تیرگی قوزک پا

راهنمای رفع تیرگی قوزک پا در کوتاه‌ترین زمان

زیبایی نواحی که در ظاهر بسیار نمایان می‌شوند برای تمامی افراد بسیار مهم و دارای اهمیت بشمار می‌رود. سیاهی قوزک پا و حتی گاهی سر زانوها و یا آرنج ها از مواردی است که برای آقایان و خانم ها ناخوشایند بوده و اغلب این افراد در صدد جستجوی روشی هستند که در کوتاه ترین زمان ممکن این موارد را رفع کنند. در ادامه به بهترین روش درمان سیاهی قوزک پا (وایتنینگ قوزک پا) اشاره خواهیم داشت که افراد با استفاده از آن در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه خوبی دریافت کردند.

علت تیرگی قوزک پا

تیرگی و سیاهی قوزک پا در بسیاری از خانم ها و آقایان شایع بوده و این مسئله ارتباطی با سن فرد ندارد و ممکن است در هر بازه زمانی نیز نمایان شود. گاهی میزان تاثیر ناخوشایند این مشکل بسیار زیاد بوده، چنان که فرد دچار کاهش اعتماد به نفس شود. رفع سیاهی قوزک پا نشانه ای از یک بیماری نیست و فقط نیاز به ترمیم شدن پوست ضخیم این ناحیه دارد. ناگفته نماند که سیاهی و ضخامت پوست قوزک پا می‌تواند عامل ارثی و ژنتیکی داشته باشد.

وایتنینگ

روش های درمانی تیرگی قوزک پا

گاهی پوست در ناحیه قوزک پا چنان دچار ضخامت شده که به پینه تبدیل می‌شود و بسیاری از افراد برای درمان این مورد از روش های خانگی استفاده می‌کنند. برای برطرف سازی تیرگی قوزک پا در گذشته از روش های سنتی استفاده می‌کردند اما امروزه از روش وایتنینگ قوزک با لیزر استفاده می‌کنند که در مدت زمانی کوتاه درمانی موثر ایجاد می‌شود. مهمترین موردی که در روند درمان مهم است، این است که از روش هایی استفاده شود که اثر ماندگاری از خود به جای بگذارند.

انواع روش های موثر برای رفع تیرگی قوزک پا

برای سفید کردن سیاهی قوزک پا روش های گوناگونی وجود دارد که در ادامه توضیح کوتاهی درباره هر یک ارائه می‌کنیم.

درمان تیرگی قوزک پا با لیزر

لیزر برای از بین بردن سیاهی قوزک پا یکی از بهترین روش های کاربردی می‌باشد. رفع سلول های شاخی پوست و پوست های مرده قوزک پا یا نواحی آرنج و زانو با استفاده از لیزر به تعداد جلسات کمی نیاز دارد اما هزینه زیادی را شامل نمی‌شود. یکی از مهمترین مزایای لیزر این است که دوران نقاهت آنچنانی ندارد و همچنین به بستری نیازی وجود ندارد. گرمایی که از لیزر ایجاد می‌شود، لایه های مرده پوست را حذف و تیرگی های قوزک پا را بهبود می‌بخشد. درمان تیرگی قوزک پا با لیزر اینگونه است که رنگدانه های تیره پوست را تخریب و روند لایه برداری از این ناحیه را انجام می‌دهد.

درمان تیرگی قوزک پا با لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال به دو طریق لایه برداری انجام می‌دهد و تیرگی های سطح قوزک را از بین می‌برد. این دستگاه لیزر با استفاده از دی اکسید کربن تاثیر فوق العاده ای در رفع تیرگی پوست داشته و روند مثبتی را برای فرد رقم می‌زند. لیزر فرکشنال دارای طرفداران بسیار زیادی میان خانم ها و آقایان می‌باشد.

درمان تیرگی قوزک پا با میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن برای رفع سیاهی قوزک پا بسیار موثر بوده که بیشتر تاثیر لایه برداری به همراه دارد. میکرودرم آبریژن در دسته روش های شناخته شده و پرطرفدار برای جوانسازی پوست می‌باشد. این روش بعد از به پایان رسیدن ممکن است کمی قرمزی در ناحیه قوزک پا ایجاد کند که سریعا از بین رفته و بهبود می‌یابد.

سایر راهکار های رفع تیرگی قوزک پا

روش های دیگری که برای رفع تیرگی قوزک پا و از بین بردن سیاهی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد در حقیقت تکنیک های خانگی و سنتی است که کماکان مشخص نیست که چه نتیجه ای از آن ها حاصل می‌شود و اگر روند مثبت باشد، چه مدت ماندگار است.

برای وایتنینگ قوزک پا چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات برای رفع سیاهی قوزک پا با پیشرفته ترین روش ها نیز به میزان تیرگی این ناحیه بستگی دارد. گاهی فرد به موقع بدون اتلاف وقت برای رفع این مورد مراجعه می‌کند و حتی ممکن است در یک جلسه نتیجه ای کارآمد مشاهده کند. بیشتر افراد برای رفع کامل سیاهی قوزک پا به حدودا سه جلسه نیازمند هستند. باز هم تاکید می‌کنیم که تعداد جلسات وایتنینگ قوزک پا به حد و اندازه آن بستگی دارد.

ماندگاری وایتنینگ قوزک پا چقدر است؟

این روش دارای ماندگاری بسیار بالایی می‌باشد، خصوصا زمانی که فرد بعد از انجام وایتنینگ قوزک پا مراقب است تا این ناحیه دچار ساییدگی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط