مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟

مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟

مزوتراپی به عنوان تکنیکی که ارمغان سرزمین عشق یعنی فرانسه است، اندام ایده‌آل و جذابی که در رویاهایتان متصور می‌شوید را برای شما می‌سازد. این تکنیک در سال ۱۹۵۲ و توسط یک پزشک فرانسوی به نام دکتر  Dr. Michel Pistor به جهان معرفی شد. هر چند که در ابتدا از مزوتراپی برای درمان بیماری‌های عروقی و عفونی و آسیب‌های بدنی ورزشکاران و همچنین بهبود گردش خون مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما طولی نکشید که مزوتراپی یه یک تکنیک قدرتمند برای رسیدن به اهداف زیبایی و جوانسازی پوست تبدیل شد. در این زمان بود که پزشکانی از سراسر دنیا به فرانسه سفر کردند تا راه و روش مزوتراپی را آموزش ببینند.

مزوتراپی برای لاغری

مزوتراپی عبارت است از تزریق انواع مواد معدنی، ویتامین و هورمون به لایه میانی پوست. هدف از تزریق در این فرآیند، رساندن مواد مغذی به سلول‌ها در جهت افزایش کیفیت کلی پوست می‌باشد. به این ترتیب پس از تزریق جریان خون در ناحیه تحت درمان بهبود پیدا می‌کند، فعالیت‌ها و متابولیسم در سلول‌های پوستی از سر گرفته می‌شود، کلاژن سازی ارتقاء پیدا می‌کند و عارضه‌ها تا حدود زیادی درمان می‌شوند.

اما این تنها بخشی از کاربردهای مزوتراپی است. یکی از قابلیت‌های این تکنیک کمک به کاهش وزن و لاغری و همچنین برطرف کردن سلولیت از روی پوست می‌باشد. اما به نظر شما مزوتراپی چطور باعث لاغری موضعی و دفع سلولیت‌ها می‌شود؟

سازوکار مزوتراپی در کاهش وزن

مزوتراپی لاغری شامل یک سری تزریق ساده است که به تجزیه بافت‌های کوچک چربی کمک می‌کند. این تکنیک شامل تزریق مقادیر کمی از داروهای مختلف به مزودرم یا همان لایه چربی و بافت زیر پوست است. در واقع زمانیکه این مقدار از مواد درمانی به مزودرم تزریق می‌شود، چربی موجود در لایه زیری ذوب خواهد شد.

در طول درمان، محلول حاوی ترکیبات نام برده، به طور مستقیم به لایه‌های چربی و بافت میانی پوست تزریق می‌شود و به همین دلیل تأثیرگذاری آن دو چندان می‌گردد. تزریق این ترکیبات باعث ایجاد نوعی واکنش شیمیایی و البته فیزیولوژی در سلول‌ها شده و به این ترتیب دیواره سلول چربی را فرو می‌ریزد. در ادامه تجزیه چربی‌های ناحیه تحت درمان شروع شده و چاقی موضعی برطرف می‌شود.

تزریق در مزودرم یا لایه میانی پوست نسبتاً بدون درد است، اگرچه برخی از بیماران با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی، همان میزان ناچیز از درد را نیز احساس نمی‌کنند. اما به طور کلی این یک روش کم تهاجمی محسوب می‌شود که کمترین عوارض ممکن را به دنبال خواهد داشت.

عوارض مزوتراپی لاغری چیست؟

حتما شما هم با روش هایی نظیر لیپوساکشن و دیگر روش های لاغری آشنا هستید و اطلاعاتی در رابطه با تهاجمی بودن این روش ها دارید. حال باید بدانید که مزوتراپی برای لاغری حتی از این روش ها نیز طرفداران بیشتری داشته و در دسته روش های غیر تهاجمی قرار دارد. این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و در مقابل تاثیر بسیار خوبی بر لاغری اندام های مورد نظر بدن خواهد گذاشت. البته در رابطه با ذکر عوارض جانبی این تکنیک باید ذکر کنیم که تمامی روش های جراحی و غیر جراحی برای زیبایی و حتی درمانی دارای عوارض جزئی و یا شدیدی هستند. در واقع هیچ تکنیکی وجود ندارد که یک عوارض کوچک با خود به همراه نداشته باشد. برخی از عوارض مزوتراپی برای لاغری عبارت است از:

 • درد و ورم
 • خارش و قرمزی
 • ایجاد زخم های سطحی
 • حساسیت و التهاب در نواحی تزریق

در مزوتراپی برای لاغری چه ترکیباتی به مزودرم تزریق می‌شود؟

ترکیباتی که قرار است به لایه میانی پوست تزریق شود، بسته به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی ترکیبی از داروها از قبیل آمینوفیلین و نووکائین و فسفاتیدیل کولین، مولتی ویتامین و سالین و همچنین عصاره‌های گیاهی و انواع ویتامین‌ها در این فرآیند وارد مزودرم می‌شود.

این مواد درست مانند یک شوینده چربی عمل می‌کنند. یعنی با شروع تزریق، دو لایه غشای چربی سفت و متورم می‌شود. سپس ترکیبات نام برده درست مانند یک شوینده قوی تجزیه چربی را آغاز می‌کند. به این ترتیب سلول‌های چربی به ذرات کوچک چربی با اندازه نانو (یکی میلیونیوم میلی‌متر) تبدیل می‌شود. در نهایت و با کامل شدن دوره درمان، چربی به طور کامل به دی اکسید کربن و آب تجزیه خواهد شد.

مدت زمان لاغری با مزوتراپی

عملکرد هر تزریق مزوتراپی ظرف سه هفته پس از درمان کاملاً مشهود است. بهتر است جلسات درمانی را با فاصله چهار تا شش هفته یکبار برنامه ریزی کنید. بدین ترتیب نتایج رضایت بخشی از جلسات به دست خواهید آورد.

مزوتراپی کدام چربی‌ها را ذوب می‌کند؟

اضافه وزن و چربی موجود در اندام‌های زیر توسط مزوتراپی از بین می‌رود:

 • چربی بالا و پایین شکم
 • سلولیت
 • غبغب
 • بازو
 • ران

مزایای لاغری با مزوتراپی

اگر اضافه وزن شما هنوز به چاقی مفرط تبدیل نشده است و یا اگر به چاقی موضعی و سلولیت دچار هستید و یا حتی اگر پس از انجام لیبو ساکشن چربی رسوب شده در اندام‌هایتان باقی مانده است، مزوتراپی را امتحان کنید.

استفاده از این تکنیک مزایایی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • نسبت به عمل‌های جراحی لاغری، هزینه بسیار کمتری دارد.
 • نوعی درمان سرپایی و بدون نیاز به برش، بخیه و پانسمان محسوب می‌شود.
 • نیاز به دوران نقاهت نداشته و می‌توان پس از خروج از جلسات درمانی زندگی روزانه را از سر گرفت.
 • عوارض جانبی خاصی نداشته و یک تکنیک ایمن به حساب می‌آید.
 • امکان به کار بردن همزمان آن همراه با دیگر تکنیک‌های زیبایی وجود دارد.
 • علاوه بر لاغری در جوانسازی پوست و بهبود کیفیت کلی آن تأثیرگذار است.

پزشکانی که از مزوتراپی برای جوانسازی و کاهش وزن مراجعه کنندگان خود استفاده کرده‌اند معتقدند که، این تکنیک بر روی ۹۵ درصد بیماران جواب می‌دهد و تنها ۵ درصد از مراجعه کنندگان به نتایج دلخواه خود دست پیدا نمی‌کنند.

برخی از پزشکان برای افزایش اثربخشی به شما پیشنهاد می‌دهند که همزمان از دیگر تکنیک‌های لاغری مانند لیزر اندولیفت نیز استفاده کنید.

چه افرادی برای مزوتراپی لاغری مناسب هستند؟

همانطور که متوجه شدید مزوتراپی برای لاغری مناسب برای اندام هایی نظیر ران و شکم و پهلو و … بکار می‌رود. اما جالب است بدانید که این روش برای افرادی که لاغر هستند اما در یک ناحیه دارای چربی های تجمع یافته هستند نیز کاربرد بسیار خوبی دارد. در ابتدا باید ذکر کنیم که قبل از انجام این روش باید انتظارات رویایی خود را کنار بگذارید و واقع بینانه با این تکنیک برخورد کنید. در حالت کلی هر شخصی که از این روش استفاده کند، نتیجه خوبی دریافت می‌کند. افرادی که دارای بیماری های زمینه ای شدید دیابت و یا خود ایمنی هستند، بهتر است از این روش استفاده نکنند.

همچنین توجه داشته باشید که اگر از دارو های رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، از قبل به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت لزوم مصرف این دارو را قطع کنید.

مزوتراپی برای لاغری شکم چه مزایایی دارد؟

چربی های ناحیه شکم از آزاردهنده ترین چربی هایی هستند که اغلب بانوان و آقایان درگیر آن بوده و سعی دارند که آن ها را از بین ببرند. افراد معمولا برای از بین بردن این نوع چربی ها انواع رژیم های لاغری را تست می‌کنند اما نتیجه های مورد انتظار را دریافت نمی‌کنند زیرا چربی های این ناحیه بسیار سخت و منسجم هستند. امروزه در بهترین مراکز زیبایی برای لاغری این ناحیه از روش مزوتراپی استفاده می‌کنند که به سرعت تمامی چربی ها را آب می‌کند و به مرور از بین می‌برد. همچنین توجه داشته باشید که لاغری با مزوتراپی این مزیت را دارد که تمامی نواحی مورد نظر که بر روی آن ها کار شده است، به طور یکنواخت از بین میروند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی لاغری

انجام هر تکنیک جوانسازی در واقع نیاز به برخی مراقبت ها دارد و باید بدانید که مراقبت های بعد از تکنیک نتایج بهتری در اختیار خواهد گذاشت. مراقبت هایی که لازم است تا شما بدانید:

 • ناحیه درمان و تزریق شده را ماساژ ندهید.
 • از انجام فعالیت های سنگین تا دو روز بعد از انجام تکنیک بپرهیزید.
 • بعد از تزریق و انجام مزوتراپی به مدت 48 ساعت در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • نوشیدنی های الکلی و موارد دخانیاتی سبب می‌شود تا جای زخم ها دیرتر خوب شود و التهاباتی در نواحی تزریق به وجود آید.

هزینه مزوتراپی لاغری در شمال تهران

مزوتراپی لاغری دارای هزینه های بالا مانند جراحی های لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی نیست و در واقع این یکی از مواردی است که طرفداران را بیشتر به سمت این روش جذب کرده است. به طور کلی روش های غیر تهاجمی نسبت به سایر روش ها دارای هزین ههای پایین تری هستند اما معمولا نمی‌توان برای انجام این نوع تکنیک ها هزینه ثابتی را در نظر گرفت و بیان کرد. قابل ذکر است که میزان چربی در هر فرد متفاوت بوده و تعداد جلسات برای هر شخص متفاوت است. از این رو هر شخص برای اطلاع از هززینه ها باید بهصورت حضوری به مرکز زیبایی در شمال تهران مراجعه کند تا از میزان هزینه نسبت به شرایط خود مطلع گردد.

نتایج مزوتراپی لاغری چگونه است و چه زمانی ظاهر می‌شود؟

در ابتدا باید ذکر کنیم که مزوتراپی لاغری برای حدود کمتر از 5 درصد از افراد هیچ تاثیر چشمگیری نخواهد داشت. نتیجه مزوتراپی لاغری برای از بین بردن چربی و سلولیت های زیر پوست تقریبا دائمی بوده و افرادی که سعی در کنترل وزن خود دارند این نتایج را بیشتر مشاهده می‌کنند. البته قابل ذکر است که نتایج این تکنیک ها از همان ابتدا مشخص نیست وباید حدود 3 الی 4 جلسه بگذرد تا تغییرات در اندام افراد مشخص شود. اگر به دنبال نتیجه ای ماندگار از این روش هستید، حتما تعداد جلسات تجویز شده برای شما را تا انتها انجام دهید. تعداد تزریق ها ممکن است در هر جلسه متفاوت باشد یعنی شاید در یک جلسه 50 بار تزریق انجام گیرد و در جلسه دیگر 80 بار. این تعداد به طور قطع یکسان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط