برای ماندگاری بوتاکس چه کنیم؟

برای ماندگاری بوتاکس چه کنیم؟

ماندگاری بوتاکس علاوه بر مهارت درمانگر و کیفیت متریال تزریق شده، به سبک زندگی و اقدامات مراقبتی شما نیز بستگی دارد. بیشتر مراجعه کنندگان ماندگاری اثرات ضد پیری بوتاکس را سه تا چهار ماه گزارش کرده‌اند. خوشبختانه امکان افزایش دادن این مدت زمان با چند اقدام ساده وجود دارد.

۱۱ اقدام ساده که در ماندگار کردن نتایج بوتاکس به شما کمک می‌کند!

1. برنامه منظمی برای جلسات تزریق داشته‌باشید!

با درمانگر خود مشورت کنید که فاصله تزریق‌های شما باید به چه شکلی باشد. سپس این اطلاعات را در قالب یک برنامه منظم تهیه کرده و به آن عمل کنید. تا جایی که می‌توانید پیگیر درمان خود باشید و حتی در ابتدای کار وقت جلسات را در مرکز بوتاکس مورد نظر رزرو کنید.

2. به پوستتان دست نزنید!

۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق به هیچ عنوان صورتتان را لمس نکنید. در این زمان و حتی در روزهای پس از آن، ترکیبات تزریق شده سعی در پراکنده شدن یکنواخت در عضله مورد نظر را دارند. لمس کردن پوست صورت با انگشتان در این روند اختلال ایجاد می‌کند. این کار هم اثر گذاری تکنیک و هم ماندگاری نتایج را مختل می‌کند.

برای ماندگاری بوتاکس چه کنیم؟

  1. از استعمال هرگونه محصولات آرایشی بپرهیزید!

عناصری که در حین تزریق به عضله شما وارد می‌شود، باید فرصت و فضای کافی برای مستقر شدن در نقاط درست را داشته باشند. استعمال مواد آرایشی باعث می‌شوند که متریال تزریق شده پراکنده شده و نتوانند جای درست خود را پیدا کنند. این رویداد باعث کاهش ماندگاری بوتاکس خواهد شد.

بنابراین شما حداقل تا ۱ هفته بعد از جلسه تزریق بوتاکس، اجازه استفاده از مواد آرایشی، انواع ماسک‌ها و به خصوص محصولاتی که دارای ترکیبات لایه‌بردار هستند، را ندارید.

  1. در معرض نور خورشید قرار نگیرید!

اشعه‌های نور خورشید یکی از انواع تنش‌های محیطی است که آسیب‌های فراوانی به پوست وارد می‌کند. سلفی گرفتن مدام و استفاده از دوربین عکاسی نیز چنین اثری دارد. مراقبت های بعد از جلسات بوتاکس ، که پوست بیشتر از همیشه به مراقبت نیاز دارد و نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

اشعه ماوراء بنفش می‌تواند سرعت گردش خون را افزایش داده و باعث گشاد شدن رگ‌های خونی شود. این امر باعث می‌شود که متریال تزریق‌شده با سرعت بیشتری پراکنده شود. بنابراین تا جایی که امکان دارد، در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

از طرفی در صورتی که مجبور به قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر خورشید شدید، بهتر است خودتان را به تجهیزات حفاظتی مجهز کنید. برای مثال باید به صورت روزانه از کرم ضد آفتابی با حداقل SPF برابر با ۳۰ بر روی پوست صورت خود استفاده کنید. همچنین انواع کلاه‌های لبه‌دار و عینک‌های آفتابی بزرگ به شما در این کار کمک خواهد کرد.

به علاوه بهتر است که تا ۲ هفته از قرار گرفتن در محیط‌هایی با دماهای بالا مانند سونا پیشگیری کرده و دوش آب گرم نگیرید.

برای ماندگاری بوتاکس چه کنیم؟

5. ماهیچه‌های صورت را حرکت دهید!

بعد از جلسه تزریق بوتاکس سعی کنید عضله مورد درمان را حرکت دهید. به این ترتیب شما کمک خواهید کرد که متریال تزریق شده به طور یکنواخت توزیع شده و در نتیجه ماندگاری آن دو چندان شود.

شما همچنین می‌توانید با انجام حرکاتی مانند لبخند زدن و یا اخم کردن، این عضلات را تمرین دهید. این کار هم در ماندگاری نتایج تأثیر دارد و هم در سرعت بخشیدن به ایجاد تغییرات مثبت. حتی طی تحقیقاتی مشخص شده‌است که 68٪ از افرادی که تزریق کرده‌اند، معتقدند که تمرینات صورت باعث ریلکس‌تر شدن بیشتر عضلات و کاهش چین و چروک به صورت مؤثرتر می‌شوند.

  1. روتین مراقبت از پوست خود را حفظ کنید!

خوبی بوتاکس این است که در افرادی که دارای روتین مراقبت از پوست خود هستند، ماندگارتر است. بنابراین نوشیدن آب فراوان در طول روز که جذب هیالورونیک اسید را نیز بیشتر می‌کند و مرطوب نگه داشتن پوست در طول روز توسط آبرسان‌های ملایم به ماندگاری بوتاکس کمک می‌کند.

  1. رژیم غذایی سالمی داشته باشید!

خوردن غذاهای فرآوری‌شده که دارای مواد نگهدارنده فراوان هستند، از عمر نتایج بوتاکس می‌کاهد. این موضوع در مورد قند نیز صحت دارد. در واقع هر ماده غذایی که برای سلامت شما مضر است، برای پوستتان نیز ضرر دارد و در نتیجه از ماندگاری نتایج بوتاکس نیز کم می‌کند.

برای ماندگاری بوتاکس چه کنیم؟

  1. روی بیشتری بخورید!

کافی بودن منبع روی در بدن و البته دریافت آن از غذاهای روزانه، به اثرگذاری و ماندگاری بوتاکس کمک می‌کند. حتی اگر فکر می‌کنید که نیاز روزانه خود را به روی از غذاها به دست نمی‌آورید، بهتر است خوردن محصولات روی را با مشورت پزشک شروع کنید.

  1. استرس نداشته باشد!

استرس نداشتن راه‌حلی برای چالش‌های مهم زندگی است. بوتاکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. استرس از جنبه‌های مختلف آثار مخربی بر روی بدن داشته و به این ترتیب اثرگذاری و ماندگاری نتایج بوتاکس را نیز کاهش می‌دهد.

سطح بالای استرس می‌‌تواند کورتیزول و دیگر هورمون‌ها را در حد و اندازه نامتناسبی آزاد کرده و روند پیری را تسریع کند. این موضوع علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند تجزیه بوتاکس و از بین رفتن اثرات آن، نشانه‌های طبیعی پیری را نیز بیشتر می‌کند.

  1. سبک زندگی خود را اصلاح کنید!

اگر سیگار می‌کشید و البته می‌خواهید هزینه، وقت و انرژی که برای تزریق بوتاکس صرف کرده‌اید هدر نشود، باید آن را کنار بگذارید. همچنین سعی کنید برنامه منظمی برای انجام ورزش سبک داشته باشید. اگر قصد کاهش وزن را دارید، باید با یک متخصص تغذیه و البته پوست در موردش مشورت کنید.

  1. از درمان‌های مکمل استفاده کنید!

یکی از روش‌های بهبود اثربخشی و ماندگاری نتایج بوتاکس، استفاده از درمان‌های مکمل است. شما می‌توانید از درمان‌هایی مانند تزریق ژل یا فیلر برای این منظور استفاده کنید. البته بهتر است قبل از اقدام به این کار با درمانگر خود مشورت کنید.

اگر نمی‌توانید استرس خود را کنترل کنید، بهتر است از روش‌های کاهش اضطراب مانند مراقبه و یوگا استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله نکات مهم تزریق بوتاکس مراجعه کنید.

کاربرد بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط