ماندگاری بوتاکس پیشانی

چه عواملی ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش می دهد؟

تزریق بوتاکس یکی از درمان های زیبایی است که کاربرد بسیار خوبی برای رفع چین و چروک ها دارد. بوتاکس در قسمت پیشانی متقاضیان زیادی دارد و نتایج خیلی خوبی را بر چهره افراد به جا می گذارد.

یکی از نکاتی که در مورد بوتاکس اهمیت دارد موقتی بودن آن است. ماندگاری بوتاکس معمولا بعد از 3 الی 6 ماه از بین می رود و پس از آن لازم است که دوباره تزریق انجام شود.

به همین خاطر ما در این مقاله به طور خاص به بوتاکس پیشانی می پردازیم و این که چگونه می توان ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش داد.

تزریق بوتاکس پیشانی

در روز درمان، پزشک شما با استفاده از سوزنی ریز و نازک تزریق بوتاکس را در قسمت پیشانی انجام می دهد. این تزریق بسیار راحت است و بلافاصله بعد از آن می توان فعالیت های روزمره را از سر گرفت. بوتاکس در طی یک 1 الی 2 روز عضلات پیشانی را ریلکس و رها می کند و باعث کشیده تر شدن پوست می شود. پس از 7 الی 10 روز هم اثرات خود را به خوبی نشان می دهد و چین و چروک ها را محو می کند.

اما عوامل مختلفی بر ماندگاری بوتاکس پیشانی اثر می گذارند که بیماران باید آن ها را در نظر داشته باشند و نکاتی را رعایت کنند.

ماندگاری بوتاکس پیشانی

عوامل موثر بر ماندگاری بوتاکس پیشانی

عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی اثر دارند که در ادامه هر یک از آن ها را توضیح خواهیم داد.

متابولیسم

افراد مختلف میزان متابولیسم متفاوتی دارند. به همین علت برخی از بیماران، بوتاکسی که تزریق شده است را زودتر جذب می کنند و برخی دیرتر. اما در اکثر افراد اثرات بوتاکس پیشانی معمولا تا 4 ماه قابل رویت است.

خطوط پیشانی

اندازه و عمق خطوط پیشانی اثر زیادی بر میزان ماندگاری بوتاکس این ناحیه دارند. هر چه که عمق این خطوط بیشتر باشد، تاثیرات بوتاکس زودتر از بین خواهد رفت.

میزان فعالیت

ورزش اهمیت زیادی دارد. اما تمرینات بدنی بیش از حد، عضلات را به شدت منقبض می کنند و اثر تزریق را زودتر از بین می برند.

 

دوز مصرفی

میزان دوز تزریقی بوتاکس یکی دیگر از عواملی است که بر ماندگاری آن اثر دارد. ممکن است برای خطوط ظریف تر دوز کمتری استفاده شود که ماندگاری کمتری هم دارد. در مورد دوزهای بیشتر تزریق بوتاکس باید گفت با این که ماندگارترند اما خطراتی هم دارند.

تزریق دوز بالا در پیشانی عوارضی مثل افتادگی پلک، احساس سنگینی در سر و به وجود آمدن جلوه ای یخ زده از صورت بیمار را به همراه دارد.

حالات صورت

برخی از افراد طی صحبت یا بیان احساسات، خیلی از حالات صورتشان استفاده می کنند. این وضعیت خطوط پیشانی را افزایش می دهد. به همین دلیل با کنترل بر حالات صورت یا بالا نبردن ابروها حین گفتگو، می توان ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش داد.

استرس

بیماری و استرس دو عامل مهم در از بین رفتن سریع بوتاکس هستند.

تعداد دفعات تزریق

دفعات تزریق بوتاکس اثر زیادی بر طول عمر این درمان دارد. افرادی که درمانشان را هر 3 الی 6 ماه تجدید می کنند، می توانند تا بیش از یک سال هم شاهد نتایج تزریق باشند.

البته بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که تا وقتی اثرات تزریق بوتاکس قبلی به طور کامل از بین نرفته است، تزریق جدیدی هم انجام نشود. به همین خاطر در مورد زمان تزریق مجدد، حتما با پزشکتان مشورت کنید.

مقاومت به درمان

افرادی که سابقه ای طولانی در استفاده از بوتاکس دارند، بعد از مدتی نسبت به آن مقاوم می شوند. یعنی هر مرتبه اثرات تزریق آن ها کاهش پیدا می کند تا جایی که دیگر به طور کامل تاثیر خود را روی بیمار از دست می دهد. در این مرحله می توان درمان های دیگری را برای این افراد جایگزین کرد.

ماندگاری بوتاکس پیشانی

روش های افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی

با رعایت چند نکته می توان مدت اثر بیشتری از تزریق بوتاکس پیشانی را انتظار داشت.

  • از افراد متخصصی بهره ببرید که از میزان دوز ایده آل برای درمان شما آگاه باشند.
  • در 24 ساعت اول تزریق از تمرینات ورزشی شدید و نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
  • از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید یا برنزه کردن با آفتاب اجتناب کنید.
  • هر وقت بیرون می روید از ضد آفتابی استفاده کنید که پوستتان را از هر دو اشعه UVA و UVB خورشید محافظت کند. روی این نوع از ضد آفتاب ها عبارت Broad Spectrum نوشته شده است.
  • پوستتان را مرطوب کنید و آب کافی بنوشید.
  • سعی کنید از استرس دور باشید یا بر آن کنترل داشته باشید.
  • از مکمل های روی یا زینک استفاده کنید تا پیری بدن را به تاخیر بیندازید.
  • از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
  • تمرینات شدید ورزشی را کنار بگذارید.
  • برای افزایش ماندگاری درمان، با مشورت با پزشک تان فواصل زمانی مناسبی را برای تجدید تزریق انتخاب کنید.

تزریق بوتاکس پیشانی اثر خیلی خوبی بر کاهش یا محو شدن چین و چروک ها دارد. اما باید به این نکته توجه داشت که اثر آن موقتی است.

برای آن که نتیجه ماندگارتری از تزریق بوتاکس گرفته شود باید مراقبت های مختلفی را انجام داد و درمانگران ماهری را انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط