ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل یکی از دغدغه‌ها و سوالات ذهنی کسانی است که به دنبال به دست آوردن جوانی از دست رفته و یا حجم دادن به لب و گونه خود هستند. تزریق ژل و فیلر پوستی به یک تکنیک قدرتمند و پر بازده در دنیای درمان‌های ضد پیری تبدیل شده است و البته جای تعجب ندارد. چرا که این تکنیک علاوه بر اینکه مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است، تا به اینجای کار عالی عمل کرده است. اما آیا می‌دانید این تکنیک چگونه عمل می‌کند؟

نتایج تزریق ژل چیست؟

الاستین که مسئول خاصیت کشسانی پوست است، با بالا رفتن سن کاهش پیدا می‌کند. نتیجه این رویداد از دست رفتن حجم عضلات و ایجاد چین و چروک در پوست است. کار تزریق ژل دقیقاً برگرداندن حجم به عضلات، پر کردن صورت و برطرف کردن خط و خطوط روی پوست می‌باشد.

اما تکنیک‌های دیگری هستند که دقیقاً همین نتایج را در پی دارند. پس چطور تزریق ژل به عنوان یک تکنیک جوانسازی پوست، با چنین استقبالی از طرف مراجعه‌کنندگان روبرو شده‌است؟ یکی از عوامل این اتفاق کم تهاجمی بودن و سهولت پروسه درمانی است. همچنین اثربخشی این تکنیک در برگرداندن جوانی و زیبایی به صورت، گردن، دست‌ها و دیگر اندام‌های قابل درمان، از دیگر عوامل محبوبیت آن محسوب می‌شود.

اما سوال اینجاست، حالا که این تکنیک کارش را به این خوبی انجام می‌دهد، نتایج آن تا چه مدت باقی خواهد ماند؟

ماندگاری تزریق ژل

رنج مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق ژل چگونه است؟

اجازه بدهید همین حالا پاسخ کوتاه و البته غیر دقیق سؤال شما را بدهیم. ماندگاری تزریق ژل بسته به عوامل مختلف، فرق دارد. در بعضی موارد ماندگاری فیلر ۲ تا ۵ ماه و در بعضی دیگر ۶ تا ۱۲ ماه می‌باشد. اما پاسخ دقیق دادن به این سؤال به همین راحتی نیست. چرا که این مدت زمان بسته به عوامل مختلف، و البته در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

اما چطور رنج ماندگاری این تکنیک تا این اندازه متفاوت است. و چه عواملی در کوتاه یا طولانی شدن مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق ژل و فیلر مؤثر است؟

پس به خواندن این محتوا ادامه بدهید تا دقیقاً متوجه بشوید ماندگاری نتایج تزریق ژل و فیلر برای شخص شما چقدر است؟

چه عواملی مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق فیلر و ژل را مشخص می‌کند؟

از جمله عوامل تعیین کننده مدت زمان ماندگاری ژل و فیلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرآیند تزریق: اینکه تزریق فیلر طی چگونه فرآیند، ابزار و البته درمانگری برای شما انجام شود، اهمیت زیادی در بحث ماندگاری نتایج دارد. بنابراین اهمیت زیادی دارد که اعتبار کلینیک زیبایی مورد نظر شما و تخصص و تجربه درمانگر تان ثابت شده باشد.
  • برند ژل تزریقی: برندهای مختلفی از فیلرهای پوستی در بازار وجود دارد. اما شناخته شده‌ترین این برندها عبارتند از Juvederm و Restylane. پایه ثابت همه فیلرها هیالورونیک اسید است. این عنصر به خودی خود در بدن شما وجود دارد. اما با افزایش سن و عوامل محیطی حجم اسید هیالورونیک کاهش پیدا کرده و پوست جوانی خود را از دست می‌دهد.

البته هر کدام از این برندها ترکیبات خاص خود را دارند. بنابراین کیفیت و ماندگاری نتایج، بسته به برند ژل تزریقی متفاوت خواهد بود‌.

  • مقدار تزریق: میزان فیلری که در هر جلسه درمانی به ناحیه مورد نظر شما تزریق می‌شود، در ماندگاری نتایج نقش دارد. مسلم است که هر چه مقدار ماده تزریقی بیشتر باشد، دیرتر تجزیه شده و نتایج آن برای مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند. البته این مقدار نمی‌تواند از یک حد مشخصی بیشتر باشد یا کمتر باشد.
  • ناحیه تحت درمان: در شرایط مشابه تزریق فیلر روی دست ماندگارتر از تزریق فیلر بر روی صورت می‌باشد. این موضوع ثابت می‌کند که هر ناحیه از بدن واکنش متفاوتی در مقابل تزریق فیلر و ژل از خود نشان می‌دهد.
  • روال درمان: نظم در فواصل بین تزریق و روال درمان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در ماندگاری نتایج فیلر است. بنابراین افرادی که بر اساس تشخیص درمانگر، در فواصل مشخص تزریق را تکرار می‌کنند، مدت طولانی‌تری جوانی ناحیه تحت درمان خود را حفظ خواهند کرد.
  • متابولیسم بدن شما: شاید تعجب کنید اما ماندگاری نتایج فیلر صورت و یا هر عضو دیگری از بدن، تا حدودی به متابولیسم بدن شما ربط دارد. چرا که سرعت تجزیه فیلر به این موضوع وابسته است. بنابراین از اینکه نتایج تزریق برای دوستتان بیشتر از شما باشد، تعجب نکنید.
ماندگاری تزریق ژل

نکته

بیشتر افراد تحت درمان در همان ماه‌های اول متوجه کاهش تغییرات اعمال شده می‌شوند، هر چند که نتایج به این زودی از بین نمی‌روند. اما در واقع، با گذشت نیمی از مدت زمانی که انتظار ماندگاری نتایج را دارید، فیلرها شروع به تجزیه می‌کنند. اما با توجه به اینکه ترکیبات فیلر به طور مداوم آب جذب می‌کنند، حتی در این شرایط نتایج تزریق تا حدود زیادی به قوت خود باقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط