع پوست و عارضه‌های آن را برایتان به کار ببرد. پس از مشاوره، فرآیند آرامش‌بخش جوانسازی پوست آغاز می‌شود.

اکثر این جلسات شامل پنج مرحله زیر است:

 • پاکسازی

متخصصان زیبایی برای پاک کردن هرگونه آلودگی و آثار مواد آرایشی، یک پاک‌کننده طبیعی را به صورت، گردن و بالای سینه می‌مالند. این کار با استفاده از آب‌گرم و پد صورت یا پارچه و یا حتی پنبه صورت می‌گیرد. در این مرحله یک ارزیابی نسبی نیز بر روی پوست انجام می‌شود. این بررسی به درمانگر کمک می‌کند تصمیم بگیرد که چه نوع ماسک سفارشی را باید برای شما اعمال کند.

 • لایه‌برداری

در این مرحله متخصص زیبایی سلول‌های مرده پوست را با کرم یا اسکراب لایه‌بردار از بین می برد.

 • استخراج

این فرایند برای پاکسازی منافذ مسدود شده با روغن و از بین بردن سلول‌های مرده پوست انجام می‌شود. عارضه‌هایی که در این مرحله درمان می‌شود، شامل جوش‌های سرسیاه و آکنه است.

 • ماساژ

این فرآیند معمولاً شامل ماساژ صورت و در بعضی مواقع گردن و قسمت بالای سینه نیز می‌باشد. ماساژی که در این مرحله انجام می‌شود، موجب بهبود در گردش جریان خون شده و تأثیرگذاری مرحله بعد را دوچندان می‌کند. همچنین منافذ پوست در این مرحله کاملاً باز شده و آماده پذیرش مواد مغذی موجود در ماسک می‌شوند.

 • ماسک و موارد دیگر

حالا وقت آن است که درمانگر ماسک سفارشی که مخصوص به پوست شما تهیه کرده را به کار ببرد. این ماسک ممکن است درمان‌کننده خشکی یا چربی پوست بوده و یا حتی در درمان عارضه خاصی به کار بیاید. به هر حال چه در این مرحله از ماسک آماده استفاده شود و چه از ماسک سفارشی‌ساز، این ماده متناسب با ویژگی‌های پوست شما است. اگر جلسه شما در طول روز برگزار شود، این فرآیند با انواع سرم‌های پوستی، مرطوب‌کننده و ضد آفتاب همراه می‌شود.

فیشیال

در اعمال مرسوم فیشیال پس از معاینه پوست شما توسط پزشک و تشخیص مشکلات و نوع پوست، او شما را به بخش فیشیال معرفی نموده و پروتکل درمانی ویژه برای نوع پوست شما و برطرف کردن مشکلات آن را تجویز می‌نماید.

همه متخصصان پوست معتقدند که اپیدرم برای مراقبت از پوست از اهمیت خاصی برخوردار است. لذا عملکردهای اصلی اپیدرم بعنوان لایه محافظ پوست در فیشیال باید کاملا حفظ شود.

هرکسی با هر تایپ پوستی می‌تواند از خدمات فیشیال بهره‌مند شود.

بیولوژیک روشرش یکی از معتبرترین برندهای فیشیال در دنیا می‌باشد که شهرت این برند فرانسوی علاوه بر لاکچری بودن آن به دلیل رویکرد خاص بالینی و درمانی آن برای مراقبت از پوست و زیبایی با استفاده از مواد کاملا خاص و ارگانیک می‌باشد که برای ارایه هر کدام از محصولات بیولوژیک روشرش سال‌ها تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی زیر نظر متخصصین و در لابراتوارهای این شرکت صورت گرفته است.

فیشیال

محصولات بیولوژیک روشرش کاملا ارگانیک بوده و پایه گیاهی، دریایی، سلولی و حیوانی دارند.

این محصولات فاقد عطر و اسانس، پارابن، سولفات و هر گونه مواد نگهدارنده شیمیایی می‌باشند.

به دلیل ماهیت خاص محصولات بیولوژیک روشرش هیچ کنتراندیکاسیون یا ممنوعیتی برای انجام فیشیال با این محصولات وجود نداشته به گونه‌ای که افرادی که تحت کموتراپی (شیمی درمانی) بوده یا باردار می‌باشند نیز می‌توانند از فیشیال با این برند محبوب  بهره‌مند شوند. در تایید مطالب بالا ذکر این نکته حائز اهمیت است که شرکت بیولوژیک روشرش با انیستیتو wellness for cancer همکاری نزدیکی دارد.

مراحل انجام فیشیال (اسکین‌کر) با برند بیولوژیک روشرش

1-پاکسازی صورت با لوسیون‌ها و شیر پاک کن‌های مخصوص بیولوژیک روشرش

2-ماساژ و تخلیه لنف که با پاک کننده‌های اکسیژن رسان به همراه پاک کننده‌های آرام بخش از ناحیه دکلته به بالا (ناحیه دکلته، گردن و صورت) انجام می‌گیرد.

3-ماساژ ریلکسیشن با پاک کننده‌های اکسیژن رسان به همراه پاک کننده‌های آرام بخش از ناحیه دکلته به بالا برای آماده سازی سلول‌ها جهت دریافت مواد مغذی که در مراحل بعدی فیشیال استفاده می‌شوند.

4-استفاده از لوسیون P50 برای سرعت بخشیدن به گردش خون جهت افزایش جذب مواد (لوسیون P50 بجز افزایش گردش خون سبب تنظیم ph پوست و یک لایه برداری ملایم می‌شود.)فیشیال

5-انتخاب بوستر مناسب پوست در روند فیشیال: بوسترها می‌توانند بدون استفاده از دستگاه خاص به تنهایی سبب لیفت پوست شوند ونتایج استفاده ازآن‌ها بلافاصله پس از انجام کار روی پوست مشخص است.

6-انتخاب ماسک مناسب (مانند ماسک جلبک، ماسک اکسیژن رسان، ماسک‌های مغذی و آبرسان و…)

7-استفاده از سرم‌های آبرسان و مغذی

فیشیال

8-استفاده از کرم‌های مرطوب کننده

9-استفاده از سرم‌های پایانی مخصوص بیولوژیک روشرش (finishing serum): سرم‌های پایانی غلظت بالایی داشته، حاوی مواد مینرال (معدنی)، انواع ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و هیالورونیک اسید می‌باشند. در نتیجه ماندگاری موادی را که در مراحل قبلی فیشیال روی پوست کار شده بیشتر می‌کنند و باعث درخشش بیشتر پوست می‌شوند

فیشیال

10-در پایان فیشیال استفاده از ضد آفتاب گیاهی و آبرسان بیولوژیک روشرش با خاصیت ضدلک، آرامبخش و anti-aging

11-استفاده از بالم لب (که سبب آبرسانی و افزایش حجم نچرال لب شده و روند فیشیال را تکمیل می‌کند.)

فیشیال

مزایا

این فرآیند به خصوص در ناحیه صورت، پوست را عمیقاً تمیز می‌کند و حتی می‌تواند برخی از عارضه‌های پوستی مانند آکنه خفیف یا اگزما را برطرف کند. این روش درمانی صورت را درخشان کرده، پوست را روشن می‌کند و به خاطر همراه داشتن ماساژ معمولاً بسیار آرامش بخش است. در ادامه به چند مزیت مهم این فرآیند اشاره می‌کنیم:

 1. استرس را کاهش می‌دهد؛
 2. پیر شدن پوست را به تأخیر می‌اندازد؛
 3. گردش جریان خون را بهبود می‌بخشد؛
 4. پوست را جوان‌سازی می‌کند؛
 5. به سم‌زدایی پوست کمک می‌کند؛
 6. پوست را لایه‌برداری می‌کند؛
 7. به بافت پوست انسجام می‌بخشد؛
 8. سیاهی دور چشم را برطرف می‌کند؛
 9. پوست را صاف و درخشان می‌کند؛
 10. قابلیت جذب آبرسان‌ها را در پوست افزایش می‌دهد؛
 11. پوست را خوشرنگ می‌کند؛

هر جلسه فیشیال چقدر طول می‌کشد؟

پایه بیشتر این جلسات 60 دقیقه طول می‌کشد.

این جلسات را هر چند وقت یکبار باید تکرار کرد؟

این موضوع به چند فاکتور مهم بستگی دارد:

 • نوع پوست: اگر پوست شما از نوع پوست‌های چرب بوده و مستعد آکنه است، بهترین تجویز برای تکرار این جلسات برای شما دو هفته یکبار است. اما در صورتیکه نوع پوست شما معمولی یا تقریباً خشک است، تکرار جلسات در هر ماه یکبار کافی است.
 • عارضه پوستی؛ جوش‌های سرسیاه، آکنه و هایپرپیگمنتیشن عوارضی هستند که هر کدام به تعداد جلساتی مشخصی برای درمان نیاز دارند. در این مورد بهتر است با پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید.
 • اهداف مراقبت از پوست؛ اگر می‌خواهید برای یک عمر پوستی زیبا و جوان داشته باشید، باید هر چه سریعتر اقدام به شرکت در این جلسات کنید. همچنین داشتن حداقل یک جلسه در ماه برای کسانی که داشتن پوست سالم و زیبا دغدغه‌شان است، توصیه می‌شود.

هزینه فیشیال چقدر است؟

این موضوع تا حدود زیادی به فرآیندها و موادی که در جلسه شما به کار گرفته می‌شود، بستگی دارد. این جلسه ممکن است به استفاده از ماسک‌های ساده و ماساژ و شست‌وشو ختم شود و یا استفاده از مواد شیمایی خاص و فرآیندهای چالشی‌تری را به همراه داشته‌باشد. به هر حال هزینه این جلسه بسته به مطالبات شما و وضعیت پوستتان متفاوت است.

آیا فیشیال در درمان چین و چروک پوست صورت مؤثر است؟

این فرآیند ممکن است به طور موقت باعث بهبود وضعیت پوست شما شود، اما نمی‌تواند مشکلات شدید پوستی، از جمله چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون و موارد دیگر به جز آکنه‌های خفیف و خشکی را درمان کند. این عارضه‌ها معمولاً به راه‌حل‌های قدرتمندتر مانند لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم آبریژن یا لیزر درمانی و کلاژن‌سازی نظیر اندولیفت نیاز دارد.

آیا آقایان نیز می‌توانند از این فرآیند زیبایی استفاده کنند؟

این فرآیند در مردان همان تأثیری را دارد، که بر روی زنان می‌گذارد. البته در مراحل مختلف جلسات مردان اقداماتی متناسب با نیازهای منحصر به فرد پوست آقایان انجام می‌گیرد. درمانگر در این جلسات معمولاً با مشکلاتی که معمولاً در مردان رخ می‌دهد روبرو هستند؛ مانند سوزش، تیرگی و حساسیت جای تیغ.

گروه زیبایی ترمه

ارائه دهنده خدمات پوست، زیبایی و تناسب اندام، دندانپزشکی، زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.