بهترین روش از بین بردن و حذف موهای زائد

بهترین روش از بین بردن و حذف موهای زائد صورت و بدن کدام است؟

شاید قصد نداشته باشید در ساحل حمام آفتاب بگیرید، اما باز هم حذف موهای زائد صورت و بدن از اولویت‌های اقدامات زیبایی هر خانمی است. شما هر سبک و استایلی در زندگی شخصی خود داشته باشید، باز هم مطمئناً علاقه‌ای به موهای ناخوشایند روییده شده بر روی پوستتان ندارید.

از طرفی قابل پیش بینی است که فرآیندهای پر دردسر و تکراری برطرف کردن موقت موهای زائد صورت و بدن، وقت و هزینه قابل توجهی از شما می‌گیرد‌. پس تنها گزینه‌ای که باقی می‌ماند، رفع همیشگی موهای زائد صورت و بدن است. اما با وجود تبلیغات رنگارنگ و روش‌های مختلفی که در این زمینه وجود دارد، چطور می‌توان بهترین آنها را انتخاب کرد؟

برای اینکه بهترین روش حذف موهای زائد را بشناسید، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. در واقع این تنها مزیت و معایب تکنیک‌ مورد نظر نیست که مناسب بودن یا نبودن آن را مشخص می‌کند. شرایط مختلفی وجود دارد که در انتخاب بهترین تکنیک از بین بردن موهای زائد بسیار مؤثر است.

به همین خاطر ما در این مقاله صفر تا صد رفع موهای زائد صورت و بدن را برای شما توضیح می‌دهیم تا بر اساس آن بهترین مورد را انتخاب کرده و به کار بگیرید.

بهترین روش از بین بردن و حذف موهای زائد

مزایای از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن

حذف دائمی موهای زائد، بر خلاف آنچه که تبلیغات به شما می‌گوید امکان‌پذیر نیست. البته می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف برای هفته‌ها، ماه‌ها و یا حتی سال‌ها از شر موها خلاص شد. به هر حال به کار بردن روش‌هایی که تاثیرگذاری طولانی‌تری دارند، دارای مزیت‌های زیر می‌باشد:

  • کیفیت: روش‌هایی که موهای ناخواسته را از ریشه قطع می‌کنند و یا با تحت تأثیر قرار دادن فولیکول، اجازه رشد دوباره را از آنها می‌گیرند، پوستی صاف‌ و نرم برای شما به ارمغان می‌آورد. از طرفی چون پروسه رشد مجدد موها مدتی طول می‌کشد، این کیفیت همچنان باقی می‌ماند.

روش‌هایی مانند لیزر که بعد از چند جلسه اول تار موها را نازک و تعدادشان را کم می‌کند، حس خوشایندی را نسبت به پوستتان در شما ایجاد می‌کند.

  • هزینه: شاید اینطور به نظر نرسد ولی هزینه به کار بردن روش‌های دائمی حذف موهای زائد، به مراتب کمتر از روش‌های موقت است. اگر نتیجه و کیفیت را نیز در نظر بگیریم، دیگر جایی برای شک و تردید باقی نمی‌ماند.
  • وقت: اینکه شما بخواهید فرآیند شیو‌ کردن موها را هر روز یا حداقل سه تا چهار بار در هفته تکرار کنید، وقت زیادی را از شما می‌گیرد. اما کافی است هر دو ماه یکبار یک تا دو ساعت وقت صرف شرکت در جلسه لیزر داشته باشید. بدین ترتیب توانسته‌اید در وقت خود صرفه جویی کنید.
  • عدم رویش موهای زیرپوستی: در روش‌های دائمی رفع موهای زائد صورت و بدن، هیچ اثری از موهای زیرپوستی نیست. این درست خلاف اصلاح با تیغ است که انواع موی رشد نکرده را بر روی پوست شما باقی می‌گذارد.
  • عدم ایجاد عارضه‌های پوستی: روشی مانند لیزر تقریباً یک تکنیک بدون عارضه محسوب می‌شود که هیچ اثری از جوش، بریدگی و التهابات پوستی در آن وجود ندارد.
  • روشن شدن پوست: یکی از مزایای تکنیک‌های دائمی حذف موهای زائد، روشن شدن پوست ناحیه مورد نظر است. در واقع اینگونه روش‌ها فولیکول مو را از بین برده و هیچ اثری از تیرگی آن بر روی پوست باقی نمی‌گذارند.

معایب حذف دائمی موهای زائد صورت و بدن

همانطور که گفتیم در حال حاضر هیچ تکنیکی نمی‌تواند موهای زائد شما را تا ابد از بین ببرد. اما به هر حال روش‌هایی که این موها را برای مدت طولانی‌تری حذف می‌کنند، تقریباً معایب یا عارضه خاصی ندارند. مگر اینکه دلتان نخواهد موهای بخشی از بدنتان برای همیشه از بین برود!

 

 

معرفی بهترین تکنیک حذف دائمی موهای زائد صورت و بدن

در این بخش ما به شما رایج‌ترین تکنیک‌های از بین بردن موهای زائد صورت و بدن را معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با توجه به خواسته‌ها و شرایط خود، بهترین مورد را به کار ببندید.

 

  • لیزر

در این روش چیزی که مورد هدف قرار می‌گیرد، فولیکول مو است. دستگاه لیزر با تاباندن اشعه‌هایی با حرارت بالا فولیکول مو را سوزانده و به این ترتیب از رشد مجدد موها جلوگیری می‌کند. این تکنیک برای صورت و هر قسمت دیگری از بدن قابل استفاده است. ناحیه دور چشم تنها بخشی از بدن است که نباید لیزر موهای زائد بر روی آن اعمال شود. از طرفی تنها عارضه‌ای که ممکن است این تکنیک برای شما به دنبال داشته باشد، قرمزی و حساسیت پوست است که آنهم خیلی زود برطرف می‌شود.

جالب است بدانید که لیزر موهای زائد بر روی افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، بهتر جواب می‌دهد. لیزر موهای زائد در جلسات یک ساعته انجام می‌شود. البته مدت زمان جلسات، تکرار آنها و حتی فاصله بینشان تا حدود زیادی به وسعت ناحیه تحت درمان و البته پاسخگویی بدن شما به این روش بستگی دارد.

اما معمول است که فرآیند لیزر موهای صورت و بدن در شش تا هشت جلسه و با فاصله هشت هفته‌‌ای انجام شود.

 

  • الکترولیز

در این روش یک جریان الکتریکی به فولیکول مو فرستاده شده و آن را نابود می‌کند. به این ترتیب دیگر موها نمی‌توانند رشد کنند. چندین جلسه طول می‌کشد تا نتایج قطعی از الکترولیز به دست بیاید. الکترولیز یک روش تاثیرگذار است که بر روی موهای رنگ روشن نیز جواب می‌دهد. این قابلیت الکترولیز آن را از لیزر متمایز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط