لیزر موی زائد بانوان

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر برای رفع موی زائد

لیزر موهای زائد یکی از آسان‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین روش های از بین بردن موهای زائد است. این روش موثر سبب شده تا خانم‌ها و آقایان برای همیشه از موهای زائد نواحی مختلف بدن، رهایی یابند. حال آیا شما می‌دانید که حذف دائمی موهای زائد، به رنگ پوست و ضخامت مو بستگی دارد؟ یا برای اینکه تاثیر خوب، با ماندگاری همیشگی دریافت کنید، باید از چه دستگاه لیزری استفاده نمایید؟ در این مقاله به تمامی این جزئیات به همراه ویدئوهای کاربردی پرداخته و در ارتباط با نحوه انجام تکنیک‌های مختلف رفع موهای زائد بدن، مطالب جامعی را گردآوری کرده ایم.

موارد توضیحات
موارد استفاده از تکنیک از بین بردن موهای زائد کل بدن
مزایای تکنیک
· حذف موهای زائد
·  رفع منافذ پوست
·  ماندگاری تقریبا دائمی
·  بدون درد و دوران نقاهت
·  از بین رفتن موهای زیر پوستی
عوارض احتمالی تکنیک · احتمال احساس درد خفیف
· احساس سوزش در پوست های روشن
سن مناسب برای انجام لیزر 17 سال به بالا
نیاز به بی حسی دارد؟ استفاده از بی حسی این مورد دلخواه می‌باشد.
مدت زمان انجام تکنیک از 5 الی 20 دقیقه
احتمال درصد موفقیت زیاد و تقریبا دائمی
مدت دوران نقاهت دوران نقاهت ندارد.

دسترسی آسان به بخش‌های مهم مقاله

با انتخاب هر یک از تصاویر زیر، به بخش‌های مربوطه هدایت می‌شوید.

نکات ضروری قبل از لیزر

آشنایی با ساختار مو

برای اینکه بتوانید نوع موهای زائد خود را تشخیص دهید و بهترین دستگاه لیزر را برای از بین بردن آن‌ها انتخاب نمایید، بهتر است ابتدا با ساختار مو آشنایی پیدا کنید. برای اینکه هر بخش از ساختمان مو را بشناسید، نواحی علامت گذاری شده در تصویر زیر را مشاهده کنید.

ساختار مو

کوتیکول مو

بخش قشری مو

پوست سر

ریشه مو

اپیدرم پوست

ساقه مو

غده چربی

بخش مغز مو

لیزر برای رفع موهای زائد

معرفی بهترین لیزر برای رفع موهای زائد، نسخه ای ثابت برای همه خانم‌ها یا آقایان نیست و شاید برای بسیاری از افراد آنطور که باید، تاثیرگذار نباشد. هر شخصی با توجه به رنگ پوست و ضخامت موها، لازم است از یک لیزر متفاوت استفاده کند تا نتیجه بهتری اخذ نماید. در ادامه مقاله به چند مورد از بهترین دستگاه‌های لیزر اشاره خواهیم داشت. لیزر موهای زائد می تواند راه نجات شما از شیو، وکس، ژیلت و تیغ باشد. این تکنیک به حدی محبوب و متداول است، که در خیلی از نقاط دنیا در صدر فهرست اقدامات زیبایی قرار دارد. همانطور که می دانید لیزر موهای زائد با یک اشعه پرقدرت و متراکم بوسیله دستگاه لیزر به فولیکول مو تابانده می‌شود و این اشعه به طور مستقیم توسط رنگدانه فولیکول‌ها جذب شده و موها را از بین می‌برد.

چنانچه فرصت مطالعه مقاله تا انتهای آن را ندارید، پادکست خلاصه زیر را گوش کنید تا نکات مهم را دریابید.

کاربردهای لیزر چیست؟

لیزر موی زائد برای هر ناحیه از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد اما امروزه کاربرد این تکنیک برای از بین بردن موهای زائد در نواحی بیکینی، ناحیه تناسلی و زیربغل و صورت بسیار متداول است. ناگفته نماند، امروزه لیزر موی زائد برای آقایان کاربرد زیادی داشته و برای مرتب کردن خط ریش و موهای پشت گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی افرادی که از این تکنیک استفاده می‌کنند، باید به یاد داشته باشند که برای اینکه نتیجه بسیار خوبی از این تکنیک دریافت شود، باید حتما این دوره زیبایی درمانی تکمیل گردد.

در طول سال‌های اخیر، انواع دستگاه‌های برای درمان عارضه‌های پوست، مو و ناخن مورد استفاده قرار گرفته‌است. این تکنیک روز به روز پیشرفت کرده و ابزار مجهزتری برای آن روی کار می‌آید. گروه پزشکی ترمه با برخورداری از دستگاه‌های مجهز لیزر و تکنسین‌های متخصص و باتجربه، انواع فرآیندهای زیبایی از طریق لیزر را برای متقاضیان انجام می‌دهند. خدمات مجموعه ترمه شما را از لحظه تصمیم‌گیری برای انجام عمل زیبایی موردنظرتان تا هر زمان که به کمک نیاز داشته‌باشید، همراهی می‌کند.

مزایای لیزر موهای زائد

 • ماندگاری نتایج: نتیجه جلسات لیزر برای اکثر افراد کاندید این روش، قطعی است. در واقع خیلی از مراجعه‌کننده‌گان تنها پس از سه تا هفت جلسه استفاده از لیزر، دیگر آثاری از موهای زائد بر روی ناحیه لیزر شده، مشاهده نمی‌کنند.
 • سرعت انجام فرآیند: دستگاه لیزر در کسری از ثانیه، سطح زیادی از پوستتان را برای از بین بردن هرگونه موی زائد شامل می‌شود. علاوه بر آن لیزر با یک حرکت کوچک تعداد و حجم قابل‌ توجهی از موهای ناحیه مورد نظر را از بین می‌برد.
 • بی‌خطر بودن: این تکنیک بدون اینکه کوچکترین آسیبی به پوست شما وارد کند، موهای ضخیم و تیره نواحی مختلف بدن را از بین می‌برد.
 • کیفیت: پوستی که توسط لیزر، از وجود موهای نامطلوب و خشن پاک شده‌ باشد، بسیار نرم و لطیف خواهد شد و این نتیجه توسط هیچ تکنیک دیگری حاصل نمی‌شود.
آپارات گروه زیبایی ترمه

آمادگی‌های قبل از جلسات لیزر موهای زائد

‌این تکنیک با دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد فرق دارد. استفاده از لیزر درست مانند اقدامات پزشکی نیاز به تخصص و مهارت دارد. به همین جهت بهتر است، در مورد مرکز لیزر موهای زائد که قرار است از خدماتش استفاده کنید، خوب تحقیق کرده و نسبت به اعتبار آن مطمئن شوید. همچنین در مورد مهارت تکنسین یا پزشکی که مسئول لیزر است، تحقیق کنید.
دقت کنید که شش هفته قبل از شرکت در جلسه لیزر، به هیچ عنوان موهای زائد خود را بوسیله وکس یا الکترولیز از بین نبرید. همچنین از پنج هفته قبل از جلسه، در معرض مستقیم اشعه خورشید قرار نگیرید و همچنین به انجام سولار نپردازید. این کار سبب بروز عوارضی مثل سوختگی و یا ایجاد لک پس از انجام لیزر می‌شود.

معرفی انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد

جدیدترین و البته پرطرفدارترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد عبارتند از:


لیزر الکساندریت کندلا

الکساندریت کندلا با دو طول موج ۷۵۵ و ۱۰۶۴ نانو متر، بهترین دستگاه‌ لیزر برای رفع موهای زائد می‌باشد. این دستگاه دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است. این دستگاه لیزر برای افرادی که دارای پوست روشن هستند، بسیار مناسب و کاربردی بوده زیرا هیچگونه سوختگی در پوست حساس این افراد به وجود نمی‌آورد.


لیزر دایود

این دستگاه دارای طول موج بیشتر و در نتیجه درجه نفوذ عمیق‌تر نسبت به دستگاه الکساندریت می‌باشد. دستگاه لیزر دایود دارای سیستمی است که اثرگذاری آن را بر روی انواع پوست وسعت بخشیده است. اگر لیزر دایود را با الکساندرایت مقایسه کنیم، خواهیم دریافت که طول موج آن با الکساندرایت متفاوت است.


لیزر ان‌دی‌یاگ

این دستگاه لیزر ویژه رفع موهای زائد پوست‌های خیلی تیره می‌باشد. YAG لیزری است که برای پوست‌های تیره و موهای ضخیم مناسب است. طول موج این لیزر در عمق زیادی از پوست نفوذ می کند و به همین خاطر ممکن است فرد مراجعه‌کننده، کمی درد را حین لیزر احساس کند. این دستگاه برای پوست‌های برنزه نیز کارایی خوبی دارد.


لیزر ipl

این دستگاه با استفاده از نور شدید پالسی، موها را از بین می‌برد. ارزان و در دسترس بودن از ویژگی‌های این دستگاه می‌باشد. این نوع دستگاه لیزری در ماهیت با استفاده از فلش لامپ‌های زنون،موهای زائد را از بین می‌برد که البته تاثیر آن بر روی پوست‌ها، متفاوت می‌باشد.


لیزر موی زائد برای کدام نقاط بدن استفاده می‌شود؟

موهای زائد در تمامی نقاط بدن اگر دارای زبری باشند نیز با تکمیل دوره لیزر از بین می‌روند. اما طبق آمار برخی نواحی رواج بیشتری دارد. اغلب افراد لیزر موهای صورت، ساق و ران پا، چانه، پشت، ناحیه پشت لب، بازو و ساق دست و ناحیه تناسلی را مورد استفاده قرار می‌دهند. انتخاب نواحی برای استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد به خود هر شخص بستگی دارد و این موضوع اجبار نیست که برای تمامی نواحی از این تکنیک بهره ببرد. بسیاری از افراد تنها برای صورت یا فقط برای نواحی تناسلی از لیزر استفاده می‌کنند.

نواحی لیزر موی زائد بانوان

 • خط ناف
 • زیر بغل
 • شکم و کمر
 • چانه و گردن
 • نواحی نوک پستان
 • بازو و دست‌ها
 • بیکینی و باسن
 • خط کشاله ران و پاها

نواحی لیزر موی زائد آقایان

 • بیکینی
 • زیر بغل
 • روی گوش
 • پشت گردن
 • کمر و شکم
 • دست و پا
 • بالای قفسه سینه
 • گونه‌ها یا نواحی اطراف ریش

لیزر موی زائد برای چه افرادی مناسب نیست؟

قطعا این روش برای برخی افراد مناسب نیست که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم. افرادی که مبتلا به جوش، تبخال، اگزما، عفونت و هر نوع بیماری پوستی نظیر پستوزیاریس و … هستند، نباید از لیزر استفاده کنند. طول موج این دستگاه برای اشخالصی که به نور حساسیت دارند، مناسب نمی‌باشد. نزدیک به فصل گرما و تابستان بسیاری از اشخاص، برای برنزه کردن پوست خود از آفتاب یا سولاریوم استفاده می‌کنند، در این زمان نباید با فاصله زمانی کوتاه لیزر موی زائد انجام شود زیرا پوست تا حدودی از قبل آزرده بوده و ممکن است دچار سوختگی شود. خانم‌های باردار کاندید مناسبی برای انجام لیزر نمی‌باشند و باید تا پایان روند بارداری صبور باشند، حتی در مواردی برخی پزشکان توصیه دارند که تا پایان دوران شیردهی صبور باشند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره رایگان گروه زیبایی ترمه در رابطه با لیزر موی زائد، فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
دلیل مشاوره
شماره تلفن
فرم شما با موفقیت ارسال شد. ✔
متاسفانه فرم شما با موفقیت ارسال نشد. لطفا مجدد تلاش نمایید. 🚩

روند جلسات لیزر موی زائد

اولین اقدامی که در جلسه لیزر انجام می‌شود، کوتاه کردن موهای ناحیه مورد نظر تا چند میلی‌متر از سطح پوست است. سپس از نوعی ژل بی‌حسی موضعی به منظور کاهش سوزش پالس‌های لیزر استفاده می‌شود. این ژل معمولاً بیست تا سی دقیقه قبل از شروع کار استعمال شده تا در زمان درست منطقه مورد نظر را بی‌حس کند. البته بعضی از بی‌حس‌کننده‌ها به زمانی بیشتری برای اثربخشی نیاز داشته و باید شصت دقیقه قبل از شروع کار استعمال شود.

در ویدئو رو‌به‌رو روند استفاده از لیزر دایود برای رفع موهای زائد دست در گروه زیبایی ترمه را مشاهده کنید.

این فرآیند در یک اتاق ویژه که به جزء تکنسین و کاندید انجام لیزر، کسی دیگری به آن وارد یا از آن خارج نمی‌شود، انجام می‌گیرد. در طول انجام کار عینک‌های ویژه‌ای که از چشم‌ها و ناحیه اطراف آن در مقابل اشعه لیزر محافظت می‌کند، توسط هر شخصی که در اتاق است، استفاده می‌شود. رنگ و ضخامت موها، رنگ پوست و همچنین ناحیه‌ای که قرار است لیزر شود، مشخص می‌کند که چه نوع دستگاه و تنظیماتی برای شما به کار گرفته می‌شود. جلسه لیزر بسته به ناحیه تحت درمان از چند دقیقه تا چند ساعت طول می‌کشد. برای مثال لیزر ناحیه پشت یک ساعت زمان می‌خواهد و لیزر ناحیه پشت لب‌ها تنها به چند دقیقه کوتاه نیاز دارد.

ویدئوی رو‌به‌رو، جهت اطلاع شما عزیزان از روند انجام لیزر تهیه شده است.

همانطور که می‌دانید لیزر پروتوی نوری است که بر نواحی مورد نظر به طور متمرکز ساطع می‌گردد و انرژی آن توسط اپراتور دستگاه قابل کنترل است. انرژی حاصل شده از طول موج نور تا چند میلی متر به درون پوست اثر گذاشته و در نهایت تاثیر خود را بر ریشه موهای زائد و همچنین ملانین رنگدانه‌های مو خواهد گذاشت.

جلسه اول لیزر

ممکن است جلسه اول لیزر، یک جلسه مشاوره باشد. در این جلسه شما در مورد انتظاراتی که از لیزر دارید صحبت خواهید کرد و پزشکتان شناخت دقیقی از نوع و رنگ پوست شما به دست می‌آورد. این ملاقات همچنین نقش یک جلسه توجیهی در زمینه هماهنگ کردن سطح انتظارات شما با واقعیت عملکرد دستگاه‌های لیزر را بازی می‌کند.

پاهای بدون موی زائد

در این بخش ویس رضایت‌مندی یک خانم و آقا برای خدمات لیزر موی زائد در گروه زیبایی ترمه بشنوید.

رضایت‌مندی مراجعه کننده آقا از لیزر نواحی گونه و گردن:

رضایت‌مندی مراجعه کننده خانم از لیزر کل بدن:

لیزر موهای زائد برای آقایان

امروزه تکنیک رفع موهای زائد با لیزر میان آقایان نیز به اندازه خانم‌ها رواج دارد. موهای زائد بدن و صورت آقایان دارای ضخامت زیاد و همچنین تراکم بالا می‌باشد. بسیاری از آقایان در مراجعه به مرکز زیبایی ترمه نظر خود را در رابطه با  لیزر موی زائد اینگونه بیان می‌کنند که علاقمند هستند، موی ناحیه مورد نظر از بدنشان به طور کلی برای همیشه حذف شود اما برخی دیگر علاقمند هستند که موهایشان به طور کلی حذف نشود و فقط تا حدودی کاهش تراکم انجام شود. در واقع آقایان باید بدانند که لیزر سبب صاف شدن پوست آن‌ها نمی‌شود. اغلب ورزشکاران مرد از این روش استفاده می‌کنند و از روش‌هایی نظیر ژیلت این موهای زائد رهایی یافتند.

هنگامی که آقایان ریش خود را اصلاح می‌کنند، گاها با جوش‌های زیر پوستی مواجه می‌شوند که در درونشان موهای ریزی می‌باشد. این مشکل را سودوفولیکولیت می‌نامند که با استفاده از لیزر می‌توان، تمامی آن‌ها را بهبود بخشید. این جوش‌های ریز معمولا طی دو جلسه لیزر از بین خواهند رفت اما در نظر داشته باشید که برای از بین بردن موهای زائد ناحیه مورد نظر از پوست آقایان، باید دوره لیزر درمانی تکمیل شود و اگر اینگونه پیش نرود، حتما رویش موها مجددا مانند گذشته خواهد شد.

خطرات لیزر موهای زائد آقایان

ناحیه تناسلی آقایان دارای پوست بسیار نازک و حساسی می‌باشد که اگر دچار سوختگی شود، فرد را به مشکلات زیادی نظیر آسیب جنسی می‌کند. عوارضی چون جوش‌های زیر پوستی بعد از لیزر، سوزش یا خارش نیز برای آقایان وجود داشته که اگر مرکز معتبر را برای انجام این تکنیک برگزینید، مشکلی به وجود نخواهد آمد. اپراتور‌های دستگاه لیزر موهای زائد گروه زیبایی ترمه، دارای تبحر و تجربه چندین ساله هستند و تاکنون مراجعه‌کننده ناراضی از این باب نداشتند.

اقدامات ضروری بعد از جلسات

قبل یا بعد از جلسه، از پزشک یا تکنسینی که کار لیزر را برای شما انجام داده بخواهید، دستور‌العمل‌های لازم جهت مراقبت از پوستتان را در اختیارتان بگذارد. سعی کنید تا جایی که امکان دارد، از دستور‌العمل‌ها پیروی کنید. خوشبختانه این تکنیک نیاز به گذراندن دوران نقاهت نداشته و شما می‌توانید بلافاصله پس از خارج شدن از مرکز درمانی، امور روزانه خود را در پی بگیرید. همچنین نکات زیر را مو به مو انجام دهید:

 • تا حد ممکن از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به خصوص به طور مستقیم جلوگیری کنید. این مورد را حداقل تا شش هفته بعد از جلسه رعایت کنید.
 • به هیچ عنوان از دستگاه‌های برنزه کننده، برای منطقه مورد نظر استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه صورت و بدن 

اقدامات زیر در کاهش عوارض و بهبود نتایج بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، به شما کمک می‌کند:

 • تا دو هفته در معرض نور خورشید و دمای خیلی بالا قرار نگیرید.
 • از کمپرس یخ برای خنک کردن ناحیه مورد نظر و کاهش التهابات آن استفاده کنید.
 •  سعی کنید ناحیه تحت درمان را لمس نکنید، تا از هر گونه عفونت و التهاب پیشگیری کرده باشید.
 •  به هیچ عنوان از روش‌هایی مانند اپیلاسیون، موم و وکس برای اصلاح موهای خود استفاده نکنید.

عوارض رفع موهای زائد با لیزر

لیزر موهای زائد در بیشتر افراد عوارض خاصی ندارد و سالم و بی‌خطر است. تحریک و قرمز شدن پوست یکی از عوارض طبیعی لیزر است که در مدت کوتاهی از بین می رود. اگر این عارضه طولانی شد، ممکن است تکنسین شما از تخصص کافی برخوردار نبوده است. پوسته پوسته شدن، عارضه دیگری است که ممکن است افراد را درگیر کند که این مورد طبیعی و جزئی است. لازم است برای آن که درمانی خوب بدون عارضه یا با عارضه کم را تجربه کنید، در انتخاب مرکز درمانیتان دقت بورزید. بیمارانی که از این تکنیک برای رفع موهای زائد خود استفاده کرده‌اند، تجربه تماس لیزر با پوست خود را به کشیده شدن نواری لاستیکی تشبیه کرده‌اند. بنابراین تقریباً هیچگونه دردی حین جلسات احساس نمی‌شود. عوارض استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، بسته به مهارت تکنسین یا پزشک مربوطه خفیف یا شدید است. اما به طور معمول یک تا سه روز بعد از جلسه حدی از قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر رخ می‌دهد. این عوارض درست شبیه به اثرات آفتاب سوختگی خفیف به نظر می‌رسد. استفاده از کمپرس خنک می‌تواند به کاهش این التهابات کمک کند. افرادی که لابیاپلاستی انجام داده‌اند و کاندید لیزر موی زائد هستند، با هیچ عوارضی در این رابطه مواجه نمی‌شوند.

از دیگر اثرات جانبی که البته در موارد نادر و در صورت مراجعه به مراکز لیزر نامعتبر اتفاق می‌افتد، عبارتند از:

خطرات لیزر بیکینی چیست؟

همانطور که می‌دانید تمامی روش‌های زیبایی و حتی درمانی دارای عوارضی هستند اما خوشبختانه روش لیزر موهای زائد جزو روش‌هایی است که عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد. خطر لیزر موهای زائد بیکینی اینگونه است که در بعضی افراد با مقداری جوش همراه می‌شود که چندین روز بعد از لیزر بهبود می‌یابند. توصیه می‌شود برای لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی حتما به بهترین مرکز زیبایی مراجعه کنید تا عوارضی مانند سوختگی پوست را تجربه نکنید. تمامی افرادی که از لیزر استفاده می‌کنند، باید بدانند که بعد از انجام این تکنیک تا سه هفته به سولاریوم مراجعه نداشته باشید تا عارضه‌های ناخوشایند برایتان به وجود نیاید.

تاثیر لیزر برای از بین رفتن موهای زائد

هدف از لیزر موهای زائد از بین بردن فولیکول مو است. گاهی اوقات در جلسات لیزر، فولیکول مو تنها آسیب می بیند و می تواند دوباره رشد داشته باشد. در صورتی که دستگاه متناسب با شرایط جسمی فرد انتخاب شود، اپراتوری حرفه‌ای درمان را انجام دهد و تعداد جلسات به طور منظم و متناسب با نیاز هر فرد باشند، لیزر موهای زائد نتیجه مطلوبی را خواهد داشت. اغلب افراد با پوست های تیره در لیزر، نتیجه بهتری دریافت خواهند کرد. در بیشتر مواقع بلافاصله پس از درمان، نتایج قابل مشاهده است. البته این موضوع در هر شخصی متفاوت می‌باشد. رنگ و ضخامت مو، ناحیه تحت درمان، نوع دستگاه لیزر و حتی رنگ پوست در زمان نتیجه‌دهی مؤثر است اما به طور کلی بعد از اولین جلسه می‌توان انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی موها را داشت. برای بیشتر افراد، نتایج جلسات تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها ماندگار است و برای بعضی دیگر چنین نیست.

5
موی زائد خانم

آیا من کاندید خوبی برای لیزر موی زائد هستم؟

1 / 6

رنگ پوست شما چگونه است؟

2 / 6

موهای زائد بدن شما از چه نوعی می‌باشد؟

3 / 6

موهای زائد شما بیشتر در کدام نواحی رویش دارند؟

4 / 6

برای رفع موهای زائد قبلا هم جلسات لیزر را در مرکز دیگری گذرانده اید؟

5 / 6

دارای منافذ بر نواحی رشد مو هستید؟

6 / 6

گونه هایتان جوش های ریز با موی زیر پوستی دارد؟

برای دیدن نتیجه آزمون موارد ضروری را پر کنید.

چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد؟

لازم است 24 ساعت قبل از لیزر یا حتی در صورت امکان، همان روز با استفاده از یک تکنیک سطحی مانند تیغ یا ژیلت موهای ناحیه تحت درمان را از بین ببرید. نواحی که دارای حتی ذره‌ای از موی زائد باشند، به خوبی از بین نمی‌روند و حتی در این نواحی هنگام لیزر، درد بیشتری احساس می‌گردد.

تعداد جلسات برای رفع موهای زائد

به طور معمول بین شش الی هشت جلسه لیزر، برای شما در نظر گرفته می‌شود. البته لازم است که بعد از اتمام این جلسات، به طور سالانه یا شش ماه یکبار تکنیک لیزر تکرار شود. ناگفته نماند تعداد جلسات به شرایط ضخامت ریشه موهای زائد نیز بستگی دارد و در همه افراد یکسان نیست. به طور معمول 6 الی 8 جلسه برای رفع دائم موهای زائد از طریق لیزر لازم است. جلسات باید هر چهل و پنج روز یکبار انجام شود و برای اینکه نتایج ماندگار شوند، بهتر است هر شش ماه تا سالی یکبار بسته به شرایط فیزیولوژیک هر شخص فرایند لیزر موهای زائد تکرار شود.

حال یکی دیگر از مواردی که در مشخص شدن تعداد جلسات برای از بین رفتن موهای زائد تاثیرگذار است، این است که برای چه ناحیه ای از این روش استفاده می‌کنید. به عنوان مثال باید بدانید که تعداد جلسات لیزر برای از بین رفتن کامل موهای زائد زیر بغل با ناحیه دست و پا متفاوت می‌باشد.

ليزر موی زائد صورت براي خانم‌های دارای تنبلی تخمدان

برای تمامی افرادی که به تنبلی تخمدان دچار هستند، بهترین راه برای رفع این موها، استفاده از لیزر است و می تواند تمامی موهای زائد به وجود آمده در ناحیه صورت را از بین ببرد. استفاده از لیزر باعث می شود رفع موهای زائد بدون درد و عوارض ناشی از آن از بین بروند. همچنین با استفاده از لیزر سرعت از بین رفتن موهای زائد بیشتر خواهد بود. اما توصیه می شود برای این کار حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا پروسه لیزر به بهترین شکل انجام شود. با بهره‌بری از لیزر می توان 80 درصد موهای زائد را از بین ببرد و نسبت به سایر روش‌ها می تواند گزینه مناسب‌تری برای این افراد باشد.

مرحله یک لیزر موی زائد
مرحله دوم لیزر موی زائد
مرحله سوم لیزر موی زائد

آیا لیزر موهای سفید امکان پذیر است؟

متاسفانه دستگاه‌های لیزر تاثیر خوبی بر مو‌های زائد با رنگ سفید نداشته و هرچه موها تیره رنگ‌تر باشند، نتایج بهتری دریافت می‌شود. در واقع موهای زائد باید حاوی رنگدانه‌های ملانین باشند تا لیزر بهتر روی آن‌ها جواب دهد. لیزر موی کرکی با برخی دستگاه‌های پیشرفته امکان پذیر است.

لیزر الکساندریت کندلا چه مزایایی نسبت به دیگر دستگاه‌های لیزر دارد؟

دستگاه الکساندریت از معروف ترین دستگاه‌های لیزر موی زائد بشمار می‌رود که به دلیل قابلیت تنظیم بر اساس رنگ پوست بدن و سیستم خنک‌کنندگی، اثربخشی بهتری برای حذف موهای زائد خانم‌ها و آقایان دارد.

برخی از مزایای قابل توجه الکساندریت:

سرعت بالا

به لطف این دستگاه، فرآیند رفع موهای زائد در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

اثرگذاری بر روی انواع گونه‌های پوستی

ویژگی قابل توجه این دستگاه، عملکرد فوق‌العاده آن در رفع موهای ناخواسته انواع پوست‌های روشن و تیره است.

قابلیت دیستنس گیج

وجود سری قابل تعویض در دستگاه الکساندریت، نقش مهمی در رعایت بهداشت و سلامت مراجعه‌کنندگان ایفا کرده است.

انتخاب بهترین مرکز لیزر موهای زائد

رضایت مراجعه‌کنندگان در گرو چند عامل متفاوت است. نخست، میزان دانش و تجربه پرسنل کلینیک در انجام درمان‌های لیزری، در مرحله بعد تجهیزات مورد استفاده در کلینیک از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یک کلینیک لیزر پیشرفته باید مجموعه‌ای کامل و متشکل از دستگاه‌های لیزر متفاوت را در اختیار داشته باشد. به این ترتیب می تواند پاسخگوی نیاز افراد با پوست‌ها و موهای متفاوت باشد. در کنار یک کادر متخصص و مجرب و با بهره‌مندی از آخرین دستگاه‌های لیزر در دنیا دستیابی به نتیجه دلخواه دور از تصور نخواهد بود. گروه زیبایی ترمه با بهترین روش لیزر مو‌های زائد به ارائه خدمات برای شما عزیزان می‌پردازد.

در ویدئو رو به رو، اتاق vip لیزر موی زائد در مرکز زیبایی ترمه را ببینید و از امکانات این مرکز لذت ببرید.

هزینه لیزر موهای زائد سال 1401

عوامل مختلفی در هزینه لیزر موهای زائد دخیل هستند. نوع دستگاه لیزر و تکنولوژی به کار رفته در آن، جنسیت بیمار، ناحیه‌ای که نیاز به لیزر دارد، تخصص کادر و تکنسین درمانی و شرایط محل درمان همگی بر قیمت لیزر موهای زائد اثر خواهند داشت. البته به یاد داشته باشید که نباید از قیمت پایین مرکزی خوشحال شوید و یا فکر کنید قیمت بالاتر برابر با خدمات بهتر است. در نظر داشته باشید میزان قیمت لیزر موی زائد برای هر ناحیه از بدن متفاوت بوده که این مورد به وسعت آن قسمت بستگی دارد. به عنوان مثال؛ هزینه لیزر موی زائد ناحیه بیکینی با کشاله ران متفاوت می‌باشد و حالت مقرون به صرفه برای کاندید لیزر، استفاده از خدمات لیزر کل بدن می‌باشد.

15 پاسخ

 1. برای لیزر چندروز باید از تایمی که میریم سولار بگذره؟

 2. سلام. مرسی از مقاله مفیدتون. به عنوان سوال اخر، شما برای لیزر موهای زائد کدوم روش رو پیشنهاد می کنید؟ کدوم روش کمتر عوارض کمتری داره؟ چون من پوستم حساسه

 3. مرسی بابت توضیحات گیراتون. ی سوال! چند دوره و یا چند هفته برای از بین بردن لیزر موهای زائد لازمه؟

 4. لیزر الکساندریت بیشتر از 8 جلسه لازم داره؟

  1. سلام دوست عزیز بستگی به رنگ پوست، ضخامت مو و نوع مو داره. معمولا با این دستگاه بین 8 الی 9 جلسه نتیجه گیری حاصل میشه

 5. یه سوالی که دارم اینه که دایود بهتره یا الکساندریت؟ پوست بدن من تیره هستش چون سولار رفتم قبلن

  1. هر کدوم به نوبه ای ویژگی های خودشون رو دارن که در متن مقاله ذکر شده. برای پوست های تیره لیزر دایود کاربرد خیلی خوبی داره

 6. توی مرکزتون برای آقایون هم لیزر انجام میدید؟ من برای پشت گردن و زیر بغل میخوام جای خوب

  1. بله برای آقایون هم لیزر موی زائد انجام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
بدن پر مو