بوتاکس دور چشم

همه چیز درباره بوتاکس دور چشم

همه چیز در مورد بوتاکس دور چشم را این گونه توضیح می دهیم. زیبایی هر فرد را می توان در چشم های او مشاهده کرد. بعضی اوقات ممکن است در هر شرایط سنی که قرار داشته باشیم اطراف چشم ما چین و چروک هایی داشته باشد که این زیبایی را تحت تاثیر خود قرار دهد. پس بهتر است به دنبال راهی باشیم تا بتوانیم از طریق آن این چین و چروک ها را برطرف کنیم تا پوست صورت پیر به نظر نرسد. برای برطرف کردن این مشکل یک راه حل مناسب وجود دارد که شما می توانید با یک جراحی کم خطر، زیبایی را مجدد به صورت خود بازگردانید.

تزریق بوتاکس دور چشم

با استفاده کردن از تزریق بوتاکس به دور چشم ناهمواری ها و چروک هایی که دور چشم وجود دارند از بین می روند و مجدد پوستی صاف و جوان را خواهید داشت. در این مقاله ما قصد داریم تا به صورت جامع به بررسی این موضوع بپردازیم و تمامی اطلاعاتی که برای بوتاکس نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم.

آیا می‌توان از تزریق بوتاکس برای دور چشم استفاده کرد؟

بله، برای برطرف کردن چین و چروک های دور چشم می توان از بوتاکس استفاده کرد. اما در صورتی این کار می تواند برای شما سودمند باشد که یک متخصص با تجربه و مهارت کافی در این کار، تزریق بوتاکس را برای شما انجام دهد. چون اگر این کار اشتباه انجام شود می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای شخص به همراه داشته باشد. اندازه بوتاکس مورد نیاز برای تزریق باید به شکلی باشد بعدا مشکلاتی را برای شخص به همراه نداشته باشد.

بوتاکس دور چشم چیست؟

در دنیای زیبایی تکنیک هایی وجود دارد که از طریق آن ها می توان چین و چروک های اطراف چشم را از بین برد. یکی از تکنیک هایی که در حال حاضر در بین مردم بسیار رایج است بوتاکس دور چشم است. آنچه که برتری این تکنیک را نسبت به سایر روش ها بیشتر می کند سرعت بازدهی آن است. زمانی که فرد از بوتاکس برای رفع چین و چروک های خود استفاده می کند نتیجه آن را می تواند به سرعت مشاهده کند که این یک مزیت بزرگ برای این افراد است.

در این روش مقادیر مشخصی از سم بوتاکس به دور چشم تزریق می شود تا خط ها و چین و چروک هایی که در این نواحی وجود دارند را از بین ببرد. به طوری که نتیجه این کار را می توان حتی در 24 ساعت بعد از انجام این عمل مشاهده کرد. درست است که اجرا و پیاده سازی این عمل یکی از ساده ترین تکنیک هایی است که برای جوانسازی پوست استفاده می شود اما نباید مهارت پزشک متخصص پوستی که این کار را انجام می دهد را نادیده گرفت قطعا مهارت این شخص می تواند در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار باشد. پس باید متخصصی را برای این کار انتخاب کنید که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد و بتواند عمل شما را با بالاترین بازدهی انجام دهد.

کاربرد بوتاکس دور چشم

کاربرد های بوتاکس دور چشم

جدی ترین خطری که می تواند زیبایی هر فرد را  تاثیر قرار دهد، افزایش چین و چروک های دور چشم است همان طور که می دانید بیشتر افرادی که با این مشکل سر و کار دارند به دلیل بالا رفتن سن دچار چنین مشکلی می شوند. اما لازم است بدانید که کاهش توانایی بدن در تولید کلاژن و الاستین باعث بروز چنین مشکلی می شود. با این وجود هر فردی ممکن است با توجه به شرایط فیزیکی خود به آن دچار شود. بهترین راهی که برای به دست آوردن مجدد زیبایتان وجود دارد، همین بوتاکس دور چشم است که برای یک مدت زمان طولانی می تواند تمامی این خطوط را از بین ببرد و پوستی صاف را به شما هدیه کند.

با استفاده کردن از آن شما می توانید عمق و شدت چین و چروک هایی که روی صورت و خصوصاً دور چشم خود دارید را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید و پوستی جوان را مجدد داشته باشید. ماده ای که به پوست شما تزریق می شود کلاژن و الاستین پوست شما را دوباره تحریک می کند و مجدد روند جوانسازی پوست را برایتان به ارمغان می آورد.

مزایای بوتاکس دور چشم

همان طور که گفته شد این روش مزیت های بسیاری نسبت به سایر روش ها دارد که همین باعث شده تا افراد بسیار زیادی به این سمت روی آورند و از این تکنیک برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می کنیم تا با دیدی باز تصمیم بگیرید.

 • در کمترین زمان نتایج را می توان مشاهده کرد: به طور مثال در تکنیک های مانند میکرونیدلینگ و مزوتراپی مشاهده شده که افراد با توجه به اینکه زمان زیادی را برای دریافت نتیجه صبر می‌کنند اما باز هم با اینکه چندین مورد از این روش استفاده کردند اما باز هم نتایج مطلوب را دریافت نکرده اند. قطعا سریعترین روشی که می‌توان  برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم استفاده کرد همین بوتاکس است که بازه زمانی اثربخشی آن زمان زیادی طول نمی کشد و همان گونه که گفته شد می توانید در ۲۴ ساعت بعد از انجام این عمل نتایج را احساس کنید. افراد بسیار زیادی به دنبال این هستند که بتوانند در یک مدت زمان کوتاه زیبایی خود را به دست آورد و پوستی صاف و جوان داشته باشند که استفاده از این روش می تواند برای آن ها بسیار سودمند باشد.
 • ماندگاری بالا: اما ماندگاری بالا یکی دیگر از دلایلی است که می توانید برای انتخاب بوتاکس داشته باشید. این روش نسبت به سایر روش ها ماندگاری بالاتری دارد و می‌تواند بین 4 تا 6  ماه این عمل ماندگاری داشته باشد. اما بستگی به مهارت متخصصی که این کار را انجام می‌دهد و همچنین رعایت کردن برخی نکات می توانید از حداکثر زمان برای استفاده از این تکنیک استفاده کرد.
 • قدرت اثر بخشی بالا: قدرت اثر بخشی بوتاکس دور چشم باعث شده است نسبت به سایر روش ها طرفداران بسیاری داشته باشد چون شما می توانید با استفاده کردن از یکبار تزریق آن عمیق‌ترین چین و چروک هایی که روی صورت تان قرار دارند را از بین ببرید. سالانه هزاران نفر از این تکنیک استفاده می کنند که دلایل آن هم همین مزایایی است که گفته می شود.

عوارض بوتاکس دور چشم

استفاده کردن از تمامی فرآیندهای زیبایی ممکن است عوارضی برای شما به همراه داشته باشد که تزریق بوتاکس هم از این قضیه مستثنی نیست و می تواند مشکلاتی برای شما به وجود آورد. اما ابتدا نیاز است بدانید که بیشتر مشکلاتی که با این روش به وجود آمده تنها به خاطر ناوارد بودن متخصصی است که این عمل را انجام داده است. مشکلاتی که تزریق بوتاکس توسط متخصصین غیر حرفه‌ای دارند به این ترتیب است.

 • افتادگی پلک
 • کشیدگی ابرو
 • مشکلات بینایی

اما همان‌طور که گفته شد تمامی این مشکلات بیشتر به دلیل مراجعه نکردن به یک متخصص حرفه‌ای است. همان طور که می دانید بوتاکس یک ماده سمی به شمار می آید و اگر از آن به درستی استفاده نشود و در مناطقی صحیح تزریق نشود می تواند عوارض جانبی برای شخص به همراه داشته باشد. همیشه سعی کنید از کلینیک های معتبر زیبایی استفاده کنید چون بیشتر خطراتی که ممکن است برای افراد به وجود آید این است که به کلینیک‌هایی مراجعه می‌کنند که تجربه و مهارت کافی در پیاده سازی چنین تکنیکی را ندارند و باعث به خطر افتادن سلامت زیبا جویان می شود.

میزان ماندگاری بوتاکس در اطراف چشم

به طور معمول مدت زمان دوام بوتاکس برای دور یا زیر چشم حدود 3 الی 6 ماه می‌باشد که گاهی این مدت در افراد بیشتر خواهد بود. بوتولونیوم که ماهیت اصلی بوتاکس می‌باشد، غیر فعال ساختن سیگنال عضلانی را برای مدت محدودی انجام می‌دهند که این زمان در افراد متغیر است.

در جلسه تزریق بوتاکس برای چشم چه می‌گذرد؟

یکی از مهمترین مواردی که برای تزریق بوتاکس زیر چشم باید در نظر داشته باشید، این است که حتما تحت نظر یک متخصص پوست، مو و زیبایی و همچنین در یک کلینیک خوب انجام دهید. مدت زمان تزریق بوتاکس زیر چسم در یک جلسه حدود 10 الی 30 دقیقه می‌باشد. بخشی از این زمان به بی حس شدن پس از تزریق بی حسی موضعی جهت کاهش درد مربوط می‌شود. افرادی که علاقمند هستند که ماندگاری این تکنیک رابرای خود افزایش دهند و تثبیت کنند، توصیه می‌شود تزریق بوتاکس دور چشم را بعداز مدتی دوباره انجام دهید.

آیا زنان بالای ۵۰ سال هم می توانند، بوتاکس دور چشم استفاده کنند؟

برای استفاده کردن از این روش محدودیت سنی وجود ندارد و تمامی افراد بالای ۱۸ سال می توانند از آن استفاده کنند اما برای بازدهی بیشتر، این روش مناسب افراد میانسال است چون آن ها با توجه به چین و چروک های عمیق روی پوستشان می توانند بازدهی این عمل را به خوبی احساس کنند. هرچند که سایر افراد هم می توانند از این روش استفاده کنند. ضمن اینکه شما از این روش می توانید برای برطرف کردن چین و چروک های خود استفاده کنید وضعیت دیگری وجود دارد که با استفاده از آن شما می توانید کلاژن و الاستین های پوست خود را مجددا تحریک کنید تا بار دیگر زیبایی و شادابی را برای صورت شما به ارمغان بیاورند.

هزینه تزریق بوتاکس دور چشم در سال 1401

برای دریافت هزینه ها شما باید با مشاوران هر کلینیک صحبت کنید. استفاده کردن از مشاوره می تواند به پرسش های بسیار زیادی که در ذهن شما وجود دارند، پاسخ دهد. اما در قیمت گذاری عوامل بسیاری تاثیرگذار هستند که شما نیاز است ابتدا با بررسی کردن آن‌ها قیمت خود را دریافت کنید به طور مثال کلینیکی که به آن مراجعه می کنید ممکن است نسبت به هر کلینیک دیگری هزینه های متفاوتی را دریافت کند. برند و میزان  تزریق بوتاکس هم در روند قیمت گذاری تاثیر بسیاری دارد همچنین داروهایی که شما بعد از تزریق نیاز است مصرف کنید هم جزئی از هزینه های شما تلقی می شوند.

مراقبت های بعد از بوتاکس دور چشم

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته از نتیجه و اثربخشی تزریق بوتاکس که شما می‌توانید بعد از گذشت یک هفته تغییرات را به خوبی مشاهده کنید و بین ۴ تا ۶ ماه می توان انتظار داشت که هیچ اثری از چین و چروک ها را مشاهده نخواهید کرد. اما نیاز است بدانید که اثربخشی این قضیه دائمی نیست و برای اینکه بتوانید برای مدت زمانی طولانی تر از آن استفاده کنید نیاز است که پس از گذشت مدت زمانی آن را تمدید کنید. برای افزایش ماندگاری بوتاکس دور چشم، افراد باید نکات مراقبتی بعد از انجام این تکنیک را بشناسند. در ادامه به برخی از این مراقبت ها اشاره خواهیم داشت:

 • به مدت چند ساعت دراز نکشید: متخصصان توصیه می کنند بعد از تزریق بوتاکس حتما به مدت 4 ساعت دراز نکشید. چون دراز کشیدن باعث می شود تا ماده تزریق شده حرکت کند و عوارض جانبی را برای شما به همراه داشته باشد.
 • ناحیه تزریق را ماساژ ندهید: بعد از تزریق بوتاکس دور چشم به هیچ وجه ناحیه ای که تزریق شده را فشار یا ماساژ ندهید اگر این کار را انجام دهید ماده در زیر پوست شما پخش می شود و بعدا مشکلاتی همچون افتادگی پلک و عدم تقارن صورت را برای شما به وجود آورد.
 • تا 24 ساعت دوش نگیرید: اگر بعد از تزریق بوتاکس به دور چشم دوش بگیرید نفوذ پذیری پوست را افزایش می دهید که این کار باعث می شود ماده در زیر پوست حرکت کند و باعث بروز مشکلاتی شود. بعد از 24 ساعت که ماده به ناحیه مربوطه جذب شد می توانید استحمام کنید.
 • فعالیت سنگین ورزشی نداشته باشید: باز هم همان مشکلاتی که در دوش گرفتن وجود داشت ممکن است با ورزش کردن پیش آید و بهتر است پس از 24 ساعت به ورزش کردن بپردازید. تا ماده به خوبی جذب ناحیه هدف شود و باعث نفوذ پذیری پوست نشوید.
 • از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید: طبق تجربه در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس اقدام به مصرف الکل یا دخانیات کنید دوران نقاهت شما طولانی تر می شود و ممکن است پوست دچار التهاب شود. پس به مدت 24 ساعت این فعالیت ها را کنار بگذارید و به هیچ وجه الکل یا دخانیات مصرف نکنید.

آیا بوتاکس زیر چشم، سیاهی ها را از بین می‌برد؟

در واقع باید ذکر کرد که این ماده ارتباطی با رفع سیاهی دور چشم نداشته و برای ترمیم این مورد باید از روش های درمانی دیگری استفاده کرد.

سخن پایانی مقاله

در این مقاله سعی کردیم همه چیز در مورد تزریق بوتاکس به دور چشم را توضیح دهیم. اما این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که پوست اطراف چشم بسیار حساس است و برای اینکه بتوانید برخی جراحی ها را با موفقیت روی آن انجام دهید باید به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید که از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشند.

2 پاسخ

  1. بستگی به مشکل شما داره میتونید برای مشاوره حضوری مراجعه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط