بوتاکس لب

بوتاکس لب چیست و چه کاربردی دارد؟

روز به روز با پیشرفت دنیای تکنولوژی روش های نوینی برای جوان سازی پوست به وجود می‌آید که افراد از آنها استفاده می کنند. هر شخصی ممکن است بنا به دلایلی از ظاهر و قیافه خود راضی نباشد و قصد انجام تغییراتی برای زیباسازی آن داشته باشد. برای اینکه بتوانید با ظاهری زیبا و جذاب داشته باشید، می توانید از عمل های زیبایی که برای هر کدام از نقاط صورت انجام می شود استفاده کنید. به طور مثال افرادی که از اندازه لب های خود راضی نیستند یا چین و چروک های کوچک و بزرگی در این نواحی به وجود آمده که به شدت اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیر قرار داده، می توانند با بوتاکس لب تمامی مشکلات را برطرف کنند. بوتاکس لب هم نوعی از عمل زیبایی است که در آن سم بوتولینم به لب تزریق می شود و از این طریق ظاهر لب ها زیباتر و بهتر از قبل می‌شوند.

در هنگام تزریق بوتاکس به نوعی یک سم فلج کننده به پوست تزریق می شود که از طریق آن پزشک متخصص می تواند پوست بیمار را بکشند و پوستی صاف را برای او رقم بزند. اما منظور از فلج کنندگی این است که مقدار  بسیار ناچیزی از این سم بوتولینم به پوست تزریق می شود که تنها بافت های پوست در ناحیه مشخص شده را فلج می کند که دسترسی را به پزشک می دهد که بتواند عمل زیباسازی پوست را روی آن انجام دهد.

آیا تزریق بوتاکس به لب موثر است؟

اگر بخواهیم در مورد کاربردهای بوتاکس صحبت کنیم، تزریق بوتاکس به دو دسته درمانی و زیبایی تقسیم می شود. اولین کاربرد آن برای رفع چین و چروک هایی که در اطراف چشم یا صورت به وجود می آید مورد استفاده قرار می گیرد. در مورد بعدی برای درمان هم استفاده می‌شود. به طور مثال شخصی که در یک سانحه رانندگی لب های او دچار مشکل شده است با استفاده کردن از تزریق بوتاکس لب مشکلی که در این ناحیه به وجود آمده را برطرف می کند و مقداری حجم لب های او را اضافه می‌کند.

بوتاکس لب

برای افرادی که تصمیم گرفتند به دنبال زیبا سازی پوست یا لب های خود باشند، روش های زیادی برای زیبایی وجود دارد. اما بیشتر پزشک ها روش های موقت را پیشنهاد می کنند. این شیوه کاملاً هم منطقی است، چون شخص با تزریق موقت بوتاکس می‌تواند برای بازه زمانی مشخصی تغییرات اعمال شده را روی صورت خود داشته باشد و برای اینکه این تغییرات را حفظ کند، نیاز است مجدد آن را شارژ کند. در این صورت اگر شخص از تغییرات اعمال شده راضی نباشد هم می تواند تنها با تزریق چند آنزیم آثار مواد تزریق شده را از بین ببرد و مجدد به مرحله قبل از تزریق بوتاکس برسد.

تفاوت تزریق بوتاکس به لب با تزریق ژل

این دو تفاوت های بسیاری با هم دارند که مهم ترین تفاوت آن ها موارد مربوط به اصلاح آن ها است. به این طریق که هر کدام از این روش ها برای بخش بخصوصی و موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که انتخاب آن ها به عهده پزشک مورد نظر است. او با بررسی کردن نوع پوست و میزان چین و چروکی که در ناحیه مورد نظر وجود دارد، تصمیم می‌گیرد که از کدام یک از این روش ها استفاده کند. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

کاربرد بوتاکس

یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس برای فرم دهی و از بین بردن چین و چروک های نواحی لب است. با این روش چین و چروک هایی که در این نواحی وجود دارند با استفاده کردن از تزریق بوتاکس برای مدت مشخصی از بین می روند و یک حجم مشخص به آن اضافه می شود. برخی دیگر از کاربردهای بوتاکس را می‌توان برطرف کردن خطوط بین ابرو یا خط اخم و چین و چروک هایی که اطراف دهان قرار دارند، اشاره کرد. همچنین با استفاده کردن از تزریق بوتاکس به پیشانی می‌توانید خطوطی که در این نواحی به وجود آمده‌اند را به کلی از بین ببرید. بسیاری از این عمل های زیبایی که توسط افرادی انجام می شود که تجربه کافی در این زمینه را ندارند، باعث بروز مشکلاتی می شود که نه تنها به زیبایی فرد اضافه نمی کند بلکه باعث تغییرات غیر طبیعی در فرم صورت شخص هم می شود. بیشتر این افراد از مقدار زیادی محلول بوتاکس برای تزریق به بافت پوست استفاده می کنند که کاری کاملاً اشتباه است.

همان طور که احتمالاً تا به حال متوجه شده اید بوتاکس درمانی موقتی برای زیباسازی پوست است و نمی‌توان از آن انتظار دائمی بودن داشت. پس بهتر است برای نواحی که خطوط طبیعی صورت به حساب می‌آیند از تزریق بوتاکس استفاده نکنید. اما در مواردی مانند بوتاکس لب مانعی ندارد و می توانید از آن استفاده کنید. طبق تجربه ای که کاربران سایت ما داشته‌اند بسیاری از کلینیک های نامعتبر یا آرایشگاه ها از بوتاکس های غیر استاندارد استفاده می کنند که ادعای اثر گذاری دائمی دارند. باید این نکته را یادآور شد که تزریق چنین موادی می‌تواند سلامت شخص را به خطر بیندازد و صورت او را از حالت طبیعی خارج کند. همیشه به کلینیک‌های مراجعه کنید که تمامی مجوزهای لازم را داشته باشند و به صورت قانونی عمل کنند. کلینیک ترمه با دریافت گواهی ایزو و اخذ تمامی مجوزها و ثبت برند خود توانسته تا به حال رضایت بسیاری از زیبا جویان را به دست آورند.

کاربرد ژل

یکی از بهترین روش هایی که می توان برای از بین بردن چین و چروک های پوست به ویژه در نواحی که فرورفتگی بیشتری دارند، ژل ها یا فیلر های پوستی هستند. برای اینکه بتوان به لب ها حجم اضافه کرد و فرم آن ها را به شکل قابل قبولی تبدیل کرد از ژل ها استفاده می شود، چون بوتاکس برای از بین بردن چروک های لب و اصلاح طرح خنده از آن استفاده می شود و برای حجم دهی و فرم دهی به لب بهتر است که از ژل ها استفاده شود.

معمولاً از ژل ها برای پر کردن نواحی کم عمق، کم کردن چین و چروک های دور چشم، از بین بردن اسکار هایی که بر اثر آکنه به وجود آمده‌اند و همچنین تزریق ژل به لب برای حجم دادن به لب ها استفاده می شود. البته بوتاکس لب هم راهکار مناسبی است اما از ژل ها هم می توان استفاده کرد. نکته قابل توجهی که در این مورد وجود دارد این است که افراد بدون این که ابتدا به موضوع تزریق بلند مدت فیلر های پوستی خوب فکر کنند، آن ها را تزریق می‌کنند که  بعدا پس از این که نتایج منفی کسب کردند، پشیمان می‌شوند و درخواست می کنند که پوست به حالت اولیه بازگردد. در این صورت می توان با استفاده کردن از تزریق آنزیم پوست را به حالت اولیه بازگرداند.

چه عواملی بر ماندگاری اثر بوتاکس لب تاثیر گذار است؟

درست است که بوتاکس یکی از عمل های موقت محسوب می‌شود و ماندگاری آن بین 3ماه تا 6 ماه است، اما با رعایت کردن برخی عوامل می‌توانیم این ماندگاری را بیشتر کنیم. در واقع مهم ترین عامل تاثیر گذاری که در این ماندگاری نقش بسیار مهمی دارد، سبک زندگی افراد است. به طور مثال ورزشکارانی که سبک زندگی فعال تری دارند زودتر مواد بوتاکس از بدنشان خارج می شود. به همین دلیل است که در بسیاری از افراد در زمان ورزش کردن و یا فعالیت های زیاد پس از مدت کوتاهی نتیجه بوتاکس کمرنگ می شود و مجدد پوست به حالت اولیه برمی گردد. پس اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که ورزش می‌کنید و فعالیت بدنی شدیدی دارید بهتر است که با مشورت پزشک تصمیم بگیرید که آیا بوتاکس انجام دهید یا در چه فواصل زمانی این کار صورت گیرد.

جنس پوست

جنس پوست هر فرد متفاوت است و برای تزریق بوتاکس به لب یا سایر نواحی صورت بهتر است که ابتدا با پزشک مربوطه یک جلسه مشاوره داشته باشید تا با بررسی کردن پوست صورت، مشخص شود که چه نوع پوستی دارید و کدام روش برای جوانسازی پوست شما مفید است. معمولاً افرادی که پوست ضخیم تری دارند به مقدار بیشتری بوتاکس نیاز دارند و حتی آن دسته از افرادی که پوستشان بیش از حد ضخیم باشد ممکن است پزشک بنا به صلاحدید خود روش های دیگری را برای او در نظر بگیرد.

میزان  عمیق بودن چین و چروک های پوست

پزشک ابتدا با بررسی ناحیه مورد نظر و میزان عمق چین و چروک های موجود در این بخش تصمیم می گیرد که از چه روشی برای زیباسازی پوست استفاده کند. گاهی اوقات ضخیم بودن پوست باعث می شود که تزریق بوتاکس چندان اثری نداشته باشد. به همین دلیل بهتر است ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید.

تزریق بوتاکس لب برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق بوتاکس در لب و اطراف آن تنها با مشورت پزشک و در صورت صلاحدید پزشک قابل انجام است .معمولا تزریق بوتاکس در اطراف لب و دهان برای موارد زیر کاربرد دارد:

  • افرادی که لبخند لثه ای دارند که بوتاکس به رفع آن کمک میکند
  • در لبهای باریکی که برای تزریق ژل مناسب نیستند گاهی اوقات با تزریق بوتاکس قبل از تزریق ژل میتوان مشکل را تا حدی برطرف کرد.
  • بهبود خط ماریونت یا خط حزن
  • بهبود اسموکر لاینها یا خطوط پشت لب

چه افرادی نمی‌توانند تزریق بوتاکس لب انجام دهند؟

همانطور که می‌دانید بوتاکس ماهیت سمی داشته که برای هر فردی مناسب نمی‌باشد. به طور معمول بیمارانی که به ام اس مبتلا هستند دارای ضعف شدید عضلات می‌باشند و هرگز نمی‌توانند از روش تزریق بوتاکس استفاده کنند. خانم های باردار باید توجه داشته باشند که بهتر است از این روش استفاده نکنند زیرا ممکن است بر جنین عوارض جانبی منتقل گردد. بسیاری از خانم ها با انجام بوتاکس سلامت خود را به خطر انداخته و بعد از بهره وری از این روش شاهد تبخال در سطح لبشان هستیم. اگر برای این روش هزینه از اهمیت زیادی دارد پس باید بدانید که بهتر است از انجام این تکنیک زیبایی بپرهیزید زیرا این روش بسیار حساس بوده و باید حتما در مراکز معتبر و توسط پزشک متخصص متبحر و با تجربه انجام شود.

2 پاسخ

    1. هر دو مورد بسته به مشکل فرد مناسب است. باید حضوری بررسی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط