زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت برای افراد لاغر و چاق

احتمالا شما هم امروزه افراد بیشتری را در اطراف خود می‌بینید که در ناحیه فک و صورت دارای زوایا می‌باشند و از نظر شما نیز چهره جذاب تری دارند. یکی از تکنیک های جذابی که امروزه روی کار آمده است، این مورد می‌باشد که افراد به نواحی دو طرف فک خود فیلر تزریق می‌کنند و زوایای مناسبی ایجاد می‌کنند تا دو طرف چهره دارای تیزی خاصی شود. اگر شما به چهره مردمان روس دقت کنید در می‌یابید که چهره آن ها در نواحی فک دارای زاویه می‌باشد و به همین دلیل است که دارای صورت های مرتب و دارای تناسبی هستند. امروزه روش های کم درد سر مانند تزریق فیلر جایگزین روش های پر دردسر و سخت جراحی شده است و طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده اند. در این مقاله در ارتباط با تکنیک زاویه سازی صورت و فک و مزایا و معایب و میزان هزینه و …. مطالب مفیدی در اختیارتان خواهیم گذاشت.

زاویه سازی صورت چیست؟

زاویه سازی فک در دسته روش های جوانسازی صورت قرار دارد که طرفداران و عبلاقمندان زیادی اعم از بانوان و آقایان را به خود جذب کرده است. در این تکنیک از کارهای ساده و غیر تهاجمی استفاده کرده و ناهنجاری های فک و صورت را برطرف کرده و پوشش می‌دهند. این نوع ناهنجاری ها اغلب به دلیل گردی صورت به وجود می‌آیند و یا به عنوان مثال برخی از افراد دوست ندارند که صورت گرد داشته باشند و احساس می‌کنند که اگر صورتشان دارای فرو تیز و زاویه باشد نیز دارای چهره جذاب تری خواهند بود.

زاویه سازی فک و صورت

همچنین گاهی اندازه هندسی فک کوتاه است که چنین نارضایتی هایی رخ می‌دهد. ناگفته نماند که خانم ها و آقایانی که رژیم های غذایی سخت گرفته اند و بخشی از عضلات صورتشان تحلیل رفته است می‌توانند با تزریق ژل به صورت این مشکل را برطرف کنند. عمل های زیبایی در ناحیه صورت همیشه مورد استقبال بسیاری از خانم ها و آقایان بوده اند. در ابتدای مقاله لازم به ذکر است بدانید که نام های دیگر روش زاویه سایز، مادلینگ صورت و یا کانتورینگ صورت می‌باشد.

انواع روش های زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با روش های تهاجمی و غیر تهاجمی انجام پذیر است که در ادامه در رابطه با هر یک از آن ها به توضیح خواهیم پرداخت.

زاویه سازی صورت با نخ

این روش هم طرفداران خاص خود را دارد. در این روش ابتدا پزشک قسمت های لازم را علامت گذاری کرده و با استفاده از سوزن های مخصوص، نخ ها را وارد قسمت های مورد نظر می کند. سپس آن ها را خارج کرده و گره ها را زیر پوست پنهان می کند. از مزایای این روش مشاهده آنی نتایج و لیفت پوست و صورت است. علاوه بر این، زاویه سازی صورت با نخ بدون هرگونه زخم و عفونت و تورم انجام می شود.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

یکی از بهترین روش های زاویه سازی صورت، تزریق چربی است. این روش با استفاده از بی حسی و به صورت سرپایی در قسمت هایی که از نظر پزشک نیاز به تزریق زیبایی  دارد، انجام می شود. انجام این روش هیچگونه عوارض جانبی نداشته و از ماندگاری بالایی برخوردار است.

زاویه سازی فک با تزریق ژل

این روش بدون عمل جراحی بوده و با توجه به نوع ژل و کیفیت آن، ماندگاری متفاوتی دارد. اما به طور کلی ماندگاری زاویه سازی صورت با تزریق ژل حدود ۶ ماه الی یک سال است. یکی از انواع ژل که اکثر پزشکان به دلیل سازگاری زیاد با بدن از آن استفاده می کنند، اسید هیالورونیک است.

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

از این روش بیشتر برای افرادی استفاده می شود که می خواهند صورتشان کشیده تر به نظر برسد. تزریق بوتاکس به قسمت چانه به منظور کوچک تر نشان دادن آن انجام می شود. این روش هم مانند سایر روش ها بدون هیچگونه درد و تورم انجام می شود.

زاویه سازی صورت با عمل جراحی

در این روش بیمار به اتاق جراحی رفته و پزشک با استفاده از وسیله های مخصوص استخوان های فک را تراش داده و اندازه آن را کوچک تر می کنند. در این روش از بیهوشی استفاده می شود و ممکن است پس از جراحی کمی درد و تورم نیز بروز کند. این جراحی ممکن است با هدف بزرگ تر کردن فک نیز انجام شود که در این صورت زاویه سازی فک با پروتز انجام می گیرد.

مزایای زاویه سازی صورت

یکی از مهمترین موردی که برای انجام یک تکنیک باید به آن توجه داشت میزان سختی و تهاجمی بودن روش است که زاویه سازی صورت در دسته روش های غیر تهاجمی قرار داشته و هم دارای دوران نقاهت کوتاه می‌باشد. مهم ترین مزیت زاویه سازی صورت یا کانتورینگ صورت، افزایش اعتماد به نفس افراد است. زیرا زیبایی و اعتماد به نفس رابطه مستقیمی باهم دارند و به شدت از یکدیگر تاثیر می پذیرند. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از این روش اشاره خواهیم داشت:

 • روشی نیمه دائمی
 • بدون درد و خونریزی
 • داشتن نیم رخ زیبا
 • دارای هزینه مقرون به صرفه
 • خوش تراشی و فرم بهتر فک و صورت
 • از بین رفتن گردی و یا لاغری بیش از حد صورت
 • از بین رفتن مشکلاتی ماندن کوتاه بودن فک و چانه
 • فرم دهی مطابق با سلیقه مراجعه کننده
 • تغییرات بسیار طبیعی و جذاب در ناحیه فک

آیا زاویه سازی صورت عوارض دارد؟

زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی با عوارض بسیار کم محسوب می شود. اما به طور کلی در بیشتر روش های ذکر شده تا دو روز پس از زاویه سازی احتمال درد و تورم وجود دارد که با استراحت و مراقبت های لازم رفع می شود. تنها روشی که ممکن است نسبت به دیگر روش ها از ریسک بالاتری برخوردار باشد روش تزریق ژل است که احتمال عدم تقارن در صورت وجود دارد.

همچنین جراحی زاویه سازی صورت نیز می تواند درد و تورم و بیشتری نسبت به دیگر روش ها در پی داشته باشد که البته موقتی بوده و پس از مدتی از بین می رود.

نکته ای که در اینجا باید بگوییم این است که اگر زاویه سازی صورت شما در یک کلینیک زیبایی مجهز و خوب و توسط پزشکی با تجربه انجام شود، عوارض بسیار کمی خواهد داشت و به سرعت بهبود می یابند.

زاویه سازی صورت دارای چه معایبی می‌باشد؟

همانطور که ذکر شد، ماندگاری این روش به صورت نیمه دائمی بوده و در نهایت بعد از حدود یک الی دو سال و نیم به فرم طبیعی باز می‌گردد. اگر افراد فقط به میزان هزینه توجه داشته باشند و از فیلر های کم کیفیت برای زاویه سازی صورت استفاده کنند، ماندگاری کمتر شده و نتیجه این فرآیند زودتر از بین می‌رود.

زاویه سازی صورت با چربی چه تفاوتی با فیلر دارد؟

زاویه سازی صورت با استفاده از چربی بدن خود شخص نیز امکان پذیر است که البته دارای ماندگاری نسبتا بهتری از فیلر می‌باشد. ناگفته نماند که هزینه زاویه سازی صورت با استفاده از چربی بیشتر از سایر روش ها می‌باشد. فرم دهی فک و صورت به دلیل منسجم تر بودن فیلر، بسیار راحت تر از تکنیک تزریق چربی است زیرا چربی دچار گستردگی در زیر بافت پوست می‌شود و ممکن است نتوان آن تیزی که مد نظر است را برای فرد ایجاد کرد.

زاویه سازی فک و صورت برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که قصد انجام آن را دارند ابتدا باید مطمئن شوند که انجام زاویه سازی صورت برای آن ها موثر است یا خیر؟ چراکه بسیاری از افراد، حالت فک و چانه مناسبی دارند و یا مشکلاتی دارند که با روش های دیگر قابل برطرف شدن است. این روش اغلب در افرادی که دارای صورت های گرد و پر هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که دارای صورت لاغز هستند نیز می‌توانند با استفاده از فیلر، نواحی مورد نظر را پر کرده و زاویه سازی انجام دهند. اشخاصی که علاقمند هستند تا چانه های تیزی داشته باشند که با زاویه فک تناسب پیدا کند، می‌توانند از تکنیک تزریق فیلر به چانه استفاده کنند.

به طور کلی افراد با شرایط زیر برای زاویه سازی صورت مناسب هستند:

 • داشتن چانه چاق و غبغب
 • داشتن فک مربع شکل
 • فک پهن
 • گونه های بزرگ و یا خیلی لاغر
 • افرادی که فک آن ها بدون زاویه است.

زاویه سازی فک برای چه کسانی مفید نیست؟

افراد با شرایط زیر برای مادلینگ صورت گزینه مناسبی محسوب نمی شوند:

 • افرادی که گردن چاقی دارند
 • افرادی که صورت گرد و یا چاقی دارند
 • افرادی که بخش بالایی صورتشان باریک و کوچک است
 • داشتن چانه هایی که عقب تر از حالت عادی هستند.
 • افرادی که پوستشان حالت افتادگی دارد.

آمادگی های قبل از مادلینگ صورت

تمامی نکاتی که پیش از مادلینگ باید بدانید، توسط پزشک مربوطه به شما اطلاع رسانی می شود. برخی از مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 • حتما پیش از زاویه سازی صورت غذا میل کنید؛
 • از خوردن داروهایی که رقت خون را تحت تاثیر قرار می دهند پرهیز کنید (مانند آسپرین)؛
 • بهتر است حین مراجعه به کلینیک از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید.

مراحل زاویه سازی صورت

گروه زیبایی ترمه برای تزری فیلر به چانهه و فک و سایر موارد از بهترین مواد استفاده می‌کند و این اطمینان خاطر را می‌تواند به مراجعه کننده بدهد. در ادامه مراحل این تکنیک را بشناسید:

 1. در ابتدا به نواحی مورد نظر، بی حسی موضعی تزریق می‌گردد.
 2. بعد از ایجاد بی حسی، صورت شخص را کانتور می‌کنند تا عیوب صورت و نواحی مورد نظر مشخص شود.
 3. در مرحله آخر، فیلر به نواحی مورد نظر با دقت بالایی تزریق و در همان حین فرمدهی انجام می‌شود.  

مراقبت های لازم پس از زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت نیاز به مراقبت های خاصی ندارد اما نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید تا نتیجه ای مطلوب برایتان رقم بخورد.

 • تا یک هفته پس از عمل از قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری کنید؛
 • تا ۲۴ ساعت به پهلو و یا به پشت بخوابید؛
 • از ورزش های سنگین دوری کنید؛
 • روز اول بهتر است از آرایش کردن پوست اجتناب کنید؛
 • از خوردن و جویدن غذاهای سفت خودداری کنید.

هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟

همانطور که کمی پیش تر توضیح دادیم، زاویه سازی انواع مختلفی دارد. هر یک از این روش ها بسته به نوع مواد مصرفی و کیفیت آن ها قیمت متفاوتی دارند. به عنوان مثال هزینه زاویه سازی صورت با تزریق چربی با هزینه جراحی زاویه سازی صورت بسیار متفاوت است. شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها در صورت تمایل با کلینیک مورد نظرتان تماس برقرار کنید تا از تعرفه آن ها مطلع شوید.از دیگر مولفه های موثر در تعیین هزینه زاویه سازی صورت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فرم فک
 • پیچیدگی روش مادلینگ
 • برند و میزان مواد تزریقی
 • دستمزد پزشک
 • میزان تغییراتی که باید بر روی فک اجرا شود.

مرکز خوب برای زاویه سازی صورت

انتخاب یک مرکز خوب برای زاویه سازی صورت بسیار اهمیت دارد. امروزه فعالیت در این راستا توسط افراد و مراکز غیرمتخصص، فراوان شده است. از همین رو باید بتوانید یک مرکز معتبر را بیابید که از بهترین مواد و تکنیک های مادلینگ استفاده می کند.

در صورت تصمیم گیری بدون آگاهی احتمال بروز تورم، کبودی، خونریزی، عفونت، عدم تقارن دو طرف صورت و … وجود دارد که در این شرایط باید هرچه سریع تر نسبت به درمان اقدام کنید. بنابراین به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی بهتر است در تصمیم گیری خود نهایت دقت را به خرج دهید.

برای این انتخاب هم می توانید فعالیت مرکز زیبایی مورد نظر را در صفحات مجازی دنبال کنید. با این کار به نمونه کارها و سطح رضایتمندی مراجعین کلینیک دسترسی خواهید داشت. در صورت مطابقت شرایط کلینیک با معیارهای شما باید یک جلسه به صورت حضوری نیز مراجعه کنید. از این طریق می توانید انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید. پزشک نیز در مورد جزئیات مادلینگ صورت، مراقبت های پس از آن، عوارض احتمالی، هزینه و … با شما صحبت می کند. از این طریق می توانید مطمئن شوید که آیا زاویه سازی صورت برای شما مناسب است یا خیر.

جمع بندی مقاله

زاویه سازی صورت برای مردان و زنان محبوب است و اگر با روش های اصولی انجام شود، نتیجه ای فوق العاده در زیبایی افراد دارد. اما اگر توسط افراد غیرمتخصص انجام شود، می تواند عوارضی هرچند ناچیز در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط