مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟

مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟

آنچه می خوانید...

مزوتراپی به عنوان تکنیکی که ارمغان سرزمین عشق یعنی فرانسه است، اندام ایده‌آل و جذابی که در رویاهایتان متصور می‌شوید را برای شما می‌سازد. این تکنیک در سال ۱۹۵۲ و توسط یک پزشک فرانسوی به نام دکتر  Dr. Michel Pistor به جهان معرفی شد. هر چند که در ابتدا از مزوتراپی برای درمان بیماری‌های عروقی و عفونی و آسیب‌های بدنی ورزشکاران و همچنین بهبود گردش خون مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما طولی نکشید که مزوتراپی یه یک تکنیک قدرتمند برای رسیدن به اهداف زیبایی و جوانسازی پوست تبدیل شد. در این زمان بود که پزشکانی از سراسر دنیا به فرانسه سفر کردند تا راه و روش مزوتراپی را آموزش ببینند.

اما آیا می‌دانید مزوتراپی چگونه کار می‌کند؟

مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟

سازوکار مروتراپی

مزوتراپی عبارتست از تزریق انواع مواد معدنی، ویتامین و هورمون به لایه میانی پوست. هدف از تزریق در این فرآیند، رساندن مواد مغذی به سلول‌ها در جهت افزایش کیفیت کلی پوست می‌باشد. به این ترتیب پس از تزریق جریان خون در ناحیه تحت درمان بهبود پیدا می‌کند، فعالیت‌ها و متابولیسم در سلول‌های پوستی از سر گرفته می‌شود، کلاژن سازی ارتقاء پیدا می‌کند و عارضه‌ها تا حدود زیادی درمان می‌شوند.

اما این تنها بخشی از کاربردهای مزوتراپی است. یکی از قابلیت‌های این تکنیک کمک به کاهش وزن و لاغری و همچنین برطرف کردن سلولیت از روی پوست می‌باشد. اما به نظر شما مزوتراپی چطور باعث لاغری موضعی و دفع سلولیت‌ها می‌شود؟

سازوکار مزوتراپی در کاهش وزن

مزوتراپی لاغری شامل یک سری تزریق ساده است که به تجزیه بافت‌های کوچک چربی کمک می‌کند. این تکنیک شامل تزریق مقادیر کمی از داروهای مختلف به مزودرم یا همان لایه چربی و بافت زیر پوست است. در واقع زمانیکه این مقدار از مواد درمانی به مزودرم تزریق می‌شود، چربی موجود در لایه زیری ذوب خواهد شد.

در طول درمان، محلول حاوی ترکیبات نام برده، به طور مستقیم به لایه‌های چربی و بافت میانی پوست تزریق می‌شود و به همین دلیل تأثیرگذاری آن دو چندان می‌گردد. تزریق این ترکیبات باعث ایجاد نوعی واکنش شیمیایی و البته فیزیولوژی در سلول‌ها شده و به این ترتیب دیواره سلول چربی را فرو می‌ریزد. در ادامه تجزیه چربی‌های ناحیه تحت درمان شروع شده و چاقی موضعی برطرف می‌شود.

تزریق در مزودرم یا لایه میانی پوست نسبتاً بدون درد است، اگرچه برخی از بیماران با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی، همان میزان ناچیز از درد را نیز احساس نمی‌کنند. اما به طور کلی این یک روش کم تهاجمی محسوب می‌شود که کمترین عوارض ممکن را به دنبال خواهد داشت.

در مزوتراپی برای لاغری چه ترکیباتی به مزودرم تزریق می‌شود؟

ترکیباتی که قرار است به لایه میانی پوست تزریق شود، بسته به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی ترکیبی از داروها از قبیل آمینوفیلین و نووکائین و فسفاتیدیل کولین، مولتی ویتامین و سالین و همچنین عصاره‌های گیاهی و انواع ویتامین‌ها در این فرآیند وارد مزودرم می‌شود.

این مواد درست مانند یک شوینده چربی عمل می‌کنند. یعنی با شروع تزریق، دو لایه غشای چربی سفت و متورم می‌شود. سپس ترکیبات نام برده درست مانند یک شوینده قوی تجزیه چربی را آغاز می‌کند. به این ترتیب سلول‌های چربی به ذرات کوچک چربی با اندازه نانو (یکی میلیونیوم میلی‌متر) تبدیل می‌شود. در نهایت و با کامل شدن دوره درمان، چربی به طور کامل به دی اکسید کربن و آب تجزیه خواهد شد.

لاغری از طریق مزوتراپی چه مدت زمان می‌برد؟

عملکرد هر تزریق مزوتراپی ظرف سه هفته پس از درمان کاملاً مشهود است. بهتر است جلسات درمانی را با فاصله چهار تا شش هفته یکبار برنامه ریزی کنید. بدین ترتیب نتایج رضایت بخشی از جلسات به دست خواهید آورد.

مزوتراپی کدام چربی‌ها را ذوب می‌کند؟

اضافه وزن و چربی موجود در اندام‌های زیر توسط مزوتراپی از بین می‌رود:

 • چربی بالا و پایین شکم
 • سلولیت
 • غبغب
 • بازو
 • ران

استفاده از مزوتراپی برای لاغری چه مزیت‌هایی دارد؟

اگر اضافه وزن شما هنوز به چاقی مفرط تبدیل نشده است و یا اگر به چاقی موضعی و سلولیت دچار هستید و یا حتی اگر پس از انجام لیبو ساکشن چربی رسوب شده در اندام‌هایتان باقی مانده است، مزوتراپی را امتحان کنید.

استفاده از این تکنیک مزایایی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • نسبت به عمل‌های جراحی لاغری، هزینه بسیار کمتری دارد.
 • نوعی درمان سرپایی و بدون نیاز به برش، بخیه و پانسمان محسوب می‌شود.
 • نیاز به دوران نقاهت نداشته و می‌توان پس از خروج از جلسات درمانی زندگی روزانه را از سر گرفت.
 • عوارض جانبی خاصی نداشته و یک تکنیک ایمن به حساب می‌آید.
 • امکان به کار بردن همزمان آن همراه با دیگر تکنیک‌های زیبایی وجود دارد.
 • علاوه بر لاغری در جوانسازی پوست و بهبود کیفیت کلی آن تأثیرگذار است.

مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟
اثربخشی مزوتراپی در کاهش وزن و لاغری به چه میزان است؟

پزشکانی که از مزوتراپی برای جوانسازی و کاهش وزن مراجعه کنندگان خود استفاده کرده‌اند معتقدند که، این تکنیک بر روی ۹۵ درصد بیماران جواب می‌دهد و تنها ۵ درصد از مراجعه کنندگان به نتایج دلخواه خود دست پیدا نمی‌کنند.

برخی از پزشکان برای افزایش اثربخشی به شما پیشنهاد می‌دهند که همزمان از دیگر تکنیک‌های لاغری مانند لیزر اندولیفت نیز استفاده کنید.

گروه زیبایی ترمه

ارائه دهنده خدمات پوست، زیبایی و تناسب اندام، دندانپزشکی، زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.